Aktualności

Aktywny i pełen sukcesów weekend z tenisem stołowym zawodników UKS IMPULS Zduny

         Indywidualne Mistrzostwa Okręgu Południowej Wielkopolski żaków i żaczek rozegrane 10 marca w Gołuchowie rozpoczęły cykl turniejów podsumowujących sezon tenisa stołowego. W zawodach mogli brać zawodnicy i zawodniczki wyłonieni w turniejach eliminacyjnych z rocznika 2007 lub młodsi, wśród nich dwoje  zawodników UKS IMPUS Zduny: Kasia Roszczak i Miłosz Kołodziejski. Zawody rozegrane zostały najpierw indywidualnie. Dużą niespodziankę sprawił Miłosz, który wywalczył złoty medal, a Kasia  była 7. W dalszej części zawodnicy zmagali się w grach podwójnych i mieszanych.  I tu również sukces zdunowiaków - Miłosz i Kasia wywalczyli złoty medal. Tym samym nasi zawodnicy dwukrotnie stanęli na najwyższym miejscu podium,

         W tym samym dniu druga ekipa po opieką trenera Eugeniusz Koczorowskiego uczestniczyła w Otwartych Mistrzostwach Koźmina Wlkp. w tenisie stołowym. Turniej rozegrano aż w 13 kategoriach wiekowych od najmłodszych roczników po weteranów. Zdunowiacy wypadli doskonale. Pierwsze miejsce i puchary w swoich kategoriach wywalczyli Kasia Swora i Wiktor Malec, Olga Zydorczyk była druga. Pozostali zawodnicy mimo iż nie znaleźli się na podium wypadli również bardzo dobrze. Mateusz Staniewski był 4, Miłosz Kozłowski i Łukasz Fluder 5-6. Po raz pierwszy w zawodach wystartował Błażej Wasielewski.

         Natomiast niedziela 11 marca to Mistrzostwa Wielkopolski Zrzeszenia LZS w Tenisie Stołowym W zawodach udział wzięło 18 powiatów. Powiat krotoszyński uplasował się na 6 miejscu w klasyfikacji drużynowej. W reprezentacji powiatu znaleźli się Kasia Swora i Wiktor Malec. Kasia uplasowała się na miejscu 5-6 a Wiktor 9-12 w Wielkopolsce. Gratulujemy! 

Remis w rozgrywkach  V ligi w tenisie stołowym

                W ostatnią niedziele drużyna UKS IMPULS Zduny rozegrała u siebie  kolejny, przedostatni już  mecz rewanżowy V ligi  kalisko-konińskiej prowadzonej przez  Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Południowej Wielkopolski ,tym razem z LZS Bożacin. Gospodarze początkowo prowadzili aż 3:1 po pierwszej turze, po grach deblowych i kolejnych dwóch turach indywidualnych utrzymywali dwupunktowa przewagę. Niestety w ostatniej kolejce goście nadrobili stratę i ostatecznie spotkanie zakończył remis 9:9. Dla gospodarzy 3 punkty wywalczył Wiktor Malec, po 2,5 punktu Kasia Swora i Tomasz Kasprzak i 1 Mateusz  Staniewski.  W drużynie gości 4 punkty zdobyła Dominika Szczotka, 3,5 Marek Sójka i 1,5 Dominik Talaga.

Dotychczasowy wynik rozgrywek daje Zdunom nadal drugą pozycję przed Bożacinem. Do rozegrania obydwa zespoły mają jeszcze trudny pojedynek z liderem grupy Daniszynem. 

Zwycięstwo Kasi i Wiktora  w XXVII Memoriale Bożeny Kurek w tenisie stołowym

Turniej zorganizowany został już po raz 27 przez Terenowy Klub Olimpijczyka z Wysocka Wielkiego w sobotę 3 marca. W zawodach rozegranych w hali sportowej w Jankowie Przygodzkim wystartowało łącznie 79 osób w siedmiu kategoriach. Wśród nich znalazło się sześcioro zawodników UKS IMPULS Zduny. Aż dwoje z nich zwyciężyło w swoich grupach: Kasia Roszczak w najmłodszej grupie dziewcząt rocznika 2007 i młodsze, Wiktor Malec w turnieju chłopców 2000-2004. Pozostała czwórka też grała nieźle i ma satysfakcję z udziału w zawodach i osiągniętego wyniku. Kasia Swora była 4 w turnieju otwartym kobiet, Miłosz Kozłowski również 4 w grupie chłopców 2005 i młodsi, a Mikolaj Zydoorczyk 9. Mateusz Staniewski zajął miejsce 9 w silnie obsadzonym turnieju otwartym mężczyzn.

Otwarte Mistrzostwa Gminy Kobylin w tenisie stołowym

W dniu 9 lutego br. w sali sportowej Pilawa  w Kobylinie odbyły się otwarte Mistrzostwa Gminy im. Andrzeja Lesińskiego w tenisie stołowym. W zawodach wzięło  udział  aż 70 zawodników, którzy zostali podzieleni na 6 kategorii  wiekowych. Uczestników powitał  i oficjalnego otwarcia Mistrzostw dokonał Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński. Zwycięzcy otrzymali z rąk organizatorów puchary i nagrody rzeczowe. Wśród nagrodzonych znalazło się dwoje zawodników UKS IMPULS Zduny.  Olga Zydorczyk była druga wśród dziewcząt rocznika 2005-2002, a Miłosz Kołodziejski zajął trzecią lokatę w grupie chłopców rocznika 2006 i młodsi.  Gratulujemy! 

Rozgrywki   V ligi w tenisie stołowym

                Drużyna UKS IMPULS Zduny rozegrała u siebie  kolejne dwa mecze  rewanżowe V ligi  kalisko-konińskiej prowadzonej przez  Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Południowej Wielkopolski. Zdunowiacy wywalczyli w nich dwa punkty wygrywając jeden z nich.  Poziom drużyn był bardzo wyrównany. Młodzi zdunowiacy,  mimo iż są najmłodszą wiekiem drużyną nie ustępują doświadczonym starszym tenisistom i nadal utrzymują wywalczone w pierwszej turze drugie miejsce w tabeli. W drużynie prowadzonej przez Eugeniusz Koczorowskiego obecnie grają: Wiktor Malec. Tomasz Kasprzak, Katarzyna Swora, Mateusz Staniewski.

                W pierwszym meczu rozegranym w Zdunach z  Krotosz II Krotoszyn przegrała z sąsiadami 10:6.  Az 4 punkty dla Zdun zdobył Wiktor Malec, 2 Mateusz Staniewski. Dla Krotosza 3,5 Kowalski Krzysztof, po 2,5 Adrian Kossman i Szymon Drzewiecki i 1,5 Adam Pabich.

                Drugi wygrany mecz rozegrali z UKS Żaki III Taczanów. Zdunowiacy prowadzili po pierwszej turze aż 3:1, po grach deblowych i drugiej kolejce goście wyrównali wyniki na 5:5. Po kolejnej turze gospodarze prowadzili już 8:6 i ostatecznie zakończyli mecz zwycięstwem 10:7. Po 3,5 punktu zdobyli Malec i Staniewski, 2 Kasia Swora i 1 Kasprzak.  W drużynie gości 3,5 punktu zdobył Banachowski Kamil, 2 Janusz Ruda i 1,5 Jarosław Kapała 

Noworoczny turniej  tenisa stołowego

1 lutego rozegrany został II Noworoczny Turnieju Zdunowskiej Ligi Tenisa Stołowego  „Chcę byś Mistrzem”.  Turniej prowadzony był podobnie jak w I części w trzech grupach: amatorzy, zaawansowani i zawodowcy, bez podziału na dziewczęta i chłopców. Zawodnicy w grupach grali każdy z każdym, co zapewniło dobrą ocenę poziomu i wyłonienie najlepszych. Wiktor Malec i Marcin Minta okazali się niepokonani i jako jedyni wygrali wszystkie mecze w swoich kategoriach. Nie obyło się bez paru niespodzianek. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, słodycze i nagrody z rąk prowadzących rozgrywki : trenera  Eugeniusza Koczorowskiego  i prezes UKS IMPULS Alina Wilk. Udział w zawodach dostarczył wiele radości i satysfakcję z wyników i zdobytych nagród sponsorowanych przez Gminę Zduny.

Kolejne zawody, których organizatorem jest  UKS IMPULS rozegrane zostaną w marcu.

Zapraszamy do udziału również osoby niezrzeszone.

A oto wyniki poszczególnych kategorii:

Amatorzy: 1-Marcin Minta, 2-Błażej Wasielewski, 3-Nadia Kurzawska, , 4- Łukasz        Stach, 5-Natasza Kurzawska,

Zaawansowani: 1-Mikołaj Zydorczyk, 2- Miłosz Kozłowski, 3 - Miłosz Kołodziejski, 4- Olga Zydorczyk, 5- Roszczak Katarzyna,

Zawodowcy:1-Malec Wiktor, 2- Łukasz Fluder, 3- Katarzyna Swora, 4- Sandra Płaczek, 5- Staniewski Mateusz

III Grand Prix Południowej Wielkopolski młodzików i juniorów

         53 młodych sportowców wzięło udział w ostatnim, trzecim turnieju z cyklu GP rozegranym 20 stycznia w Ostrowie Wielkopolskim. W zawodach startowało 37 młodzików i 16 juniorów. Najlepsi udekorowani zostali medalami oraz dyplomami za miejsca 1-7 ufundowanymi przez OZTS Południowa Wielkopolska. Medaliści w każdej z kategorii otrzymali również okolicznościowe puchary. Tym razem jedyny puchar dla Zdun za III miejsce wywalczyła juniorka Kasia Swora. Wiktor Malec był piaty w juniorach, Kasia Roszczak 7 w młodziczkach a Mikołaj Zydorczyk i Miłosz Kozłowski zajęli miejsca 13-16 wśród młodzików. Szczegółowe wyniki można obejrzeć na stronie ts-aw.eu  

Rozgrywki  V ligi w tenisie stołowym

         W styczniu rozpoczęła się II tura rozgrywek kalisko- konińskiej V ligi tenisa stołowego. Drużyna IMPULS Zduny rozegrała u siebie dotychczas jeden mecz z Biały Orzeł Koźmin Wlkp. zakończony zwycięstwem 10:7 i nadal utrzymuje druga lokatę w tabeli swojej grupy.

W meczu rozegranym w Zdunach po pierwszej turze prowadzili gospodarze 3:1. Potem niestety przegrali gry deblowe  i kolejne dwie tury zakończyły się remisem. Dopiero w ostatniej, czwartej kolejce gospodarze byli lepsi i pokonali przeciwników. Dla Zdun 4 punkty zdobył Wiktor Malec, 3 Mateusz Staniewski, 2 Kasia Swora i 1 Tomasz Kasprzak. Dla gości Po 2,5 punktu Janusz Maleszka i Michał Ulka, 1,5 Henryk Kolenda i 0,5 Dariusz Wasik.

Gwiazdka z tenisem

20 tenisistów wzięło udział w I Gwiazdkowym Turnieju Zdunowskiej Ligi Tenisa Stołowego  „Chcę byś Mistrzem”.  Tym razem turniej prowadzony w trzech grupach: amatorzy, zaawansowani i zawodowcy, bez podziału na dziewczęta i chłopców. Zawodnicy w grupach grali każdy z każdym, co zapewniło dobra ocenę poziomu i wyłonienie najlepszych. Z okazji gwiazdki wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, słodycze i nagrody z rąk prowadzących rozgrywki : trenera  Eugeniusza Koczorowskiego  i prezes UKS IMPULS Alina Wilk. Udział w zawodach dostarczył wiele radości i satysfakcję z wyników i zdobytych nagród.

Kolejne zawody, których organizatorem jest  UKS IMPULS rozegrane zostaną w styczniu i lutym.

