Światowy Dzień Pluszowego Misia
W dniu 25 listopada 2015 r. uczniowie klas pierwszych naszej szkoły oraz dzieci z Publicznego i Niepublicznego Przedszkola w Zdunach uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia zaproszeni goście przyszli do szkoły  ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.
Uroczysty dzień rozpoczął się od zaśpiewania piosenki "Jadą, jadą misie". Następnie widzowie poznali misie, z którymi wyruszyli na poszukiwanie skarbu. Aby dotrzeć do skarbu trzeba było wykonać specjalne zadania. Dzieci poznały historię pluszowego misia, a także dowiedziały się o życiu i zwyczajach prawdziwych niedźwiedzi. Można było również wysłuchać wierszy i piosenek o misiach. Nauczyły się również wiersza pt. „Miś”. Najwięcej radości dostarczyło dzieciom uczestniczenie w konkurencji polegającej na wyjadaniu miodku. Było również specjalne zadanie dla pań wychowawczyń podczas, którego panie malowały misie z zamkniętymi oczami według instruktażu prowadzącej. Nie obyło się bez śmiechu ponieważ portrety misiów bardzo odbiegały od oryginału.
Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali małe "conieco" oraz podziękowania
za przygotowanie plakatów. Spotkanie sprawiło wszystkim wiele radości i dostarczyło miłych wrażeń. Organizacją święta zajęły się panie Agnieszka Maniak i Mirosława Płonka.

 

           

 

  Copyright © 2014 ZS ZDUNY