Zespół Szkół w Zdunach ul. Łacnowa 26, 63-760 Zduny tel. 62 721 55 13 tel. 62 721 57 71 tel. 62 721 55 13

 


Świat Wartości 

Szanowni Rodzice!

W roku szkolnym 2016/2017 wprowadziliśmy program edukacyjno–wychowawczy

‘’ŚWIAT WARTOŚCI’’, który ma przybliżać temat wartości uniwersalnych, między innymi takich jak: sprawiedliwość, szacunek, uczciwość, pokojowość, odwaga, odpowiedzialność itd.

Jest to propozycja wypełniająca misję szkoły i uzupełniająca działalność dydaktyczno - wychowawczą, której celem jest kształtowanie u uczniów samodzielności, umiejętności współpracy, planowania i projektowania działań, zdolności dokonania wyboru dalszej drogi życiowej, wiary w siebie, umiejętności komunikacji z innymi ludźmi i pozytywnego myślenia, odpowiedzialności, poszanowania prawa, tolerancji, a także kształtowanie nawyków związanych ze zdrowym trybem życia.

Kochamy  nasze dzieci i chcemy, żeby wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi, aby były samodzielne, zbudowały trwałe rodziny, wnosiły twórczy wkład w życie społeczne. Wiele w tym zakresie robimy. Ale czy możemy zrobić jeszcze coś więcej lub skuteczniej?

Wprowadzenie dziecka w świat wartości jest niezwykle ważne, gdyż stają się one drogowskazami w codziennym życiu. Dziecko, które wie, co dobre, a co złe,  dokonuje lepszych wyborów. Wiedza ta, wzmocniona poczuciem własnej wartości, zmniejsza podatność na manipulacje. Szacunek, uczciwość, odpowiedzialność, lojalność i optymizm okazywane w kontaktach z innymi ludźmi, są ważnym kapitałem życiowym. Dzięki temu nasze dzieci będą cenione jako uczniowie, przyjaciele, partnerzy i pracownicy.

Dzieci należy wprowadzać w świat wartości poprzez świadome nauczanie  postaw moralnych, a także swoim własnym przykładem. Swoją postawą pokazujmy dzieciom, co to znaczy okazywać innym szacunek, przyjaźń, jak dokonywać mądrych wyborów, czym jest uczciwość, odpowiedzialność i solidarność. 

W celu jak najlepszej realizacji tegoż programu chcielibyśmy współpracować z rodzicami - w  tym widzimy ewentualny sukces.

·         Na stronie internetowej w zakładce projekty są informacje na temat każdej wartości oraz spis polecanych lektur, które możecie Państwo czytać wspólnie z dziećmi. Będziemy także na bieżąco informować o działaniach planowanych w szkole.

·         Zachęcamy do lektury książki na podstawie której opracowaliśmy cały projekt czyli „Z dzieckiem w świat wartości” oraz do realizowania ćwiczeń i zabaw które są w książce opisane z dziećmi w domu.   

W związku z tym prosimy  o zaangażowanie i życzymy

Państwu niesamowitej przygody  z dzieckiem i z książką!

Zapraszamy także na stronę internetową programu

http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/


 

 

  Copyright © 2014 ZS ZDUNY