Wystawa klocków LEGO we Wrocławiu

Klocki LEGO zna chyba każdy, gdyż bawią dzieci już od 1949 roku.  Nazwa klocków utworzona z duńskiego zwrotu „Leg godt” (baw się dobrze), a po łacinie wyraz „Lego” znaczy „składam”.

Uczniowie klasy IIb i IIc mieli okazję obejrzeć największą w Polsce wystawę budowli z tych klocków na wrocławskim stadionie piłkarskim.  10 tirów klocków i sprzętu, 1500 m kw. powierzchni, niemal 100 makiet prezentujących fantastyczne budowle z kilku milionów klocków Lego, największy na świecie Titanic i Fun Park – strefa zabawy klockami to wszystko było w programie wycieczki zorganizowanej 4 grudnia br. przez panie: H.Płonkę, M.Kulus oraz K.Jankowską-Grzybek.

Eksponaty zebrane na wrocławskim stadionie prezentują postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe, jak i współczesne. Niezapomniane wrażenia zapewniają makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO i ogromne wesołe miasteczko. Organizatorzy wystawy zadbali również o fanów "Władcy Pierścieni", "Harry'ego Pottera" i "Rozmów kontrolowanych". Ogromne wrażenie wywiera makieta polskiej ulicy za czasów PRL-u: kolejka do mięsnego, Peweks, zabawa na trzepaku i sklep monopolowy. Tuż obok ta sama sceneria w czasie stanu wojennego - puste ulice, czołgi i śnieg... Specjalnie dla najmłodszych powstała specjalna strefa zabaw. Strefa do zabaw Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, a także wiele innych atrakcji pozwoliły dzieciom na jeszcze większe przeżycia z klockami Lego. Nie tylko dla dzieci przeznaczona jest ściana „do pisania klockami” tzw. Brick Wall, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie wśród dziewczynek. Dodatkową atrakcją były filmy prezentujące świat nauki przez pryzmat klocków Lego, które można było zobaczyć w edukacyjnym kinie.

Wszyscy uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że wystawa bardzo im się podobała, a wycieczka się udała.

Wystawę można oglądać na stadionie od 7 października do 7 lutego.

 

           

 

  Copyright © 2014 ZS ZDUNY