A oto wyniki poszczególnych kategorii:

Amatorzy: 1-Dominik Cepa, 2-Nadia Kurzawska, 3-Błażej Wasielewski, 4- Łukasz         Stach, 5-Natasza Kurzawska, 6- Amelia Józyk, 7- Kinga Kaczmarek

Zaawansowani:1 - Miłosz Kołodziejski, 2- Miłosz Kozłowski, 3-Mikołaj Zydorczyk,

            4-Marcelina Faja,5- Roszczak Katarzyna, 6- Olga Zydorczyk, 7- Patrycja Sieńko

Zawodowcy:1-Malec Wiktor, 2- Staniewski Mateusz, 3- Matela Krzysztof, Katarzyna    Swora, Tomasz Kasprzak, 4- Maciej Kołodziejski  

Koniec I tury V ligi w tenisie stołowym

         Zakończyła się pierwsza tura rozgrywek V ligi  kalisko-konińskiej w tenisie stołowym. W tegorocznych rozgrywkach prowadzonych przez Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Południowej Wielkopolski bierze udział 15 drużyn podzielonych na dwie grupy. Zwycięskie dwa zespoły obu grup zagrają po drugiej turze o finał V ligi.

         Drużyna UKS IMPULS Zduny rozegrała w pierwszej turze 6 meczy i z 9 punktami zajmuje wysokie drugie miejsce w swojej grupie. Bilans dotychczasowych rozgrywek to 4 zwycięstwa, jeden remis i tylko jedna przegrana z liderem tabeli  UKS Daniszyn. Drużyna Impulsu występująca w składzie: Tomasz Kasprzak, Wiktor Malec, Katarzyna Swora, Krzysztof Matela, Mateusz Staniewski i Łukasz Fluder mimo iż jest jedną z młodszych wiekowo dobrze poradziła sobie z bardziej doświadczonymi zawodnikami. Gratulujemy!  

Wyniki w grupie: 1- UKS III Daniszyn

 2- UKS IMPULS ZDUNY

3 -LZS BŁYSKAWICA BOŻACIN

4- UKS CHROBRY GIZAŁKI,

5-KS KROTOSZ II KROTOSZYN

6-UKS ŻAKI III TACZANÓW

7-KKS BIAŁY ORZEŁ KOŹMIN WLKP

Runda rewanżowa rozpocznie się w połowie stycznia.

Szczegółowe wyniki można obejrzeć na stronie OZTS:    www.ts-aw.eu

II Grand Prix Południowej Wielkopolski młodzików i juniorów

         9 grudnia w Gizałkach rozegrany został  kolejny turniej młodzików i juniorów w tenisie stołowym. Wzięło w nich udział 39 tenisistów w tym czwórka zawodników UKS IMPULS Zduny.  Doskonale spisał się Wiktor Malec, który okazał się niepokonany  i wywalczył złoty medal w juniorach. Szóstą lokatę zajął Krzysztof Matela. Ich młodsi koledzy: Mikołaj Zydorczyk i Miłosz Kozłowski, którzy wystartowali w swojej kategorii młodzików tym razem wypadli słabo - zajęli miejsca 13-16.  Organizatorzy turnieju OZTS Południowej Wlkp. przygotowali dla zawodników dyplomy za miejsca 1-7 i medale dla najlepszej trójki w każdej kategorii.  

II Grand Prix Południowej Wielkopolski żaków i kadetów

         2 grudnia  2017 na Sali Szkoły Podstawowej w Zdunach rozegrany został drugi turniej eliminacyjny z cyklu GP w kategoriach żaków(rocznik 2007 i młodsi) i kadetów(rocznik 2003 i młodsi). 39 zawodników z 8 klubów tenisa stołowego pokazało doskonałą formę, a rozgrywane mecze dostarczyły wielu emocji. Sędzią zawodów był Eugeniusz Koczorowski. Najlepsi udekorowani zostali medalami oraz dyplomami za miejsca 1-7ufundowanymi przez OZTS Południowa Wielkopolska. Gospodarze turnieju przygotowali dla nagrodzonych i najmłodszej uczestniczki Agaty Strzelczak upominki sponsorowane przez Gminę Zduny. Zawodnicy UKS IMPULS Zduny wywalczyli dwa medale: srebrny  i brązowy. Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie OZTS www.ts-aw.eu

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Zdun

             18 listopada na sali Zespołu Szkół w Zdunach rozegrany został Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Zdun z okazji Święta Niepodległości. W turnieju zorganizowanym przez Uczniowski klub Sportowy „IMPULS” wzięło udział 64 tenisistów., którzy zjechali do Zdun z całego województwa wielkopolskiego. Uroczystego otwarcia przy dźwiękach fanfarów dokonał  Burmistrz Zdun Tomasz Chudy życząc zawodnikom sukcesów. W tegorocznym turnieju rozgrywki prowadzone były indywidualnie w pięciu kategoriach: dzieci i młodzież z podziałem na dziewczynki i chłopców oraz open. Każdy zawodnik mógł startować w jednej kategorii. Zawody rozegrane zostały na 10 stołach, co zapewniło sprawny przebieg turnieju. Zawody rozegrane zostały na dobrym poziomie a udział w turnieju dostarczył uczestnikom wielu emocji. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwała prezes UKS UMPULS Alina Wilk oraz sędzia główny Eugeniusz Koczorowski..

Najlepsze trójki otrzymały puchary, za miejsca 1-6 dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez miasto Zduny. W grupie nagrodzonych znalazło się 9 zawodników reprezentujących UKS IMPULS, którzy wywalczyli po dwa miejsca pierwsze i drugie oraz  trzy trzecie. Ponadto puchary otrzymali również najmłodszy i najstarszy zawodnik. Zawody były doskonałą okazją do aktywnego spędzania czasu,  zdrowego trybu życia i promowania Zdun przez tenis stołowy.

Rozgrywki  V ligi w tenisie stołowym

                W tegorocznych rozgrywkach V ligi tenisa stołowego prowadzonych przez Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Południowej Wielkopolski bierze udział 15 drużyn podzielonych na dwie grupy, które rozegrają ze sobą mecz i rewanż.

                Zawodnicy UKS IMPULS Zduny rozegrali już 4 mecze I tury i z wynikiem 7 punktów zajmują drugą lokatę w swojej grupie. Zdunowska drużyna złożona z młodych zawodników doskonale sobie radzi. W obecnym sezonie w zespole grają: Katarzyna Swora, Tomasz Kasprzak, Mateusz Staniewski, Wiktor Malec, Krzysztof Matela i Łukasz Fluder. Pierwsze trzy mecze rozegrane były na wyjazdach. Dwa zakończone zwycięstwem: z Krotosz II Krotoszyn i KKS Białym Orłem Kożmin Wlkp. oraz jeden remis z UKS Żaki III Taczanów. Ostatni mecz rozegrany u siebie drużyna Impulsu pokonała po zaciętym i pełnym emocji meczu UKS Chrobry Gizałki 10:8. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany. Po pierwszej kolejce gier indywidualnych i deblach  remis 3:3, podobnie po drugiej turze było 5:5. Dopiero trzecia tura przechyliła szalę na 8:6 dla Zdun a kolejne dwa wygrane mecze dały zwycięstwo gospodarzom 10:8 . Najwięcej punktów 3,5 tradycyjnie zdobył Wiktor Malec, 3 Mateusz Staniewski, 2,5 Katarzyna Swora i 1Krzysztof Matela. W drużynie gości  4 punkty Radosław Filipiak, 2,5 Jacek Borowski, 1Kaczmarek Zbigniew i 0,5 Bartosz Musiński. 

I Grand Prix Południowej Wielkopolski żaków i kadetów

         50 młodych sportowców z 10 klubów uczestniczyło w pierwszych rozgrywkach najmłodszej grupy wiekowej żaków i kadetów w Gizałkach. Pierwsze miejsca opanowali ponownie gospodarze,. Zdunowiacy wywalczyli tym razem dwa medale. Srebrny najmłodszy zawodnik  Miłosz Kołodziejski, a brązowy kadet Łukasz Fluder. Dyplomy za VI miejsce w grupie żaczek otrzymała  Kasia Roszczak i Olga Zydorczyk za  piąte wśród kadetek.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych turniejach z cyklu Grand Prix.

Olga Zydorczyk z Weroniką Połczyńską reprezentując Szkołę w Zdunach były najlepsze na Drużynowych Mistrzostwach Powiatu SZS rozegranych w Kobylinie i awansowały do zawodów rejonowych.

 

I Grand Prix Południowej Wielkopolski młodzików i juniorów

         Zawody młodzików i juniorów rozegrane w Gołuchowie rozpoczęły nowy sezon tenisa stołowego w Okręgu Południowej Wielkopolski. Wzięło w nich udział aż 41 zawodników w tym trójka tenisistów UKS IMPULS Zduny, którzy wystartowali w kategorii juniorów. Zdunowiacy zaprezentowali dobrą formę- Kasia Swora wywalczyła srebro, brąz Wiktor Malec, a czwartą bardzo dobrą lokatę zajął Łukasz Fluder-kadet  który tym razem wystartował w wyższej kategorii wiekowej .
Organizatorzy turnieju - OZTS Południowej Wlkp. i LZS Gołuchów przygotowali dla zawodników dyplomy za miejsca 1-6 i medale dla naj2epszej trójki w każdej kategorii.  

OTWARTE  MISTRZOSTWA ZDUN W TENISIE STOŁOWYM Z OKAZJI 750 LECIA MIASTA      

         Zacięta walka o każdą piłkę i sporo niespodzianek towarzyszyło Otwartym Mistrzostwom Zdun w Tenisie Stołowym z okazji 750 lecia naszego miasta. Zawody rozegrane zostały 20 maja 2017 roku na sali Zespołu Szkół w Zdunach. W turnieju zorganizowanym przez Uczniowski klub Sportowy „IMPULS” wzięło udział aż 77 zawodników często z bardzo odległych miejscowości, którzy wystartowali w 10 kategoriach wiekowych. Uroczystego otwarcia dokonał  Burmistrz Zdun Tomasz Chudy życząc zawodnikom sukcesów. Zawody rozegrane zostały na 10 stołach  a nad ich prawidłowym i sprawnym przebiegiem czuwał sędzia główny Eugeniusz Koczorowski oraz prowadzący rozgrywki w poszczególnych grupach: Tomasz Kasprzak, Maciej Kołodziejski, Włodzimierz Malec i Jerzy Wilk. 

Mistrzostwa Południowej Wlkp. kadetów i kadetek w tenisie stołowym

         W sobotę 29 kwietnia w Gołuchowie rozegrany został ostatni w tym sezonie turniej mistrzowski Okręgu Południowej Wielkopolski. Wzięła w nim udział czwórka zawodników UKS IMPULS Zduny. Tym razem naszym najlepszym zawodnikiem był Łukasz Fluder, który startował w swojej kategorii wiekowej i wywalczył aż trzy medale: srebro indywidualnie i dwa brązy w grach podwójnych. Pozostali młodsi zawodnicy również znaleźli się w czołówce okręgu i wspólnie z Łukaszem wywalczyli dwa brązy w grach podwójnych. Wszyscy wrócili do domu z zadowoleni z medali dyplomów za dobre wyniki.

Działalność UKS IMPULS finansuje Gmina Zduny.

Szczegółowe wyniki naszych zawodników:

Kadeci: Łukasz  Fluder -2 , Miłosz Kozłowski 9
Kadetki: Marcelina Faja- 6, Olga Zydorczyk -8
Debel: Fluder-Kozłowski -3 , Faja-Zydorczyk 4.
Mikst: Fluder- Faja - 3,  Kozłowski-Zydorczyk- 4 

 

Otwarte Mistrzostwa Rozdrażewa w Tenisie Stołowym

         23 kwietnia rozegrane zostały IX Mistrzostwa Rozdrażewa w tenisie stołowym o Puchar sponsora UKS Doliwa. Turniej rozgrywany był w 4 kategoriach wiekowych.

 Wzięła w nich udział trójka zawodników UKS IMPULS Zduny. W grupie uczniów gimnazjów najlepszy okazał się nasz zawodnik Łukasz Fluder. Wśród szkół podstawowych Kamil Szymański był trzeci, a czwarty Miłosz Kozłowski. Wszyscy zawodnicy wrócili do domu zadowoleni z wyniku i zdobytych dyplomów i pucharów. Gratulujemy 

Mistrzostwa Południowej Wlkp. młodzików i młodziczek w tenisie stołowym.

         Dwa medale srebrne i dwa brązowe wywalczyła czwórka zawodników UKS IMPULS Zduny na zawodach  rozegranych w Ostrowie Wlkp.

