Zespół Szkół w Zdunach ul. Łacnowa 26, 63-760 Zduny tel. 62 721 55 13 tel. 62 721 57 71 tel. 62 721 55 13

 

 

 


Aktualności 

Drugie  zwycięstwo w A klasie

W grudniu zakończyła się I tura rozgrywek A klasy grupy kalisko- konińskiej w tenisie stołowym. Debiutująca w tym roku młoda drużyna Impulsu Zduny zakończyła ją na 9 miejscu, z jednym wygranym meczem. W styczniu ruszyła runda rewanżowa.  Pierwszy mecz rozegrany w Ostrowie z Tajfun III Ostrów Wlkp. po bardzo wyrównanym pojedynku zakończył się niestety wynikiem 10:8 dla Ostrowa. Kolejny mecz rozegrany 18 stycznia na sali w Zdunach przyniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie dla Zdun. Młoda drużyna przy wsparciu doświadczonych kolegów pokonała aż 10:3 LKS II Gołuchów (w pierwszym meczu przegrana 10:4). Punkty dla gospodarzy zdobyli: Wiktor Malec 3,5, Wilk Wojtek i Tomek po 2,5, Kasia Swora 1 i 0,5 Krzysztof Matela. W drużynie zagrał jeszcze Daniel Kocik. Wszystkie 3 punkty dla gości wywalczył Mateusz Walerowicz. Pozostali zawodnicy z Gołuchowa: Garnczarek Jakub, Taborowski Grzegorz i Szcześniak Krzysztof niestety nie zdobyli żadnego punktu. Spotkanie prowadził Eugeniusz Koczorowski trener drużyny Zdun. Do kończ rozgrywek pozostało jeszcze 7 spotkań. Szczegółowe wyniki można obejrzeć na stronie Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego www.wzts.pl              Czytaj więcej

III TURNIEJ ligi szkolnej tenisa stołowego „CHCĘ BYĆ MISTRZEM”

16 stycznia 19 uczniów Zespołu Szkół w Zdunach wzięło udział  w  III  turnieju ligi szkolnej tenisa stołowego „Chcę byś Mistrzem”. To kolejne spotkanie z serii pięciu rozgrywek, które mają  wyłonić najlepszych zawodników  naszej gminy- turniej jest otwarty dla wszystkich uczniów szkoły.  Wszyscy uczestnicy  otrzymują słodycze i nagrody pocieszenia a zwycięzcy za miejsca I- III nagrody i dyplomy tym razem ufundowane przez UKS IMPULS. Uczestnicy spędzają aktywnie czas i mają możliwość porównania swoich umiejętności. Oto wyniki:   w grupie szkoły podstawowej dziewczęta: 1-Weronika Połczyńska, 2- Marcelina Faja, 3-Olga Zydorczyk;  chłopcy:   1 -  Daniel Kocik,  2- Filip Kołodziej, 3- Łukasz Fluder. Wśród gimnazjalistek czołówka: 1- Kasia  Swora, 2- Dominika Nowacka, 3- Agnieszka Orpiszak, a w grupie  chłopców: 1- Wiktor Malec, 2-Krzysztof Matela, 3- Mikołaj Fluder. Szczegółowe wyniki oraz punktację po trzech  turniejach  można obejrzeć w gablocie szkolnej. Na kolejny turniej  zapraszamy już w lutym.
 
 Czytaj więcej

Zdjęcia z gwiazdki w gimnazjum

 

 

 

 

 

 

Wyniki konkursu na kartkę świąteczną:

klasy I-III:
1.Magdalena Frala
2. Julia Fatyga
3. Oktawiusz Zimmermann

klasy VI
1. Aleksandra Kalak
2. Aleksandra Ilnicka
3. Kacper Dolata
4. Roksana Młynarczyk - wyróżnienie  
Czytaj więcej

Wycieczka na Wydział Fizyki UW.
9 grudnia uczniowie IIIa i IIIc oraz inni gimnazjaliści wyruszyli na wycieczkę do Wrocławia. Na wstępie odwiedziliśmy lodowisko pod stadionem gdzie szlifowaliśmy umiejętności łyżwiarskie, czasami lądowaliśmy na lodzie ale nikt się nie poddawał. Następnie udaliśmy się na Wydział Fizyki UW gdzie oglądaliśmy doświadczenia i pokazy związane z polem i prądem elektrycznym. Wycieczkę zakończyliśmy zakupami prezentów w galerii Magnolia.  
Czytaj więcej

