Laboratorium Wyobraźni

Dzieci ze świetlicy szkolnej pod opieką p. M. Płonki i p. J. Roszak w dniu 07.11.2015 r. wybrały się na wycieczkę do Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu.

Laboratorium Wyobraźni jest pierwszym w Wielkopolsce centrum nauki, skierowanym do młodych ludzi, mającym na celu w nowatorski sposób rozbudzić ciekawość świata i rozwijać wyobraźnię. Dzieci odwiedziły trzy główne części Laboratorium Wyobraźni:
1.
    Cyfrowe i mobilne  Planetarium, gdzie czekało na nich wiele pokazów o różnej tematyce (od początków życia na Ziemi przez Układ Słoneczny po galaktyki i podróże w kosmos) prowadzonych przez profesjonalnego astronoma.
2.    Interaktywna nauka  poprzez zabawę  wśród eksponatów prezentujących zjawiska z różnych dziedzin nauki. Była to wystawa podzielona na trzy części. W pierwszej z nich czekała na  dzieci przygoda z takimi dziedzinami nauki jak: hydrostatyka i hydrodynamika, ciśnienie, elektryczność, magnetyzm itp. W drugiej części dwa stanowiska multimedialne wprowadziły wszystkich w niezwykły świat biologii i fizyki. Trzecia część wystawy interaktywnej to tak zwana „ciemnia”, która pozwala na obserwację zjawisk związanych ze światłem takich jak np. zasada działania aparatu fotograficznego, bieg promieni przechodzących przez pryzmat, nakładanie barw czy lustro fenickie.
3. Nowatorskie pokazy z różnych dziedzin naukowych, bo czym byłaby wizyta w Laboratorium bez eksperymentów? W nieprzeciętnie wyposażonym Experymentarium, pod okiem wyśmienitych ekspertów z dziedziny fizyki i chemii dzieci mogły samodzielnie przeprowadzić rozmaite eksperymenty, analizy i badania.
Po powrocie do domu, wszyscy zgodnie stwierdzili, że to był świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, utrwalenie i pogłębienie wiedzy zdobytej w szkole.

  Copyright © 2014 ZS ZDUNY