Tym razem nasi zawodnicy wystartowali w swoje właściwe kategorii czyli rocznika 2004 i młodsi. W grach indywidualnych najlepsza była Marcelina Faja, która zajęła drugie miejsce i srebrny medal w młodziczkach. Kamil Szymanski był 5, a Olga Zydorczyk i Miłosz Kozłowski zajęli miejsca 6. Pozostałe medale nasi zawodnicy wywalczyli w grach podwójnych i aż 3  razy stawali na podium. Marcelina z Olgą były drugie wśród dziewcząt, Miłosz z Kamilem 3 wśród chłopców, a Marcelina z Miłoszem również 3 w grach mieszanych, a Olga z Kamilem 5. Gratulujemy!
Najlepsi otrzymali z rąk organizatorów medale za miejsca 1-3, dyplomy za miejsca 1-8 w grach indywidualnych i 1-4 w grach podwójnych  ufundowane przez OZTS Południowej Wlkp., a zwycięzcy puchary.  

Mistrzostwa Południowej Wlkp. juniorów i juniorek w tenisie stołowym.

Złoto, trzy  srebra i cztery  brązy to dorobek tenisistów stołowych z UKS IMPULS Zduny na zawodach  najstarszej młodzieżowej kategorii wiekowej (rocznik 1999 i młodsi) rozegranych 25 marca w Zdunach.. Mistrzostwa zorganizowane zostały na sali Zespołu Szkół w Zdunach przez OZTS i UKS Impuls Zduny. W finale wystartowało 24 zawodników i zawodniczek.. Spotkanie prowadzili Eugeniusz Koczorowski i Alina Wilk.

Zawody rozpoczęły się od gier indywidualnych. Zdunowiak Wiktor Malec przegrał  finałowy pojedynek i ostatecznie zajął miejsce drugie, a jego koleżanka Kasia Swora  trzecie wśród juniorek.  Nasi zawodnicy okazali się doskonali w grach zespołowych i aż 6 razy stawali na podium. W grach mieszanych  para Wiktor  i Kasia była najlepsza i wywalczyła złoto, a brąz Weronika Połczyńska z Krzysztofem Matelą. Wiktor zdobył jeszcze srebrny medal z Krzysztofem Matelą  w grach deblowych, a ich koledzy  Mateusz Staniewski i Łukasz Fluder brąz. Srebro wywalczyły również dziewczyny  Kasia z Weroniką i brąz ich młodsze koleżanki Marcelina Faja z Olgą Zydorczyk. Gratulujemy! 

Finał Zdunowskiej Ligi Tenisa Stołowego „CHCĘ BYĆ MISTRZEM”

         13marca rozegrany został ostatni  finałowy turniej Zdunowskiej Ligi Tenisa Stołowego "Chcę być Mistrzem".  W ramach ligi w okresie od października do marca rozegrane zostały 4 turnieje, w których wzięło udział 35 zawodników. Udział  w zawodach dawał uczestnikom okazję do aktywnego spędzania czasu, sportowej rywalizacji i sprawdzenia swoich umiejętności. Na zwycięzców każdorazowo czekały dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy otrzymywali nagrody pocieszenia.

         Rozgrywki ligi przygotował i prowadził UKS IMPULS przy współpracy z Dyrekcją ZS Zduny. Nagrody na turnieje sponsorował UKS IMPULS i Gmina Zduny a na finał ligi Bank Spółdzielczy.

         W turnieju finałowym najliczniejszą grupą byli początkujący żacy. Tym razem medale wywalczyli:

juniorzy: 1- Malec Wiktor, 2- Mateusz Staniewski, 3- Katarzyna Swora

kadeci: 1 -Łukasz Fluder , 2-Banaszak Marcin,3-Starczewski Dominik

młodzicy: 1- Faja Marcelina, 2- Zydorczyk Olga, 3 - Kamil Szymański

żacy: 1-Mikołaj Zydorczyk, 2-Miłosz Kołodziejski,3- Kasia Roszczak

żak początkujący: 1- Henryk Buniowski, 2- Nikodem Miękus, 3- Kaczmarek Aleksandra

Ponadto po każdym turnieju prowadzona była klasyfikacja punktowa, która pozwoliła wyłonić zwycięzców ligi w sezonie 2016/2017.

Zwycięzcy tegorocznej klasyfikacji punktowej: junior Mateusz Staniewski, kadet Łukasz Fluder, młodzik Marcelina Faja, żak Mikołaj Zydorczyk, żak początkujący Henryk Buniowski uhonorowani zostali pamiątkowymi statuetkami tenisisty. 

Złoto i srebro w Mistrzostwach Południowej Wielkopolski żaków

 Indywidualne Mistrzostwa Okręgu żaków i żaczek rozegrane 11 marca w Gizałkach rozpoczęły cykl turniejów podsumowujących sezon tenisa stołowego. W zawodach mogli brać zawodnicy i zawodniczki wyłonieni w turniejach eliminacyjnych z rocznika 2006 lub młodsi, wśród nich trójka zawodników UKS IMPUS Zduny: Kasia Roszczak, Miłosz Kołodziejski i Mikołaj Zydorczyk. Zawody rozegrane zostały najpierw indywidualnie. Miłą niespodziankę sprawił nasz najmłodszy zawodnik Miłosz, który wywalczył srebrny medal. Mikołaj był 7, a Kasia 9. W dalszej części zawodnicy zmagali się w grach podwójnych i mieszanych.  I tu również sukces zdunowiaków- Miłosz i Mikołaj wywalczyli złoty medal, a Miłosz z Kasią był na  miejscu czwartym. Tym samym nasi zawodnicy jako jedyni stanęli na najwyższym miejscu podium, gdyż pozostałe pierwsze miejsca zajęli zawodnicy z Gizałek.  

Ogólnopolski Memoriał im. Zygmunta Lubienieckiego w tenisie stołowym.

         W dniach 4-5 marca 2017 roku w Raszkowie odbył się II Ogólnopolski Memoriał Zygmunta Lubienieckiego w tenisie stołowym .Turniej zorganizowano dla uczenia pamięci wieloletniego działacza tenisa, prezesa Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Południowej Wielkopolski, który zginął tragicznie w 2014r.  Zawody rozgrywane na 12 stołach przeprowadzone zostały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Organizatorzy zapewnili dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe dla najlepszej szóstki w każdej kategorii.

         W sobotę rozegrano turniej w grupach młodzieżowych: junior, kadet, młodzik oraz żak.  Wystartowała w nim rekordowa ilość uczestników- prawie 160 dziewcząt i chłopców z województw: śląskiego, łódzkiego, dolnośląskiego oraz wielkopolskiego a wśród uczestników znalazło się wielu zawodników z czołówki mistrzostw polski. Z 15 zawodników z UKS IMPULS Zduny 7 wróciło do domu z pucharami i dyplomami. Puchar otrzymał również debiutujący w zawodach żak Henryk Buniowski,  jako najmłodszy uczestnik zawodów.

Oto wyniki naszych zawodników.

Żacy: 3-Miłosz Kołodziejski, 5- Mikołaj Zydorczyk, 7-8 Kasia Roszczak

Młodzicy: 4- Marcelina Faja, 5 Olga Zydorczyk, 9-12 Kamil Szymański, 17-24 Miłosz Kozłowski

Kadeci: 6- Weronika Połczyńska, 9-12 Łukasz Fluder

Juniorzy:3- Kasia Swora, 6 –Wiktor Malec, 708 Mateusz Staniwski, 13-16 Krzysztof Matela i Mikołaj Fluder

Szczegółowe wyniki  memoriału można obejrzeć na stronie www.ts-aw.eu

Działalność Klubu sponsoruje Gmina Zduny.  

Dwa remisy Impulsu Zduny w rozgrywkach  A klasy w tenisie stołowym

                Drużyna UKS IMPULS Zduny zremisowała 9:9 w kolejny dwóch meczach rewanżowych A klasy kalisko-konińskiej prowadzonych przez Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Południowej Wielkopolski. W pierwszym meczu rozegranym w Zdunach z  Tarchalanką Tarchały i pojedynku wyjazdowym z UKS Gorzyce Małe. Poziom drużyn był bardzo wyrównany. Młodzi zdunowiacy, mimo iż są najmłodszą wiekiem drużyną nie ustępują doświadczonym starszym tenisistom.

W drużynie prowadzonej przez Eugeniusz Koczorowskiego grają: Wiktor Malec. Tomasz Kasprzak, Katarzyna Swora, Mateusz Staniewski i Krzysztof Matela. Najwięcej punktów dla Zdun tradycyjnie zdobył Wiktor Malec.  Działalność UKS IMPULS sponsoruje Gmina Zduny. 

Dwa brązowe medale dla tenisistów stołowych 

         W ostatnim turnieju eliminacyjnym z cyklu Grand Prix Południowej Wielkopolski żaków i kadetów rozegranym w Gizałkach wzięło udział 31 zawodników w tym 4 reprezentantów UKS IMPULS Zduny. Pierwsze miejsca opanowali ponownie gospodarze, a zdunowiacy wywalczyli tym razem dwa brązowe medale. Jeden najmłodszy zawodnik  Miłosz Kołodziejski, a drugi kadet Łukasz Fluder. Tuż obok podium na czwartym miejscu uplasowała się Kasia Roszczak, a Mikołaj Zydorczyk był piąty wśród żaków. Nasi zawodnicy po raz kolejny uplasowali się w czołówce i wszyscy zakwalifikowali się do Mistrzostw w swoich kategoriach wiekowych.

III Grand Prix Południowej Wielkopolski młodzików i juniorów

         14 stycznia 2017 na Sali Zespołu Szkół w Zdunach rozegrany został ostatni turniej eliminacyjny z cyklu GP w kategoriach młodzików i juniorów. Zawodnicy z klubów tenisa stołowego z Ostrowa Wlkp., Gołuchowa, Gizałek , Taczanowa, Bożacina i Zdun pokazali doskonałą formę, a rozgrywane mecze dostarczyły wielu emocji. Gospodarze turnieju –zawodnicy UKS IMPULS Zduny wywalczyli trzy medale: dwa srebrne  i jeden brązowy. Organizatorzy turnieju- OZTS Południowej Wlkp. i UKS IMPULS Zduny przygotowali dla zawodników dyplomy za miejsca 1-6 i medale dla najlepszej trójki w każdej kategorii oraz drobne upominki. Najlepsi spotkają się jeszcze raz w tym sezonie na turniejach mistrzowskich w swoich kategoriach. 

Rozgrywki  A klasy w tenisie stołowym

         Zakończyła się pierwsza tura rozgrywek A klasy kalisko-konińskiej. W tegorocznych rozgrywkach prowadzonych przez Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Południowej Wielkopolski bierze udział 13 drużyn podzielonych na dwie grupy, które rozegrają ze sobą mecz i rewanż w roku 2017.

         W grudniu zawodnicy UKS IMPULS Zduny rozegrali ostatnie dwa mecze. W wyjazdowym meczu z drużyną Tarchalanka Tarchały po trudnym pojedynku pokonali gospodarzy aż 10:4. W drugim meczu rozegranym w Zdunach  młodzi zdunowiacy przegrali  z doświadczoną drużyną Żaki Taczanów, która zajmuje obecnie 3 lokatę w grupie. Początek meczu był bardzo wyrównany.  Po pierwszej serii i grach deblowych był remis 3:3. W kolejnych meczach goście zapewnili sobie zwycięstwo 10:6. Wśród zawodników z Taczanowa wystąpił zawodnik na wózku Andrzej Grygiel, aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski wśród zawodników niepełnosprawnych w swojej kategorii oraz Marek Biernat, trener  narodowej kadry paraolimpijskiej, która wróciła z Rio z 8 medalami.  Najwięcej punktów dla Zdun  -3,5 wywalczył Wiktor Malec, 0,5 Kasia Swora i 2 Krzysztof Matela .

Ostatecznie drużyna Impulsu występująca w składzie: Tomasz Kasprzak, Wiktor Malec, Katarzyna Swora, Krzysztof Matela i Mateusz Staniewski zajmuje 5 lokatę w grupie. Runda rewanżowa rozpocznie się w połowie stycznia.