 

 

Pierwsze miejsce w projekcie ekologicznym „ Chroń środowisko – możesz więcej niż myślisz – gleba”
Grupa uczniów naszego gimnazjum, po raz drugi wzięła udział w projekcie ekologicznym „ Chroń środowisko – możesz więcej niż myślisz – gleba” organizowanym przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Krotoszynie. Uczniowie pod opieką P. Elżbiety Hejdysz i Agnieszki Chlebowskiej badali stan gleb na terenie gminy Zduny. Wyniki swoich badań uczniowie zawarli w prezentacji, która została przedstawiona 12 grudnia 2014 r. podczas spotkania podsumowującego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie. Praca naszych gimnazjalistów okazała się najlepsza!!! Uczniowie biorący udział w projekcie otrzymali atrakcyjne nagrody.   
Czytaj więcej

Wigilia w gimnazjum!!
19 grudnia w klasach odbyły się spotkania z wychowawcami przy wigilijnych stołach. Samorząd Uczniowski zorganizował konkursy: na najlepiej przygotowany stół wigilijny, najciekawiej ozdobioną bombkę choinkową, wykonanie ozdób świątecznych oraz rozpoznawanie prezentów. Na sali gimnastycznej chór szkoły podstawowej dał koncert kolęd a uczniowie przedstawili scenki wigilijne.

Czytaj więcej

 

 

Spotkanie świąteczne kl. II b

Nie ma w naszym kalendarzu świąt bardziej uroczystych niż grudniowe święta Bożego Narodzenia. Wigilijny stół, przystrojona choinka, wspólne śpiewanie kolęd, słuchanie muzyki – wszystko to szczególnie łączy, wzrusza, wywołuje świąteczny nastrój.  Mogli o tym przekonać się rodzice drugoklasistów, którzy wzięli udział w wigilijnym spotkaniu.

17 grudnia 2014 o godzinie 16:00 w świetlicy szkolnej rozpoczęła się wspólna opowieść dzieci i nauczyciela o zwyczajach bożonarodzeniowych. Mali aktorzy z dużym przejęciem recytowali swoje role. Goście wysłuchali również piosenek i kolęd. Szczególne zainteresowanie wzbudził występ muzyczny Wojtka Peregryma, który grał na klarnecie i Izy Kurzawy, która zagrała kolędy na skrzypcach. Dzieci złożyły wszystkim życzenia, podzieliły się opłatkiem i podarowały rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Całość wydarzenia osłodziły ciasta, ciasteczka i inne łakocie przygotowane przez rodziców. Specjalnym gościem był Gwiazdor, który przyniósł dzieciom wspaniałe prezenty, co wywołało uśmiechy na ich twarzach.
Ten przedświąteczny czas upłynął w atmosferze wzajemnej życzliwości.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej uroczystości.    Czytaj więcej

Gwiazdka w UKS IMPULS

Gwiazdkowy turniej tenisa stołowego rozegrany przez klubowiczów 15 grudnia zakończył efekty treningowe 2014 roku. Najpierw zmagali się najmłodsi z klas I-III Szkoły Podstawowej. Dla większości z nich były to pierwsze oficjalne zawody i dostarczyły wiele emocji. W sędziowaniu przy stołach pomagali starsi koledzy. Dziewczyny dzielnie walczyły z chłopakami. Najlepszymi okazali się: 1-Kamil Szymański, 2- Miłosz Kozłowski, 3-Mitula  Igor,4-Roszczak Kasia,5-Brdys Jakub, 6-Podlasz Wiktor. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, dyplomy i słodycze za udział a najlepsza szóstka dodatkowo atrakcyjne nagrody.
Po maluchach zmagali się pozostali klubowicze. Tutaj medalowe miejsca raczej  bez niespodzianek: 1-W.Malec, 2- Swora Katarzyna, 3-Tarka Adrian, 4-Kołodziej Kacper, 5- Kołodziej Filip, 6- Krzysztof Matela. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Działalność Klubu finansuje Gmina Zduny.    Czytaj więcej

