Szkoła Podstawowa w Zdunach ul. Łacnowa 26, 63-760 Zduny tel. 62 721 55 13 tel. 62 721 57 71 tel. 62 721 55 13

Aktywny i pełen sukcesów weekend z tenisem stołowym zawodników UKS IMPULS Zduny

Indywidualne Mistrzostwa Okręgu Południowej Wielkopolski żaków i żaczek rozegrane 10 marca w Gołuchowie rozpoczęły cykl turniejów podsumowujących sezon tenisa stołowego. W zawodach mogli brać zawodnicy i zawodniczki wyłonieni w turniejach eliminacyjnych z rocznika 2007 lub młodsi, wśród nich dwoje  zawodników UKS IMPUS Zduny: Kasia Roszczak i Miłosz Kołodziejski. Zawody rozegrane zostały najpierw indywidualnie. Dużą niespodziankę sprawił Miłosz, który wywalczył złoty medal, a Kasia  była 7. W dalszej części zawodnicy zmagali się w grach podwójnych i mieszanych.  I tu również sukces zdunowiaków - Miłosz i Kasia wywalczyli złoty medal. Tym samym nasi zawodnicy dwukrotnie stanęli na najwyższym miejscu podium,

W tym samym dniu druga ekipa po opieką trenera Eugeniusz Koczorowskiego uczestniczyła w Otwartych Mistrzostwach Koźmina Wlkp. w tenisie stołowym. Turniej rozegrano aż w 13 kategoriach wiekowych od najmłodszych roczników po weteranów. Zdunowiacy wypadli doskonale. Pierwsze miejsce i puchary w swoich kategoriach wywalczyli Kasia Swora i Wiktor Malec, Olga Zydorczyk była druga. Pozostali zawodnicy mimo iż nie znaleźli się na podium wypadli również bardzo dobrze. Mateusz Staniewski był 4, Miłosz Kozłowski i Łukasz Fluder 5-6. Po raz pierwszy w zawodach wystartował Błażej Wasielewski.

Natomiast niedziela 11 marca to Mistrzostwa Wielkopolski Zrzeszenia LZS w Tenisie Stołowym W zawodach udział wzięło 18 powiatów. Powiat krotoszyński uplasował się na 6 miejscu w klasyfikacji drużynowej. W reprezentacji powiatu znaleźli się Kasia Swora i Wiktor Malec. Kasia uplasowała się na miejscu 5-6 a Wiktor 9-12 w Wielkopolsce. Gratulujemy!