II TURNIEJ ZDUNOWSKIEJ LIGI TENISA STOŁOWEGO „CHCĘ BYĆ MISTRZEM”

            16 grudnia  22 tenisistów wzięło udział w II Gwiazdkowym Turnieju Zdunowskiej Ligi Tenisa Stołowego  „Chcę byś Mistrzem”.  Turniej jest otwarty dla wszystkich grających w tenisa i prowadzony w czterech kategoriach wiekowych: żaków, młodzików, kadetów i juniorów, bez podziału na dziewczęta i chłopców. W turnieju gwiazdkowym wprowadzono dodatkową kategorię żak początkujący aby dać szansę najmłodszym tenisistom na zwycięstwo. Grupa żaków ponownie była najliczniejsza. Tym razem z okazji gwiazdki wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, słodycze i nagrody z rąk prowadzących rozgrywki : trenera  Eugeniusza Koczorowskiego  i prezes UKS IMPULS Alina Wilk. Udział w zawodach dostarczył wiele radości i satysfakcję z wyników i zdobytych nagród. Po każdym turnieju prowadzona jest klasyfikacja punktowa, która zadecyduje o wyniku końcowym.  Kolejne zawody rozegrane zostaną w styczniu i lutym. Organizatorem zawodów jest UKS IMPULS przy współpracy z dyrekcją ZS Zduny oraz Gminą Zduny.

A oto zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Żak początkujący: 1- Henryk Buniowski, 2-Nikodem Miękus, 3-Ola Kaczmarek

żacy:1- Miłosz Kołodziejski, 2 -Mikołaj Zydorczyk, 3- Roszczak Katarzyna

młodzicy: 1- Marcelina Faja, 2- Kamil Szymański, 3- Olga Zydorczyk

kadeci: 1- Fluder Łukasz, 2- Weronika Połczyńska, 3- Olga Żwawik

Juniorzy:1-Malec Wiktor, 2 -Matela Krzysztof , 3- Staniewski Mateusz

Szczegółowe wyniki oraz punktację można obejrzeć w gablocie sportowej.  Na kolejny turniej  zapraszamy w styczniu.

II GRAND PRIX POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI W KATEGORII ŻAKÓW/CZEK ORAZ KADETÓW/EK

         Kolejny turniej z cyklu GP rozegrany został 10 grudnia 2016 roku w Gizałkach. W zawodach wzięło udział 29 zawodników w tym 5 reprezentantów UKS IMPULS Zduny. Podium opanowali gospodarze czyli zawodnicy z Gizałek ale zdunowiacy zaprezentowali również dobry poziom. W najmłodszej grupie żaków  doskonale spisał się  Miłosz Kołodziejski, który pokonał starszych kolegów i wywalczył srebrny medal. Tuż obok podium na czwartym miejscu uplasował się Mikołaj Zydorczyk, a ich koleżanka Kasia Roszczak była piąta wśród żaczek. W grupie kadetów Weronika Połczyńska była czwarta, a  Łukasz Fluder piąty.

         Najmłodsi tenisiści zaliczyli również II GP Wielkopolski rozegrany 18 grudnia w Poznaniu. Miłosz wystartował w najmłodszej kategorii skrzat obejmujący dzieci do drugiej klasy i zajął miejsce 6, natomiast  Mikołaj był 14 a Kasia 18 w grupie żaków województwie. 

Mikołajki na sportowo

W przeddzień Mikołajek Zarząd UKS IMPULS zorganizował dla członków klubu  wesołe zabawy. Tenisiści doskonale bawili się nową zabawką sprawnościową –turnballem,  przy stołach grały mikołaje, a całość zakończył turniej „ biegany’ rozgrywany kolejno na 6 stołach. Zwycięzca Łukasz Fluder i wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów  słodkie Mikołaje.

 

II Grand Prix Południowej Wielkopolski młodzików i juniorów

         Srebro i dwa brązy to dorobek zdunowskich tenisistów w II GP rozegranym 3 grudnia w Gołuchowie. 30  zawodników z klubów tenisa stołowego z Ostrowa Wlkp., Gołuchowa, Taczanowa, Gizałek , Bożacina i Zdun wzięło udział w kolejnym turnieju eliminacyjnym rozegranym w dwóch kategoriach wiekowych: młodzików i juniorów. Zawodnicy zaprezentowali dobrą formę. Zwyciężyli najlepsi. Organizatorzy turnieju - OZTS Południowej Wlkp. i LZS Gołuchów przygotowali dla zawodników dyplomy za miejsca 1-6 i medale dla najlepszej trójki w każdej kategorii. W grupie  medalistów znalazła się trójka zawodników UKS IMPULS Zduny: srebro zdobył Wiktor Malec, a Kasia Swora i Marcelina Faja medale brązowe. Mateusz Staniewski był 5, Krzysiu Matela 6, 7 Mikołaj Fluder i Miłosz Kozłowski, a 8 Kamil Szymański. 

I TURNIEJ ZDUNOWSKIEJ LIGI TENISA STOŁOWEGO „CHCĘ BYĆ MISTRZEM”

21 listopada  23 tenisistów zainaugurowało tegoroczną edycję  młodzieżowej ligi  tenisa stołowego „Chcę byś Mistrzem”.   Trzy turnieje eliminacyjne i czwarty finałowy    pozwoli wyłonić najlepszych zawodników  - turniej jest otwarty dla wszystkich grających w tenisa.  Tegoroczne rozgrywki prowadzone są w obowiązujących w tenisie kategoriach wiekowych: żaków, młodzików, kadetów i juniorów, bez podziału na dziewczęta i chłopców. Po każdym turnieju prowadzona jest klasyfikacja punktowa, która zadecyduje o wyniku końcowym. Zwycięzcy otrzymują za miejsca I- III nagrody i dyplomy, a wszyscy uczestnicy słodycze i nagrody pocieszenia.  Uczestnicy turnieju  spędzają aktywnie czas i mają możliwość porównania swoich umiejętności. Organizatorem jest UKS IMPULS przy współpracy z dyrekcją ZS Zduny. Spotkanie prowadzili:  trener Eugeniusz Koczorowski  i prezes UKS IMPULS Alina Wilk. W pierwszym turnieju najliczniejsza  była grupa żaków, w której wystartowali najmłodsi tenisiści. Dla większości z nich był to pierwsze zawody w życiu i dostarczyły sporo emocji. Opiekę i wsparcie zapewniali im zaawansowani zawodnicy i trenerzy. A oto zwycięzcy poszczególnych kategorii:

żacy:1- Mikołaj Zydorczyk, 2-Miłosz Kołodziejski, 3- Roszczak Katarzyna

młodzicy: 1- Marcelina Faja, 2- Kamil Szymański, 3- Olga Zydorczyk

kadeci: 1- Fluder Łukasz, 2- Weronika Połczyńska

Juniorzy:1-Malec Wiktor, 2 -Staniewski Mateusz , 3- Matela Krzysztof  

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Zdun

            16 listopada na sali Zespołu Szkół w Zdunach rozegrany został Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Zdun z okazji Święta Niepodległości. W turnieju zorganizowanym przez Uczniowski klub Sportowy „IMPULS” wzięło udział 27 uczniów i uczennic z 7 szkół powiatu krotoszyńskiego. Uroczystego otwarcia przy dźwiękach fanfarów dokonał  Burmistrz Zdun Tomasz Chudy życząc zawodnikom sukcesów. W tegorocznym turnieju rozgrywki prowadzone były w dwóch grupach: osobno szkoły podstawowe i gimnazja. Zawody,dzięki którym poznaliśmy najlepszych tenisistów powiatu rozegrane zostały na 8 stołach, co zapewniło sprawny przebieg turnieju. Oprócz gier indywidualnych prowadzona była punktacja drużynowa szkół - dla szkoły punktowało 4 najlepszych zawodników. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwała prezes UKS UMPULS Alina Wilk. Uczestnikom kibicowali uczniowie ZS Zduny. 

U c z n i o w s k i   K l u b   S p o r t o w y  „I M P U L S”
zaprasza
na Turniej Tenisa Stołowego
o Puchar Burmistrza Zdun z okazji Święta Niepodległości 
W indywidualnych rozgrywkach biorą udział uczniowie
ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu krotoszyńskiego
Turniej odbędzie się dnia 16.11.2016r. o godz. 900    na sali Zespołu Szkół w Zdunach
Zapisy i losowanie godz. 830

  Regulamin turnieju

Rozgrywki  A klasy w tenisie stołowym

                W tegorocznych rozgrywkach A klasy kalisko-konińskiej prowadzonych przez Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Południowej Wielkopolski bierze udział 13 drużyn podzielonych na dwie grupy, które rozegrają ze sobą mecz i rewanż.
Zawodnicy UKS IMPULS Zduny rozegrali u siebie dwa kolejne mecze. W pierwszym młodzi zdunowiacy przegrali  z doświadczoną drużyną Barycz Przygodzice 4:10. 2,5 punktu wywalczył Wiktor Malec, 1 Kasia Swora i 0,5 Krzysztof Matela . Dla gości 3 punkty zdobył Grzegorz Wojciechowski, po 2,5 Ryszard Nykiel i Zbigniew Pietrzak i 2 Krystyna Michalak.
W kolejnym drużyna Impulsu pokonała po zaciętym i pełnym emocji meczu LKS III Gorzyce Małe 10:6. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany. Po pierwszej kolejce gier indywidualnych i deblach  remis 3:3, podobnie po drugiej turze było 5:5. Dopiero trzecia tura przechyliła szalę na 8:6 dla Zdun a kolejne dwa mecze dały zwycięstwo gospodarzom 10:6 . Najwięcej punktów 3,5 tradycyjnie zdobył Wiktor Malec, 3 Tomasz Kasprzak, 2 Mateusz Staniewski, 1 Katarzyna Swora i 0,5 Krzysztof Matela. W drużynie gości  3,5 wywalczył Daniel Lis, po 1 Kamil Biniek i Szymon Skowronek, 0,5 Jaworski Andrzej.

Drużynowe Mistrzostwa Powiatu SZS w tenisie stołowym

W dniach 20 i 24 października w Kobylinie rozegrane zostały Drużynowe  Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział 6 drużyn gimnazjalnych i 9 ze szkół podstawowych. Dwie najlepsze drużyny w każdej kategorii reprezentować będą powiat krotoszyński na zawodach rejonowych. Wśród nich aż dwie drużyny ze Zdun. 

 

 

 

I GRAND PRIX POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI W KATEGORII ŻAKÓW/CZEK ORAZ KADETÓW/EK

15 października 2016 roku w Gizałkach rozegrany został turniej tenisa stołowego w dwóch kategoriach wiekowych: najmłodszych żaków (rocznik 2006 i młodsi) i kadetów (2002 i młodsi). Gościem specjalnym zawodów był  Wang Zeng Yi.  "Wandżi”, bo tak w Polsce go wszyscy nazywają,  to chiński tenisista stołowy reprezentujący Polskę. Członek kadry narodowej i olimpijskiej Obecnie najlepszy tenisista stołowy w Polsce. Wandżi przyglądał się zmaganiom młodych tenisistów, chętnie rozdawał autografy i uczestniczył w pamiątkowych fotografiach a po zakończeniu zawodów osobiście wręczał dyplomy, medale i puchary zwycięzcom. Tym razem podium opanowali gospodarze czyli zawodnicy z Gizałek, którzy byli najlepsi we wszystkich kategoriach. W zawodach uczestniczyło siedmioro zawodników UKS Impuls Zduny. Najlepiej wypadła Marcelina Faja -4 miejsce w kadetkach, 6 miejsca zajęli Kasia Roszczak i Miłosz Kołodziejski a Olga Zydorczyk, Miłosz Kozłowski i Łukasz Fluder zajęli miejsca 7-8. 

I Grand Prix Południowej Wielkopolski młodzików i juniorów

         Aż 38 zawodników z klubów tenisa stołowego z Ostrowa Wlkp., Ostrzeszowa, Gizałek , Bożacina i Zdun wzięło udział w inaugurującym nowy sezon pierwszym turnieju eliminacyjnym rozegranym na sali Zespołu Szkół w Zdunach. Młodzi tenisiści pokazali na starcie dobra formę. Gospodarze turnieju –zawodnicy UKS IMPULS Zduny wywalczyli cztery medale: jeden złoty, srebrny  i dwa brązowe. Organizatorzy turnieju- OZTS Południowej Wlkp. i UKS IMPULS Zduny przygotowali dla zawodników dyplomy za miejsca 1-6 i medale dla najlepszej trójki w każdej kategorii.

