Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Zdun

16 listopada na sali Zespołu Szkół w Zdunach rozegrany został Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Zdun z okazji Święta Niepodległości. W turnieju zorganizowanym przez Uczniowski klub Sportowy „IMPULS” wzięło udział 27 uczniów i uczennic z 7 szkół powiatu krotoszyńskiego. Uroczystego otwarcia przy dźwiękach fanfarów dokonał  Burmistrz Zdun Tomasz Chudy życząc zawodnikom sukcesów. W tegorocznym turnieju rozgrywki prowadzone były w dwóch grupach: osobno szkoły podstawowe i gimnazja. Zawody,dzięki którym poznaliśmy najlepszych tenisistów powiatu rozegrane zostały na 8 stołach, co zapewniło sprawny przebieg turnieju. Oprócz gier indywidualnych prowadzona była punktacja drużynowa szkół - dla szkoły punktowało 4 najlepszych zawodników. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwała prezes UKS UMPULS Alina Wilk. Uczestnikom kibicowali uczniowie ZS Zduny.

W tym roku zwycięzcami turnieju w grupie gimnazjum zostali zawodnicy ze Zdun, a w grupie szkól podstawowych zwyciężył Kobylin. Wywalczyli również puchary dla swoich szkół. Zwycięzcy otrzymali z rąk Burmistrza i Dyrektora ZS Zduny Andrzeja Hejdysza puchary, a za miejsca 1-6 dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez miasto Zduny.