Rozgrywki  A klasy w tenisie stołowym

         Zakończyła się pierwsza tura rozgrywek A klasy kalisko-konińskiej. W tegorocznych rozgrywkach prowadzonych przez Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Południowej Wielkopolski bierze udział 13 drużyn podzielonych na dwie grupy, które rozegrają ze sobą mecz i rewanż w roku 2017.

         W grudniu zawodnicy UKS IMPULS Zduny rozegrali ostatnie dwa mecze. W wyjazdowym meczu z drużyną Tarchalanka Tarchały po trudnym pojedynku pokonali gospodarzy aż 10:4. W drugim meczu rozegranym w Zdunach  młodzi zdunowiacy przegrali  z doświadczoną drużyną Żaki Taczanów, która zajmuje obecnie 3 lokatę w grupie. Początek meczu był bardzo wyrównany.  Po pierwszej serii i grach deblowych był remis 3:3. W kolejnych meczach goście zapewnili sobie zwycięstwo 10:6. Wśród zawodników z Taczanowa wystąpił zawodnik na wózku Andrzej Grygiel, aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski wśród zawodników niepełnosprawnych w swojej kategorii oraz Marek Biernat, trener  narodowej kadry paraolimpijskiej, która wróciła z Rio z 8 medalami.  Najwięcej punktów dla Zdun  -3,5 wywalczył Wiktor Malec, 0,5 Kasia Swora i 2 Krzysztof Matela .

Ostatecznie drużyna Impulsu występująca w składzie: Tomasz Kasprzak, Wiktor Malec, Katarzyna Swora, Krzysztof Matela i Mateusz Staniewski zajmuje 5 lokatę w grupie. Runda rewanżowa rozpocznie się w połowie stycznia.

           

 

  Copyright © 2014 ZS ZDUNY