Mistrzostwa UKS Impuls w sezonie 2015/2016

 W czerwcu na podsumowanie sezonu tenisowego Zarząd Klubu zorganizował tradycyjny turniej tenisa  dla najwytrwalszych zawodników.  Tym razem turniej rozpoczął się wspólną zabawą w „bieganego”, którego  zwycięzcą został Wiktor Malec. Następnie rozegrane zostały gry indywidualne w czterech grupach wiekowych. Dziewczyny walczyły razem z chłopcami i często okazywały się lepsze. W najmłodszej kategorii żaków zwycięzcą został Miłosz Kozłowski, drugie miejsce zajął Miłosz Kołodziejski, a trzeci był Kamil Szymański. W młodzikach wygrał Łukasz Fluder, druga była Olga Zydorczyk. W grupie kadetów najlepszy był Wiktor Malec, druga Weronika Połczyńska, a trzeci Mikołaj Fluder. W najstarszej kategorii juniorów Kasia Swora pokonała Mateusza Staniewskiego i Krzysztofa Matelę.

            Kolejnym punktem zawodów były gry deblowe. Zawodnicy dobrani zostali losowo w pary bez podziału wiekowego. Gry dały okazję najmłodszym do aktywnego kontaktu z bardziej doświadczonymi kolegami, a odniesione zwycięstwa to powód do dumy i wiele radości.  Zwycięskie pary to: 1-Wiktor Malec-Mikołaj Zydorczyk, 2-Mikołaj Fluder- Miłosz kołodziejski, 3-4 Krzysztof Matela-Miłosz Kozłowski i Olga Zydorczyk-Łukasz Fluder.

Na zakończenie odbyło się wręczenie medali, statuetek , dyplomów i nagród rzeczowych. przez prowadzących turniej -Alinę Wilk i Eugeniusza Koczorowskiego oraz podsumowanie osiągnięć UKS w minionym sezonie.

Zdunowscy tenisiści znów na podium!

IX Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o puchar Burmistrza Kobylina odbył się 11 czerwca 2016 jako jedna z imprez towarzyszących Dniom Kobylina.  Wzięło w nim udział ponad 50 zawodników z gmin: Krotoszyn, Zduny, Gostyń,  Kobylin. Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców oraz kategorii Open.  Mecze rozgrywane były w systemie do dwóch przegranych meczy lub każdy z każdym w zależności od ilości uczestników w danej kategorii. Najlepsi zawodnicy poszczególnych kategorii otrzymali za zajęcie I miejsca w swojej kategorii puchar, za miejsca od I do IV dyplomy i upominki. W grupie nagrodzonych znalazło się aż siedmioro z 12 zawodników UKS Impuls Zduny uczestniczących w turnieju.
Ponadto dodatkowe nagrody otrzymali :  Miłosz Kołodziejski i Kasia  Roszczak jako najmłodsi zawodnicy turnieju. 

Wyniki zdunowiaków w poszczególnych kategoriach:

Dziewczęta klas I-IV

III miejsce – Katarzyna Roszczak

Chłopcy klas I-IV

5-6 Kamil Szymański i Miłosz Kołodziejski, 7-8 Miłosz Kozłowski, 9-12 Mikołaj Zydorczyk

Dziewczęta klas V-VI

II miejsce – Marcelina Faja, III miejsce – Olga Zydorczyk,

Chłopcy klas V-VI

I miejsce – Łukasz Fluder

Dziewczęta gimnazjum

I miejsce – Katarzyna Swora

Chłopcy gimnazjum

I miejsce – Wiktor Malec, III miejsce – Krzysztof Matela, 7-8 Mikołaj Fluder

Mistrzostwa Południowej Wlkp. juniorów i juniorek w tenisie stołowym.

Złoto, srebro i dwa brązy to dorobek tenisistów stołowych z UKS IMPULS Zduny na zawodach  najstarszej kategorii wiekowej (rocznik 1998 i młodsi) rozegranych 30 kwietnia w Gołuchowie.

Zawody rozpoczęły się od gier indywidualnych . Brązowe medale wywalczyła Kasia Swora i Wiktor Malec. Mateusz Staniewski był czwarty a Krzysztof Matela ósmy. W grach mieszanych  nasza para Wiktor  i Kasia okazała się najlepsza i wywalczyła złoto. Wiktor zdobył jeszcze srebrny medal z Mateuszem w grach deblowych.  Zawody rozegrano na 8 stołach TIBHAR TOP. Wszyscy zawodnicy w grach indywidualnych otrzymali dyplomy za miejsca 1-8, medale za miejsca 1-4  oraz puchar  za miejsca 1. W grach podwójnych dyplomy i medale za miejsca 1-4 . Gratulujemy! 

Mistrzostwa Wielkopolski Kadetek i Kadetów w Tenisie Stołowym.

Zawody rozegrane w Poznaniu 23 kwietnia 2016 roku zakończyły sezon rozgrywek 2015/2016 młodzieży z rocznika 2001 i 2000. Do finału zakwalifikowanych zostało 15 dziewcząt i 23 chłopców z Wielkopolski, w tym dwoje zawodników z  UKS Impuls Zduny – Wiktor Malec i Weronika Połczyńska.

Oboje znaleźli się w grupie nagrodzonych Wielkopolan – Wiktor zajął VI miejsce w województwie a Weronika VIII. Najlepsza trójka zawodników otrzymała puchary, pierwsza ósemka dyplomy, a zwycięzcy awansowali do Mistrzostw Polski.

Gratulujemy zdunowiakom i życzymy dalszych sukcesów w następnym sezonie. 

Mistrzostwa Okręgu Południowej Wielkopolski w Tenisie Stołowym w kategorii kadetek i kadetów w sezonie 2015/2016

            Złoto, pięć sreber  i sześć brązów to dorobek zdunowskich tenisistów na Mistrzostwach Okręgu Południowej Wielkopolski  rozegranych 9 kwietnia  na sali Zespołu Szkół w Zdunach.  W zawodach uczestniczyli dziewczęta i chłopcy urodzeni w roku 2001 i młodsi, wyłonieni po trzech turniejach klasyfikacyjnych. Mistrzostwa rozegrane zostały w grach pojedynczych dziewcząt i chłopców, podwójnych i mieszanych. Organizatorami turnieju byli UKS IMPULS Zduny oraz Okręgowy Związek Tenisa Stołowego z Ostrowa Wielkopolskiego. Rozgrywki prowadzili gospodarze: prezes UKS IMPULS Alina Wilk i trener Eugeniusz Koczorowski. Organizatorzy przygotowali dla zawodników dyplomy za miejsca 1-8 w rozgrywkach indywidualnych  i 1-4 w grach podwójnych, medale za miejsca 1-4 a dla najlepszej trójki  w rozgrywkach indywidualnych puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe Krotoszyn. Pierwsze miejsca w aż czterech kategoriach zdobyli zawodnicy klubu Chrobry z Gizałek. Do zawodów zakwalifikowało się 9 zawodników z UKS IMPULS Zduny, w tym czworo ze swojej kategorii i 5 młodszych. Nasi młodzi tenisiści spisali się bardzo dobrze i wywalczyli aż 12 medali: złoty i srebrny indywidualnie,  cztery srebrne i sześć brązowych w grach podwójnych. Nasi najlepsi zawodnicy: Weronika Połczyńska, Wiktor Malec zdobyli po trzy medale, po jednym Zydorczyk Olga, Marcelina Faja, Roszczak Katarzyna,  Kołodziej  Filip, Fluder Mikołaj i Fluder Łukasz. 

Ogólnopolski Memoriał im. Zygmunta Lubienieckiego w tenisie stołowym.

  W dniach 2-3-kwietnia 2016 roku w Raszkowie odbył się I Ogólnopolski Memoriał Zygmunta Lubienieckiego w tenisie stołowym .Turniej zorganizowano dla uczenia pamięci wieloletniego działacza tenisa, prezesa Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Południowej Wielkopolski, który zginął tragicznie w 2014r.W zawodach wystartowało ponad stu zawodników z  województw: śląskiego, łódzkiego, dolnośląskiego oraz wielkopolskiego.

W sobotę rozegrano turniej w kategoriach junior, kadet, młodzik oraz żak, natomiast w niedzielę do gry przystąpili seniorzy i weterani.  Zawody przeprowadzone zostały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym.

Wzięło w nich udział 12 zawodników z UKS IMPULS Zduny pod opieką prezes Aliny Wilk,  Aż 8 wróciła do domu z pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi za miejsca I-VI.

Najlepszy Malec Wiktor zajął I miejsce wśród kadetów, Weronika Połczyńska II w kadetkach. II miejsce w młodziczkach była Marcelina Faja, a III Olga Zydorczyk i młodzik Łukasz Fluder. W najstarszej grupie juniorek III lokatę zajęła Kasia Swora, a V Mateusz Staniewski. Puchar otrzymał również debiutujący w zawodach żak Miłosz Kołodziejski,  jako najmłodszy uczestnik zawodów.

 Ponadto w zawodach wzięli udział: żacy: Miłosz Kozłowski, Kamil Szymański, Mikołaj Zydorczyk oraz junior Krzysztof Matela. 

Finał ligi szkolnej „CHCĘ BYĆ MISTRZEM”

            14marca rozegrany został ostatni  V Turniej Ligi Szkolnej Tenisa Stołowego "Chcę być Mistrzem" uczniów Zespołu Szkół w Zdunach.  Wynik finału  potwierdził dotychczasową formę  większości zawodników. Wśród dziewcząt SP zwyciężyła Marcelina Faja, druga była Olga Zydorczyk, a trzecia Katarzyna Roszczak.  W grupie chłopców zwyciężył Łukasz Fluder, drugie miejsce niespodziewanie zajął Mikołaj Zydorczyk,  a trzeci był Miłosz Kozłowski. Wśród gimnazjalistek po raz piąty zwyciężyła Kasia Swora, pokonując Weronikę Połczyńską.  Wśród chłopców wygrał faworyt Wiktor Malec,  drugi  był Krzysztof Matela, a trzeci Mikołaj Fluder. Prowadzący turniej Alina Wilk i Eugeniusz Koczorowski wręczyli najlepszym dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.       

Pięć pucharów dla zdunowskich tenisistów.

W sobotę 12 marca 12 osobowa reprezentacja UKS IMPUL S Zduny pod opieką trenera Eugeniusza Koczorowskiego wzięła udział w Otwartych Mistrzostwach Koźmina Wlkp.  w Tenisie Stołowym. Zawody rozegrano w siedmiu kategoriach młodzieżowych oraz w grupie seniorów i weteranów. Młodzi zdunowiacy  pokazali dobrą formę i wywalczyli aż 5 pucharów. W grupie dziewcząt 2003-2005 najlepsza okazała się Marcelina Faja, a trzecia jej koleżanka klubowa Olga Zydorczyk. Podobnie w grupie rocznika 2000-2002 wygrała Kasia Swora,  a trzecia była Weronika Połczyńska. Wśród chłopców 2000-2002 zwyciężył Wiktor Malec. Wyniki pozostałej siódemki: 7- Mikołaj Zydorczyk (rocznik 2006 i młodsi), w grupie 2003-2005 chłopców 5-6 miejsce Łukasz Fluder , 9-12 Kamil Szymański ,13-16- Miłosz Kozłowski , w roczniku 2000-2002 7-8 miejsce Krzysztof Matela , 9-12 Mikołaj Fluder  i miejsce 5-6 Mateusz Staniewsk w roczniku 1999-1996. Organizatorzy przygotowali puchary i dyplomy dla najlepszych trzech zawodników w każdej kategorii.

W niedziele trójka zawodników zawitała ponownie do Koźmina tym razem na Mistrzostwa Wielkopolski LZS w tenisie stołowym. Tutaj również pokazali dobra forme. Niestety tym razem bez medali. Wiktor Malec i Weronika Połczyńska zajęli miejsca 5-6 a Marcelina Faja 9-12. 

Dwa srebra i brąz w Mistrzostwach Południowej Wielkopolski młodzików.

 Indywidualne Mistrzostwa Okręgu młodzików i młodziczek w tenisie stołowym rozegrane odbyły się 27 lutego w Gizałkach. W zawodach mogli brać zawodnicy i zawodniczki wyłonieni w turniejach eliminacyjnych z rocznika 2003 lub młodsi. Zawody rozegrane zostały najpierw indywidualnie a w dalszej części gry podwójne i mieszane. Czwórka zawodników reprezentująca UKS Impuls Zduny pokazała  niezłą formę i wszyscy wrócili do domu z medalami. Indywidualnie Marcelina Faja była 4, 5 Olga Zydorczyk, Łukasz Fluder również 5, a jego młodszy kolega Miłosz Kozłowski 10. Medale nasi zawodnicy zdobyli w grach  podwójnych. Srebro wywalczyły Marcelina Faja i Olga Zydorczyk wśród dziewcząt oraz Marcelina z Łukaszem w grach mieszanych. Chłopcy  Łukasz Fluder i Miłosz Kozłowski brąz za 3 miejsce. Olga z Miłoszem Kozłowskim zajęła 4 miejsce.