Dzień Pluszowego Misia w szkolnej bibliotece

         25 listopada pierwszoklasiści odwiedzili szkolną bibliotekę, aby poznać historię najsłynniejszej na świecie pluszowej zabawki, czyli pluszowego misia zwanego w Stanach Zjednoczonych Teddy Bear. Spotkanie poprowadziła pani M. Murawska- Plewa, która w interesujący sposób opowiedziała dzieciom, jak to w 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych – Theodore Roosevelt podczas polowania nie pozwolił na odstrzelenie małego niedźwiadka. Tak powstała karykatura prezydenta, który broni misia. Popularność zwierzaka, postanowił wykorzystać właściciel sklepu z zabawkami, który na cześć prezydenta nazwał pluszaka Teddy’s Bear. Dokładnie w setną rocznicę powstania tej maskotki został ustanowiony Światowy Dzień Pluszowego Misia.   Czytaj więcej

Andrzejki kl. Ic

         27 listopada uczniowie klasy Ic wzięli udział w Andrzejkowym Balu Przebierańców zorganizowanym przez wych. Marietę Kulus. Najmłodsi stanęli na wysokości zadania, gdyż stroje, w jakich tego dnia zjawili się w szkole, były dopracowane w najmniejszych szczegółach. Swoje kostiumy z dumą prezentowali więc w czasie pokazu andrzejkowej mody. Nie zabrakło również zabaw i pląsów przy muzyce, jak i słodkiego poczęstunku, który przygotowali dla swych pociech rodzice. Niestety, wszystko, co dobre, szybko się kończy- końca dobiegła też wspaniała zabawa, jednak już dziś oczekujemy kolejnej.  Czytaj więcej

II Grand Prix Południowej Wielkopolski żaków i młodzików

Ośmioro zawodników UKS Impuls wzięło udział w II GP w tenisie stołowym rozegranym 13 grudnia w Gizałkach i aż 4 z nich znalazło się na pozycjach medalowych. Najlepiej tym razem wypadła żaczka Olga Zydorczyk, która wywalczyła srebro.  Brązowe medale zdobyło trzech zawodników: Marcelina Faja oraz w grupie młodzików Weronika Połczyńska i Filip Kołodziej. Pozostali zawodnicy również mieli powody do radości- wszyscy wrócili do domu z dyplomami, które były przyznawane za miejsca 1-6. Ich wyniki –żacy(do IV klasy SP): 4-Miłosz Kozłowski, 5 Kamil Szymański, młodzicy(klasy V-VI SP): 4-Daniel Kocik, 6- Łukasz Fluder. Olga i Marcelina startowały również w młodziczkach i zajęły tam 5 i 6 lokatę.       Czytaj więcej

Zespół Szkół w Zdunach był gospodarzem trzeciego dnia tourne w ramach projektu Bilard Sportem Wszystkich - POLSKA GRA W BILARD. Tak jak na poprzednich spotkaniach młodzież wspaniale się bawiła poznając jednocześnie zalety uprawiania sportu bilardowego. Co ciekawe w Szkole w Zdunach w BILARD umie grac każdy !!! To oczywiście szczególna zasługa p. Ilony i Pawła Galeja , którzy prowadzą Uczniowski Klub Sportowy BILA Zduny. Serdecznie dziękujemy za wspaniała zabawę i mamy nadzieję, że udało nam się Was zachęcić do uprawiania naszej wspaniałej dyscypliny sportu

 

Film

NASZE GIMNAZJUM ODWIEDZIŁ MIKOŁAJ W TOWARZYSTWIE ŚNIEŻYNEK I RENIFERA. NIE ZABRAKŁO SŁODYCZY I DOBREJ ZABAWY.

 Czytaj więcej

 

 

 

 

 

Andrzejkowe wróżenie

  Tradycje związane z wróżbami w wigilię św. Andrzeja oraz św. Katarzyny stały się  idealnym pretekstem do spędzenia miłych chwil w gronie kolegów i koleżanek.                              
W piątek 28 listopada 2014r. Samorząd Uczniowski gimnazjum wraz z opiekunami zorganizował czas tajemniczych przepowiedni  dla całej społeczności uczniowskiej.  Na dobry początek każdy został poczęstowany ciasteczkiem z wróżbą.
Następnie niezwykłe wróżki przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość. Wróżyły
z  magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia, kolorów oraz kwiatów. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.  Przepowiednie dostarczały  wiele śmiechu i radości. Wszyscy niecierpliwie czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy  zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.    
Czytaj więcej

