MATEMATYKA – ŻYCIE CODZIENNE

 

Grupa uczniów kl. IIc w składzie: Barańczak Kacper, Kieroński Damian, Ptak Julia oraz Lis Wiktoria brała udział w projekcie edukacyjnym zatytułowanym „ Matematyka w naszym życiu codziennym”. Pracowali pod kierunkiem pani Justyny Basty.
       Zadaniem, od którego rozpoczęliśmy nasze działania było zaobserwowanie w życiu codziennym sytuacji, w których wykorzystujemy umiejętności matematyczne min porównywanie, przeliczanie, zamienianie jednostek, przyporządkowywanie itp.
W kolejnych krokach ćwiczyliśmy jak planować nasze wydatki, aby wystarczyło pieniędzy na tydzień, miesiąc.  Następnie wykorzystywaliśmy zasadę proporcji w przeliczaniu np. obliczaliśmy  ilość desek na wykonanie płotu, zmniejszaliśmy lub zwiększaliśmy ilość składników w przepisach kulinarnych, obliczaliśmy ile potrzeba farby na pomalowanie pokoju.
Na koniec zmierzyliśmy się z ofertami banków dotyczących oprocentowania lokat, kredytów, kont oszczędnościowych. Przeliczaliśmy, w którym banku najkorzystniej jest wziąć kredyt i spełnić swoje plany. Działania w ramach projektu dużo nas nauczyły, W przyszłości  na pewno będziemy te umiejętności dobrze wykorzystywać. 

 

           

 

  Copyright © 2014 ZS ZDUNY