XXV Ogólnopolski Memoriał im. Bożeny Kurek w tenisie stołowym.

129 osób wzięło udział w jubileuszowym,  XXV Ogólnopolskim Memoriale Bożeny Kurek w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Zawody odbyły się w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach, a uczestnicy rywalizowali w ośmiu kategoriach wiekowych. Głównym organizatorem tenisowych zmagań był Terenowy Klub Olimpijczyka w Wysocku Wielkim.

Zawody w trzech kategoriach: młodzik, kadet i junior z podziałem na dziewczęta i chłopców rozegrano 26 marca. Wzięło w nich udział 11 zawodników z UKS IMPULS Zduny, z których 5 znalazła się w grupie nagrodzonych  pucharami i dyplomami za miejsca 1-3.

         Nagrodzone wyniki: kadeci: 1- Malec Wiktor, 3- Weronika Połczyńska, juniorzy: 2- Swora Katarzyna, 3-Mateusz Staniewski, młodzicy: 3- Marcelina Faja.

Ponadto w zawodach wzięli udział: Miłosz Kozłowski, Kamil Szymański, , Fluder Łukasz, Krzysztof Matela, , Fluder Mikołaj, Olga Zydorczyk. 

Rozgrywki  A klasy w tenisie stołowym

Zawodnicy UKS IMPULS Zduny rozegrali u siebie dwa kolejne mecze rozgrywek A klasy kalisko-konińskiej w tenisie stołowym. W pierwszym meczu z liderem tabeli UKS Daniszyn gospodarze przegrali 4:10. Mimo przegranej zawodnicy ze Zdun mogą mówić o sukcesie, gdyż jako jedyni w dotychczasowych grach urwali liderowi aż cztery punkty. Po 1,5 punktu wywalczyli Kasia Swora i Mateusz Staniewski i jeden Tomasz Kasprzak. W drużynie grał jako czwarty Krzysztof Matela . Tym razem zabrakło kontuzjowanego Wiktora Malca.

W kolejnym meczu drużyna Impulsu wystąpiła w pełnym składzie wraz z zawodnikami rezerwowymi: Katarzyna Swora, Malec Wiktor, Matela Krzysztof, Tomasz Wilk, Tomasz Kasprzak, Mateusz Staniewski i Weronika Połczyńska i pokonała LZS Siedlików aż 10:1. Gospodarze prowadzili od samego początku i nie dali szans przeciwnikom. Jedyny honorowy punkt dla gości wywalczył Marcin Łopata.  

III Grand Prix Południowej Wielkopolski młodzików i juniorów.

Siódemka zawodników UKS Impuls wzięło udział w III GP w tenisie stołowym rozegranym 30 stycznia w Goluchowie i aż 3 z nich znalazła się na pozycjach medalowych. Najlepiej tym razem wypadł  Wiktor Malec, który  wywalczył złoty medal w grupie juniorów. Brązowe medale zdobyły: Kasia Swora wśród juniorek i Marcelina Faja w grupie młodziczek. Tuż za podium na czwartym miejscu znalazł się Łukasz Fluder. Wyniki pozostałych: Olga Zydorczyk zajęła 6 miejsce, a Weronika Połczyńska i Mateusz Staniewski miejsca 7-8. 

 

 

III TURNIEJ ligi szkolnej tenisa stołowego „CHCĘ BYĆ MISTRZEM”

11 stycznia 16 uczniów Zespołu Szkół w Zdunach wzięło udział  w  III  turnieju ligi szkolnej tenisa stołowego „Chcę byś Mistrzem”. To kolejne już trzecie spotkanie z serii pięciu rozgrywek, które mają zadanie wyłonić  najlepszych zawodników  naszej gminy- turniej jest otwarty dla wszystkich uczniów szkoły.  Młodzi tenisiści  spędzają aktywnie czas i mają możliwość porównania swoich umiejętności. Tym razem dziewczyny miały możliwość gry z chłopcami i okazały się lepsze od nich! Ostateczna klasyfikacja prowadzona jest osobno w dla dziewcząt i chłopców. Pierwsze miejsca bez niespodzianek utrzymane przez liderów, ale nieco zmian na pozycjach 2 i 3. Oto wyniki czołówki:   w grupie szkoły podstawowej dziewczęta: 1-Faja Marcelina, 2- Olga Zydorczyk, 3- Kasia Roszczak, chłopcy:   1 -Łukasz Fluder , 2 -Miłosz Kozłowski, 3- Kamil Szymański . Gimnazjalistki: 1- Kasia  Swora, 2-Weronika Połczyńska, a w grupie  chłopców: 1- Wiktor Malec, 2- Kacper Kołodziej, 3- Krzysztof Matela. Wszyscy uczestnicy  otrzymują słodycze i nagrody pocieszenia a zwycięzcy za miejsca I- III nagrody i dyplomy tym razem ufundowane przez UKS IMPULS.

 Szczegółowe wyniki oraz punktację po trzech  turniejach  można obejrzeć w gablocie szkolnej. Na kolejny turniej  zapraszamy już w lutym.

Wszyscy, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności  gry w tenisa mogą ćwiczyć podczas treningów w poniedziałki, środy i piątki, na lekcjach wf lub samodzielnie przy stole w holu sali gimnastycznej.

II GRAND PRIX POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI

38 zawodników i zawodniczek wzięło udział w II Grand Prix w tenisie stołowym w kategoriach młodzików(rocznik2003 i młodsi) oraz juniorów(rocznik 1998 i młodsi) rozegranym w Gizałkach w grudniu.

W tej grupie znalazło się 8 zawodników UKS Impuls pod okiem trenera Eugeniusza Koczorowskiego. Najlepiej wypadli Kasia Swora i Wiktor Malec, którzy zajęli trzecie lokatę i brązowe medale wśród juniorów. W grupie nagrodzonych dyplomami znaleźli się pozostali zawodnicy: juniorzy 4- Krzysztof Matela, 6- Mateusz Staniewski i młodzicy: 5-Marcelina Faja, 6-Olga Zydorczyk, 5-Fluder Łukasz.

Kolejne III turnieje z cyklu Grand Prix rozegrane zostaną już w styczniu.

16.01 w Zdunach w kategoriach żaków i kadetów oraz 30.01 w Gołuchowie młodzicy i juniorzy.

Rusza runda rewanżowa rozgrywek A klasy w tenisie stołowym

17 stycznia rozpoczyna się runda rewanżowa rozgrywek A klasy kalisko-konińskiej w tenisie stołowym. Pierwszą część rozgrywek młoda drużyna Impulsu Zduny zakończyła dwoma zwycięstwami.  W grudniu na wyjeździe pokonała drużynę z Siedlikowa aż 10:4. Zawodnicy IMPULSU prowadzili od samego początku - po pierwszych grach indywidualnych i deblach wynik był 5:1. W dalszej części spotkania gospodarze wywalczyli już tylko 3 punkty. Drugi mecz rozegrany w Zdunach z Tarchalanka Tarchały  zakończył się wynikiem 10:5 dla Zdun.  W drużynie Zdun grają: Wiktor Malec, Krzysztof Matela, Katarzyna Swora, Weronika Połczyńska , Mateusz Staniewski i Tomasz Kasprzak. Dzięki udziałom w rozgrywkach mają okazję doskonalenia swoich umiejętności co widać po coraz lepszym wynikach. Działalność UKS IMPULS sponsoruje Gmina Zduny.

Na czele tabeli grupy południowej jest niepokonany UKS II Daniszyn z 12 punktami, za nim KS Krotosz i LZS Przygodzice z 9pkt, potem z 4 punktami aż 3 drużyny: Piast III Ostrzeszów, LZS Siedlików i UKS Impuls Zduny. O ostatecznej pozycji decydują więc tzw. małe punkty.

Szczegółowe wyniki i plan rozgrywek można obejrzeć na stronie http://www.wzts.pl

Mikołajki z tenisem
7 grudnia na  trening tenisa stołowego zawitał Mikołaj. Zabawa rozpoczęła się od tzw. „tenisa ganianego”. Wszyscy zawodnicy bez względu na wiek i umiejętności walczyli przy kolejnych stołach o tytuł „Mikołajkowego króla”. Rywalizacja była zacięta, a ostatecznie zwycięski tytuł zdobył Krzysiu Matela. Następnie rozpoczęły się gry deblowe. Zawodnicy dobrani zostali w pary na zasadzie dobry-słaby i przystąpili do kolejnych rozgrywek. Zabawa była przednia. Jednocześnie było to doskonała okazja podnoszenia umiejętności dzięki konieczności współpracy graczy o różnych umiejętnościach i rozpiętości wieku-od klasy II  szkoły podstawowej do I szkoły ponadgimnazjalnej. W tej rywalizacji zwyciężyli Mateusz Staniewski i Kamil Szymański, na drugim miejscu para Wiktor Malec-Kasia Roszczak, a miejsce trzecie Weronika Połczyńska i Olga Zydorczyk. Wszyscy zawodnicy otrzymali słodkie mikołaje a zwycięzcy złote medale. 

II Grand Prix Południowej Wielkopolski żaków i kadetów

Ośmioro zawodników UKS Impuls wzięło udział w II GP w tenisie stołowym rozegranym 21listopada w Gołuchowie i aż 4 z nich znalazło się na pozycjach medalowych. Najlepiej tym razem wypadli startujący w  kadetach – wywalczyli dwa medale złote, jeden srebrny i brązowy. Wśród dziewcząt wszystkie medale przejęły zdunowianki: 1- Marcelina Faja, 2- Weronika Połczyńska, 3- Olga Zydorczyk. Dla Marceliny i Olgi jest to tym większy sukces, że startowały w wyższej kategorii wiekowej- ich rocznik to grupa młodziczek. Wśród chłopców zwyciężył Wiktor Malec Pozostali zawodnicy również mieli powody do radości- prawie wszyscy wrócili do domu z dyplomami, które były przyznawane za miejsca 1-6. Ich wyniki –żacy(do IV klasy SP): 4-Miłosz Kozłowski, 5- Kamil Szymański, 6- Kasia Roszczak debiutująca w zawodach. Czytaj więcej

II TURNIEJ LIGI SZKOLNEJ TENISA STOŁOWEGO „CHCĘ BYĆ MISTRZEM”

23 listopada  odbyło się drugie spotkanie z serii pięciu rozgrywek, które mają  wyłonić najlepszych zawodników  naszej szkoły.  Przy stołach spotkało się 18 uczniów Zespołu Szkół w Zdunach. Uczestnicy spędzają aktywnie czas i mają możliwość porównania swoich umiejętności. Wszyscy  gracze otrzymują słodycze i nagrody pocieszenia a zwycięzcy za miejsca I- III nagrody i dyplomy ufundowane przez Samorządy Uczniowskie szkoły oraz UKS IMPULS – organizatora rozgrywek przy współpracy z dyrekcją ZS Zduny. Tym razem na czołowych miejscach nieco zmian. W grupie dziewcząt Szkoły Podstawowej : 1-Faja Marcelina, 2- Olga Zydorczyk, 3- Kasia Roszczak, chłopcy:   1 -Łukasz Fluder , 2- Kamil Szymański, 3-Miłosz Kozłowski. Wśród gimnazjalistek czołówka: 1- Kasia  Swora, 2-Weronika Połczyńska, 3- Agnieszka Orpiszak  a w grupie  chłopców: 1- Wiktor Malec, 2-Krzysztof Matela, 3- Kacper Kołodziej. Szczegółowe wyniki oraz punktację po dwóch  turniejach  można obejrzeć w gablocie szkolnej. Na kolejny turniej  zapraszamy w grudniu. Turniej jest otwarty dla wszystkich uczniów szkoły
Wszyscy, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności  gry w tenisa mogą ćwiczyć podczas treningów, na lekcjach wf lub samodzielnie przy stole w holu sali gimnastycznej.
Czytaj więcej

10 listopada na Sali Zespołu Szkół w Zdunach rozegrany został Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Zdun z okazji Święta Niepodległości. W turnieju zorganizowanym przez Uczniowski klub Sportowy „IMPULS” wzięło udział 28 uczniów i uczennic z 4 gimnazjów powiatu krotoszyńskiego. Uroczystego rozpoczęcia dokonał  Burmistrz Zdun Tomasz Chudy życząc zawodnikom sukcesów. Zawody rozegrane zostały na 8 stołach, co zapewniło sprawny przebieg turnieju. Oprócz gier indywidualnych prowadzona była punktacja drużynowa szkół - dla szkoły punktowało 4 najlepszych zawodników. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwała prezes UKS UMPULS Alina Wilk oraz sędzia główny turnieju Eugeniusz Koczorowski. Uczestnikom kibicowali uczniowie ZS Zduny.

