Szkoła Podstawowa w Zdunach ul. Łacnowa 26, 63-760 Zduny tel. 62 721 55 13 tel. 62 721 57 71 tel. 62 721 55 13

 

SZKOŁA

Zdrowie

Uczniowie

Samorząd szkolny

Samorządy klasowe

Rodzice

WYMAGANIA EDUKACYJNE

OFERTA ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH

Kluby sportowe

Pracownicy

Dokumentacja szkolna

Projekty

Stołówka

Współpraca

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

WALENTYNKOWO W BIBLIOTECE  Z UDZIAŁEM DZIECI, RÓWNIEŻ Z KLASY I C

Walentynki to nie tylko czas miłości ale także radości, życzliwości i przyjaźni. To również czas, kiedy robimy swoim najbliższym miłe i urocze niespodzianki. Tak też było i u nas. 
W środę, 14 lutego 2018 roku w i Bibliotekce Publicznej w Zdunach odbyło się spotkanie walentynkowe dla dzieci. Na początku spotkania dzieci poznały historię Świętego Walentego, który jest patronem zakochanych. Podczas spotkania były czytane życzenia i wiersze związane z Dniem Zakochanych, oraz opowieści: „Mały książę“,  „Zakochany wilk”. Dzieci dowiedziały się jak brzmi słowo „Kocham Cię” w różnych językach. Następnie, dzieci przygotowały własne, plastyczne, wyrażenie uczuć związanych z  miłością. Nie obyło się bez robienia walentynek. Każde dziecko samodzielnie wykonało piękną walentynkę, bryloczek, dla mamy, taty, kolegi lub koleżanki (dzieci zabrały walentynki do domu by dać je ......). Papierowe serca były wycinane, ozdabiane, laminowane i zawieszane na łańcuszku. W przerwie między zajęciami plastycznymi a czytanymi fragmentami miłosnych opowieści, dzieci wypiły, przepyszną – jak sami stwierdzili, herbatkę oraz zjedli słodkości przygotowane przez panią Asię. Na zakończenie dzieci z klasy I c zrobiły wspaniała niespodziankę – aż łza zakręciła się w oku ze szczęścia. Wszystkim i każdemu z osobna bardzo dziękuję.
Walentynki w bibliotece służyły promocji czytelnictwa oraz propagowaniu zasad życzliwości i grzeczności.
W tym szczególnym dniu, bibiotekę odwiedziła wspanała pani Halinka, która przez wiele, wiele lat zapraszała nas na różne zajęcia w bibliotece. Pokazywała nowości,  opowiadała o baśniach, bajkách oraz w szezgólności zachęcała do czytania. Zajęcia zawsze były bardzo ciekawe i pełne wrażeń – dlatego nasze dzieci podziękowały kochanej pani za wieloletnią współpracę i życzyły wszystkiego co najlepsze na emeryturze.

           

 

<

  Copyright © 2014 ZS ZDUNY 

d>

 

l>dy>l>ml>d>

 

l>dy>l> l>dy>l>