Czytaj więcej..

I TURNIEJ LIGI SZKOLNEJ TENISA STOŁOWEGO „CHCĘ BYĆ MISTRZEM”

W środę, 28 października  ruszyła liga szkolna tenisa stołowego uczniów Zespołu Szkół w Zdunach „Chcę byś Mistrzem”.  Pięć comiesięcznych rozgrywek  ma wyłonić najlepszych zawodników  naszej szkoły- turniej jest otwarty dla uczniów, którzy potrafią posługiwać się rakietką.  Wszyscy uczestnicy otrzymują słodycze i nagrody pocieszenia a zwycięzcy za miejsca I- III nagrody i dyplomy. Zawodnicy spędzają aktywnie czas i mają możliwość porównania swoich umiejętności. Organizatorem jest UKS IMPULS przy współpracy z dyrekcją ZS Zduny. Spotkanie prowadzili:  trener Eugeniusz Koczorowski  i prezes UKS IMPULS Alina Wilk.  W grupie Szkoły Podstawowej czołówka chłopców:  1- Łukasz Fluder, 2 –Miłosz Kozłowski,3-Kamil Szymański;  dziewczyny:  1 -Marcelina Faja , 2-Olga Zydorczyk, 3-Kasia Roszczak.  Wśród gimnazjalistek zwyciężyła 1- Kasia  Swora, 2- Agnieszka Orpiszak, a w grupie  chłopców 1-Wiktor Malec, 2- Krzysztof Matela, 3-Mikołaj Fluder. Szczegółowe wyniki oraz punktację można obejrzeć w gablocie szkolnej. Na kolejny turniej  zapraszamy w listopadzie.   Czytaj więcej...

ZŁOTO I BRĄZ DLA TENISISTÓW ZDUNOWSKICH

 17 października tenisiści stołowi okręgu Południowej Wielkopolski wzięli udział w I Grand  Prix kadetów(uczniowie rocznika 2001 i młodsi) w sezonie 2014/2015. Turniej rozegrany na sali ZS Zduny zorganizowany został przez Uczniowski Klub Sportowy Impuls i Okręgowy Związek Tenisa Stołowego w Ostrowie Wlkp. Za miejsca 1-3 każdej kategorii organizatorzy przygotowali medale i nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy za miejsca 1-6. Zawodnicy ze Zdun: Wiktor i Marcelina wywalczyli złoto i  brąz, a Filip i Olga zajęli czwarte lokaty. W reprezentacji gospodarzy turnieju wystartowali ponadto jako najmłodsi zawodnicy: Szymański Kamil i Miłosz Kozłowski Najlepsi uczestnicy z 3 turniejów wezmą udział w turniejach mistrzowskich rozegranych na posumowanie sezonu.

Sponsorem działalności Klubu jest Gmina Zduny.

Kadeci

1.     Wiktor Malec – UKS IMPULS Zduny

2.     Bartosz Glapa- UKS Chrobry Gizałki

3.     Krzaczkowski Jakub -UKS Chrobry Gizałki

4.     Filip Kołodziej – UKS IMPULS Zduny

Kadetki

1-    Majka Majdecka - UKS Chrobry Gizałki

2-    Ewa Mazurek – UKS Chrobry Gizałki

3-    Marcelina Faja – UKS Impuls Zduny

4-    Zydorczyk Olga - UKS Impuls Zduny   Czytaj więcej..

II Grand Prix Wielkopolski kadetów i kadetek w tenisie stołowym

14 października rozegrany został kolejny turniej z cyklu Grand Prix młodzieży rocznika 2001 i młodsi. Do Poznania zjechało 32 chłopców i 19 dziewcząt, którzy walczyli o jak najlepsze miejsca. Zawody zorganizowane przez WZTS Poznań prowadzili sędziowie PZTS.  Dwójka najlepszych wywalczyła awans do turnieju ogólnopolskiego. UKS IMPULS Zduny reprezentowali Wiktor Malec i Weronika Połczyńska. Nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze –Wiktor zajął 5 miejsce w Wielkopolsce, a Weronika 10. Gratulujemy!

Szczegółowe wyniki można obejrzeć na stronie wzts.pl  Czytaj więcej..

Brązowy medal dla Katarzyny Swory.
I Grand Prix tenisa stołowego zaingurował tegoroczne indywidualne rozgrywki Okręgu Południowej Wielkopolski. 3 października w Gizałkach spotkało się 35 tenisistów: żacy z rocznika 2005 i młodsi oraz juniorzy rocznik 1998 i młodsi. Wśród nich czwórka zawodników UKS IMPULS Zduny pod opieką prezes Aliny Wilk. Najlepiej spisała się Kasia Swora, która debiutując w kategorii juniorek zajęła medalowe trzecie miejsce. Jej kolega klubowy Mateusz Staniewski zajął 12 miejsce w juniorach. Ich młodsi koledzy w grupie żaków znaleźli się tuż obok podium: Kamil Szymański był 5, a Miłosz Kozłowski 6. Wszyscy wrócili do domów zadowoleni. Organizatorzy zapewnili dyplomy za miejsca 1-6, medale dla najlepszej trójki i statuetki dla zwycięzców. Ponadto wśród uczestników rozlosowano koszuli sportowe ufundowane przez sponsora klubu z Gizałek.
Kolejny turniej tym razem w kategorii kadetów rozegrany zostanie w Zdunach 17 października. Działalność UKS IMPULS finansuje Gmina Zduny.   
Czytaj więcej

13 okazała się szczęśliwa dla zawodników UKS IMPULS biorących udział w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Kobylina właśnie 13 czerwca.

Zdunowiacy okazali się najlepsi aż w trzech grupach wiekowych. W najmłodszej grupie dziewcząt klas I-IV szkół podstawowych zwyciężyła Marcelina Faja, a Miłosz Kozłowski był 5-6 w grupie chłopców. W kolejnej grupie klas V-VI Weronika Połczyńska była o krok od zwycięstwa. Niestety w ostatnim meczu uległa 3:2 Klaudii Wachowiak z Kobylina i ostatecznie zajęła miejsce drugie. W grupie chłopców Łukasz Fluder zajął miejsce 5-6. W kolejnej grupie gimnazjalistów mimo silnej konkurencji zwycięzcami zostali Kasia Swora i Wiktor Malec, a Krzysztof Matela zajął dalsze miejsce. Najlepsza trójka w każdej kategorii otrzymała z rąk gospodarzy turnieju okazałe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. 

Czytaj więcej..

Mistrzostwa UKS IMPULS.
Na zakończenie sezonu tenisowego Zarząd Klubu zorganizował tradycyjny turniej tenisa  dla wszystkich zawodników.  Turniej rozpoczął się od rozgrywek deblowych. Zawodnicy dobrani zostali w pary na zasadzie „słabszy z mocniejszym” bez podziału wiekowego. Gry dały okazję początkującym do aktywnego kontaktu z bardziej doświadczonymi kolegami, a zdobyte medale powód do dumy i wiele radości.  
Zwycięskie pary to: 1-.Krzysztof Matela-Miłosz Kozłowski, 2- Erika Cierniak-Mateusz Staniewski, 3- Weronika Połczyńska-Olga Zydorczyk, 4- Katarzyna Swora- Sebastian Talaga.
Kolejne, już indywidualne rozgrywki odbyły się w trzech  grupach wiekowych. Tym razem dziewczyny walczyły razem z chłopcami i często okazały się lepsze. W najmłodszej kategorii żaków najlepsza okazała się Marcelina Faja, druga była Olga Izydorczyk, a trzeci  Miłosz Kozłowski. W grupie młodzików :1- Weronika Połczyńska, 2-Łukasz Fluder, 3- Erika Ciernik
W najstarszej  kategorii kadetów: 1- Malec Wiktor, 2- Matela Krzysztof , 3-Katarzyna Swora.
Najlepsi otrzymali z rąk prowadzących turniej; Aliny Wilk i Eugeniusza Koczorowskiego medale i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze. 
Czytaj więcej..

Srebro i brąz w Mistrzostwach Południowej Wielkopolski młodzików.

 Indywidualne Mistrzostwa Okręgu młodzików i młodziczek w tenisie stołowym rozegrane 2 maja w Taczanowie zakończyły  tegoroczne rozgrywki w kategoriach wiekowych. W zawodach mogli brać zawodnicy i zawodniczki wyłonieni w turniejach eliminacyjnych z rocznika 2002 lub młodsi. Tym razem z powodu innych zajęć w długi majowy weekend UKS Impuls reprezentowali młodsi zawodnicy. Pokazali całkiem niezłą formę i wszyscy wrócili do domu z medalami z gier podwójnych. Srebro wywalczyły Marcelina Faja i Olga Zydorczyk, brąz za 3 miejsce Marcelina z Łukaszem Fludrem.Olga z Miłoszem Kozłowskim zdobyła również brąz za 4 miejsce. Nieco gorzej wypadli w grach indywidualnych: Marcelina była 5, Olga 6, Miłosz 8 i 9 Łukasz.  Czytaj więcej 

Finał ligi szkolnej „CHCĘ BYĆ MISTRZEM”

            23 marca 21 uczniów Zespołu Szkół w Zdunach wzięło udział w V Turnieju Ligi Szkolnej Tenisa Stołowego "Chcę być Mistrzem".  Był to już ostatni turniej w tym roku szkolnym, a jego wynik potwierdził dotychczasową formę  większości zawodników. Wśród dziewcząt SP zwyciężyła Weronika Połczyńska przed Marceliną Fają i Olgą Zydorczyk.  W grupie chłopców Daniel Kocik pokonał Filipa Kołodzieja, a trzeci był Miłosz Kozłowski. Wśród gimnazjalistek po raz piąty zwyciężyła Kasia Swora, pokonując Kasię Matybę i Agnieszkę Orpiszak. Wśród chłopców wygrał faworyt Wiktor Malec,  drugi  był Krzysztof Matela, a trzeci Mateusz Staniewski. Prowadzący turniej Alina Wilk i Eugeniusz Koczorowski wręczyli najlepszym dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

            Na apelu szkolnym podsumowana została klasyfikacja punktowa po wszystkich turniejach. Najlepsza trójka w każdej kategorii zdobyła złote, srebrne i brązowe medale. Zwycięzcami tegorocznej edycji w Szkole Podstawowej zostali Weronika Połczyńska i Daniel Kocik, a w Gimnazjum Katarzyna Swora i Wiktor Malec. Srebro wywalczyli: Olga Izydorczyk, Filip Kołodziej, Dominika Nowacka i Krzysztof Matela. Brązowi medaliści to: Marcelina Faja, Szymański Kamil, Agnieszka Orpiszak i Kacper Kołodziej. Gratulujemy! Szczegółowe wyniki można obejrzeć na gazetce szkolnej. W tegorocznym rozgrywkach wzięło udział 38 uczniów ZS Zduny.

Działalność UKS IMPULS sponsoruje Gmina Zduny. Nagrody na finał ligi ufundował Bank Spółdzielczy.

Autor Alina Wilk   Czytaj więcej

III TURNIEJ GRAND PRIX ŻAKÓW I MŁODZIKÓW  POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI W TENISIE STOŁOWYM

 

 21 marca tenisiści stołowi okręgu Południowej Wielkopolski spotkali się w Gizałkach na III Grand  Prix żaków (rocznik 2004 i młodsi) i młodzików (rocznik 2002 i młodsi) w sezonie 2014/2015. Najlepsi uczestnicy z 3 turniejów wezmą udział w turniejach mistrzowskich rozegranych na posumowanie sezonu. Dla zwycięzców każdej kategorii organizatorzy przygotowali medale i pamiątkowe dyplomy za miejsca 1-6. Zawodnicy ze Zdun wywalczyli dwa medale srebrne i jeden brązowy. Tym razem najlepiej wypadli nasi najmłodsi zawodnicy: 2 miejsce wśród żaków zajęła Marcelina Faja, 3 Olga Zydorczyk, 5 Miłosz Kozłowski, 6 Kamil Szymański. W kategorii młodziczek 2 miejsce zajęła Weronika Połczyńska, 6 Marcelina Faja, 7 Daniel Kocik i 9 Łukasz Fluder.

            Tydzień później 28 marca nasi zawodnicy wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Koźmina Wlkp. I tu znów najlepsze okazały się dziewczyny – drugie miejsce w kategorii szkół  podstawowych zajęła Weronika Połczyńska, a trzecie wśród gimnazjalistek Kasia Swora. Obie wróciły do domu wspaniałymi pucharami. Ponadto w turnieju wystartowali: Kamil Szymański, Miłosz  Kozłowski, Olga Zydorczyk, Wiktor Malec, Krzysztof  Matela, Staniewski Mateusz.     Czytaj więcej

III TURNIEJ GRAND PRIX KADETÓW  I JUNIORÓW  POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI W TENISIE STOŁOWYM

 14 marca tenisiści stołowi okręgu Południowej Wielkopolski wzięli udział w III Grand  Prix kadetów(uczniowie rocznika 2000 i młodsi) i juniorów(1997 i młodsi) w sezonie 2014/2015. Turniej rozegrany na sali ZS Zduny zorganizowany został przez Uczniowski Klub Sportowy Impuls i Okręgowy Związek Tenisa Stołowego w Ostrowie Wlkp. Dla zwycięzców każdej kategorii organizatorzy przygotowali medale i pamiątkowe dyplomy za miejsca 1-6. Zgodnie z regulaminem zawodnicy młodsi mogli startować również w kategorii starszej i okazali się tym razem lepsi od starszych kolegów. Zawodnicy ze Zdun: Kasia i Wiktor wywalczyli złoto i  srebro. Czytaj więcej

Ogólnopolski Memoriał im. Bożeny Kurek w tenisie stołowym.

 79 zawodników i zawodniczki zgromadził XXIV Ogólnopolski Memoriał im. Bożeny Kurek organizowany przez Klub Olimpijczyka w Wysocku Wielkim. Zawody w trzech kategoriach: żak, młodzik i junior młodszy  z podziałem na dziewczęta i chłopcy rozegrano 13 marca na Sali w Przygodzicach. Wzięło w nich udział 15 zawodników z UKS IMPULS Zduny, z których 6 wróciła do domu z pucharami za miejsca 1-3 lub dyplomami.

         Nagrodzone wyniki: Junior młodszy: 1- Malec Wiktor, 3- Swora Katarzyna, żacy: 4- Marcelina Faja, 6- Olga Zydorczyk, młodziczki:5-Weronika Połczyńska.

Ponadto w zawodach wzięli udział: Miłosz Kozłowski, Kamil Szymański, Kołodziej Filip, Daniel Kocik, Fluder Łukasz, Krzysztof Matela, Kacper Kołodziej, Fluder Mikołaj, Tarka Adrian, Antczak Mikołaj.

Działalność Klubu sponsoruje Gmina Zduny.  Czytaj więcej

Runda rewanżowa rozgrywek A klasy w tenisie stołowym

W styczniu ruszyła runda rewanżowa rozgrywek A klasy kalisko-konińskiej w tenisie stołowym. Nowy rok dobrze rozpoczęła młoda drużyna Impulsu Zduny. W pierwszym meczu po bardzo zaciętej i wyrównanej walce uległa na wyjeździe Tajfunowi III Ostrów Wlkp. tylko 10:8. Drugi mecz rozegrany w Zdunach z LKS II Gołuchów zakończyła wysokim zwycięstwem 10:3. Kolejne spotkanie wyjazdowe z doświadczoną drużyną Barycz Przygodzice przegrali 10:5 a Tarchalankę Tarchały pokonali 10:8.  Niestety ostatni mecz rozegrany w Zdunach z starszymi zawodnikami LZS Siedlików zakończył się porażką 10:2. W drużynie Zdun grają uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum: Wiktor Malec, Krzysztof Matela, Katarzyna Swora, Weronika Połczyńska, Filip i Kacper Kołodziej, Daniel Kocik. Dzięki udziałom w rozgrywkach mają okazję doskonalenia swoich umiejętności co widać po coraz lepszym wynikach.Działalność UKS IMPULS sponsoruje Gmina Zduny.

Szczegółowe wyniki na stronie http://www.wzts.pl    Czytaj więcej

IV turniej ligi szkolnej „CHCĘ BYĆ MISTRZEM”

13 lutego rozegrany został  IV Turniej Ligi Szkolnej Tenisa Stołowego "Chcę być Mistrzem" ” uczniów Zespołu Szkół w Zdunach. Z powodu panującej grypy i wyjazdów wakacyjnych wzięło w nim udział tylko 16 uczniów, którzy walczyli o kolejne punkty w lidze. Wśród dziewcząt SP zwyciężyła Weronika Połczyńska przed Marceliną Fają i Olga Zydorczyk,  a w grupie chłopców na pierwszym miejscu Filip Kołodziej, drugi Daniel Kocik,   trzeci Miłosz Kozłowski. Wśród dziewcząt gimnazjum Kasia Swora przed Kasią Matybą i Dominiką Nowacką. W grupie gimnazjalistów najlepszy był niepokonany Wiktor Malec, drugi Krzysztof Matela, trzeci Mikołaj Antczak. Prowadzący turniej Alina Wilk i Eugeniusz Koczorowski wręczyli zwycięzcom dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Szczegółowe wyniki można obejrzeć na gazetce szkolnej. Organizator UKS IMPULS zaprasza wszystkich grających w tenisa na kolejny ostatni turniej na koniec  marca. Po V turnieju na podstawie punktacji wyłonieni zostaną zwycięzcy tegorocznej edycji ligi. Nagrody czekają!    Czytaj więcej

II Grand Prix Południowej Wielkopolski żaków i młodzików

Ośmioro zawodników UKS Impuls wzięło udział w II GP w tenisie stołowym rozegranym 13 grudnia w Gizałkach i aż 4 z nich znalazło się na pozycjach medalowych. Najlepiej tym razem wypadła żaczka Olga Zydorczyk, która wywalczyła srebro.  Brązowe medale zdobyło trzech zawodników: Marcelina Faja oraz w grupie młodzików Weronika Połczyńska i Filip Kołodziej. Pozostali zawodnicy również mieli powody do radości- wszyscy wrócili do domu z dyplomami, które były przyznawane za miejsca 1-6. Ich wyniki –żacy(do IV klasy SP): 4-Miłosz Kozłowski, 5 Kamil Szymański, młodzicy(klasy V-VI SP): 4-Daniel Kocik, 6- Łukasz Fluder. Olga i Marcelina startowały również w młodziczkach i zajęły tam 5 i 6 lokatę.       Czytaj więcej

7 listopada 2014r. 37 uczniów i uczennic z 6 gimnazjów powiatu krotoszyńskiego wzięło udział w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Zdun z okazji Święta Niepodległości. Turniej zorganizowany przez Uczniowski klub Sportowy „IMPULS” rozegrany został na sali Zespołu Szkół w Zdunach. Uroczystego rozpoczęcia przy dźwiękach fanfarów dokonał  Burmistrz Zdun Władysław Ulatowski życząc zawodnikom sukcesów. Zawody rozegrane zostały na 8 stołach, co zapewniło sprawny przebieg turnieju. Oprócz gier indywidualnych prowadzona była punktacja drużynowa szkół - dla szkoły punktowało 4 najlepszych zawodników.       Czytaj więcej

 

WYNIKI LIGI SZKOLNEJ TENISA STOŁOWEGO "CHCĘ BYĆ MISTRZEM" UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W ZDUNACH po I turnieju

Czytaj więcej

 

 

 

 

Mistrzostwa Okręgu Południowej Wlkp. w kategorii kadetów rozegrane w dniu 17 maja 2014r. w Gołuchowie zakończyły rozgrywki tenisa stołowego  w tym sezonie. Wzięło w nich udział czworo zawodników UKS IMPULS Zduny pod opieką trenera Eugeniusza Koczorowskiego i  wszyscy wrócili do domu z medalami!

 

Czytaj więcej

 

Mistrzostwa Południowej Wlkp. żaków - Taczanów 12 kwiecień 2014r.

Finał rozgrywek żaków odbył się 12 kwietnia 2014r. w Taczanowie. Wzięła w nim udział czwórka zawodników UKS Impuls pod opieką trenera Eugeniusza Koczorowskiego.  Żacy to najmłodsza kategoria wiekowa, która obejmuje dzieci do 4 klasy SP. Z medalami wróciły do domu Marcelina Faja i Olga Zydorczyk, które wywalczyły brąz w grze podwójnej.

Czytaj więcej

Mistrzostwa żaków i żaczek w tenisie stołowym

   7 kwietnia 2014r. rozegrane zostały otwarte mistrzostwa UKS IMPULS w najmłodszej kategorii wiekowej żaków obejmującej dzieci z rocznika 2003 i młodsze. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był Brdys Jakub rocznik 2008, który otrzymał wyróżnienie. Turniej rozegrany systemem do dwóch przegranych dostarczył uczestnikom wielu emocji.

Czytaj więcej

 Mistrzostwa Okręgu Południowej Wielkopolski
   W 5 kwietnia 2014r.  rozegrane zostały w Zdunach Mistrzostwa Okręgu Południowej Wielkopolski w kategoriach wiekowych młodzików i młodziczek. Nasi  zawodnicy zdobyli w nich aż 7 medali- jeden indywidualnie i 6 w grach podwójnych
.

Czytaj więcej
 

VI Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Sponsora UKS Doliwa

  W dniu 29 marca 2014r.  w hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Rozdrażewie rozegrany został VI Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Sponsora UKS “Doliwy”.  W kategoriach młodzieżowych wystartowało 4 zawodników UKS IMPULS Zduny i wszyscy wrócili do domów z dyplomami i zadowoleni z osiągniętych wyników.

 Czytaj więcej

Mistrzostwa Okręgu Południowej Wlkp. w kategorii kadetów rozegrane w dniu 17 maja 2014r. w Gołuchowie zakończyły rozgrywki tenisa stołowego  w tym sezonie. Wzięło w nich udział czworo zawodników UKS IMPULS Zduny pod opieką trenera Eugeniusza Koczorowskiego i  wszyscy wrócili do domu z medalami!

 

Czytaj więcej

 

Mistrzostwa Południowej Wlkp. żaków - Taczanów 12 kwiecień 2014r.

Finał rozgrywek żaków odbył się 12 kwietnia 2014r. w Taczanowie. Wzięła w nim udział czwórka zawodników UKS Impuls pod opieką trenera Eugeniusza Koczorowskiego.  Żacy to najmłodsza kategoria wiekowa, która obejmuje dzieci do 4 klasy SP. Z medalami wróciły do domu Marcelina Faja i Olga Zydorczyk, które wywalczyły brąz w grze podwójnej.

Czytaj więcej

Mistrzostwa żaków i żaczek w tenisie stołowym

   7 kwietnia 2014r. rozegrane zostały otwarte mistrzostwa UKS IMPULS w najmłodszej kategorii wiekowej żaków obejmującej dzieci z rocznika 2003 i młodsze. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był Brdys Jakub rocznik 2008, który otrzymał wyróżnienie. Turniej rozegrany systemem do dwóch przegranych dostarczył uczestnikom wielu emocji.

Czytaj więcej

 Mistrzostwa Okręgu Południowej Wielkopolski
   W 5 kwietnia 2014r.  rozegrane zostały w Zdunach Mistrzostwa Okręgu Południowej Wielkopolski w kategoriach wiekowych młodzików i młodziczek. Nasi  zawodnicy zdobyli w nich aż 7 medali- jeden indywidualnie i 6 w grach podwójnych
.

Czytaj więcej
 

VI Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Sponsora UKS Doliwa

  W dniu 29 marca 2014r.  w hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Rozdrażewie rozegrany został VI Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Sponsora UKS “Doliwy”.  W kategoriach młodzieżowych wystartowało 4 zawodników UKS IMPULS Zduny i wszyscy wrócili do domów z dyplomami i zadowoleni z osiągniętych wyników.

 Czytaj więcej

  Copyright © 2014 ZS ZDUNY