3 grudnia - Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Został on ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych.
Ustanawiając Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ONZ chciała zwrócić uwagę na problemy tej grupy społecznej i podkreślić konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa. W związku z tym, nasi uczniowie przygotowali ulotki informacyjne, które zawierały nie tylko wyjaśnienie na czym polega niepełnosprawność, ale także krótki poradnik zasad przyjaznej integracji. Ulotki te każdy uczeń jak i nauczyciele otrzymali na dobry początek dnia. Przez cały czas na szkolnym korytarzu widniały również hasła, które mówiły min o tym ,że:

Tym, co łączy wszys­tkie osoby niepełnos­praw­ne jest uczu­cie. Do­tyk, uścisk,  ja­kikol­wiek znak, że je sza­nujemy, wie­rzymy w nie to właśnie spra­wia, że promienieją.

Dopełnieniem całej akcji są  lekcje wychowawcze mające na celu uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na prawa i potrzeby rówieśników oraz osób dorosłych o specjalnych potrzebach.


GIMNAZJALNY KONKURS PT  ” Zostań mistrzem w …”.

Konkurs zorganizowany był przez samorząd szkolny i skierowany dla wszystkich chętny uczniów gimnazjum, którzy
chcą pochwalić się swoimi zainteresowaniami i osiągnięciami. Chętny zapraszamy do udziału, podsumowanie konkursu nastąpi w roku 2015.

II TURNIEJ GRAND PRIX KADETÓW  I JUNIORÓW  POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI W TENISIE STOŁOWYM

 6 grudnia tenisiści stołowi okręgu Południowej Wielkopolski wzięli udział w II Grand  Prix kadetów(uczniowie rocznika 2000 i młodsi) i juniorów(1997 i młodsi) w sezonie 2014/2015. Turniej rozegrana na sali ZS Zduny zorganizowany został przez Uczniowski Klub Sportowy Impuls i Okręgowy Związek Tenisa Stołowego w Ostrowie Wlkp. Najlepsi uczestnicy z 3 turniejów wezmą udział w turniejach mistrzowskich rozegranych na posumowanie sezonu. Dla zwycięzców każdej kategorii organizatorzy przygotowali medale, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zawodnicy ze Zdun wypadli bardzo dobrze i wywalczyli złoto, srebro i brąz. Spotkanie prowadziła prezes UKS Impuls Alina Wilk.
Czytaj więcej

Podejmując działania na rzecz promocji zdrowia w zakresie profilaktyki HIV/AIDS,  organizowany został konkurs plastyczny i konkurs wiedzy dla uczniów naszej szkoły.  Celem było:
- poszerzanie wiedzy z zakresu problematyki HIV/AIDS;
kształtowanie właściwych postaw młodych ludzi wobec osób zakażonych wirusem HIV lub chorych na AIDS; 
integrowanie młodzieży we wspólnych działaniach z zakresu profilaktyki zdrowotnej.
Konkurs wiedzy został przeprowadzony 2 grudnia wśród 20 uczestników gimnazjum. Najwyższe wyniki uzyskały :Agata Rybicka, Patrycja Kuca, Dominika Szwacka.
W konkursie plastycznym wygrała klasa III a , autorami plakatów była: Jagoda Jamry i Sandra

 Cepa       Czytaj więcej                            
Apelujemy o sprawiedliwość!
W dniu 1.12.2014 r. odbył się apel dla klas IV – VI poświęcony kolejnej wartości wdrażanej obecnie w naszej szkole w ramach projektu „ Świat wartości”. Na początku wystąpiło koło teatralne z bajką pt. „O sprawiedliwym zajączku”.         Następnie poszczególne klasy zaapelowały o sprawiedliwość w różnych dziedzinach życia, wygłaszając teksty własnego autorstwa. Występom przyglądało się jury, które oceniało zmagania uczniów. Przyznano następujące miejsca: I – IV a, II – IV b, III – VI c. Najlepsi otrzymali słodycze, a zwycięzcy  nagrodę  w postaci wyjścia na kręgielnię.
W końcowej części apelu  pan dyrektor przypomniał, że uczniowie mogą zawsze zwracać się do dyrekcji i pani pedagog, kiedy czują się niesprawiedliwie traktowani.
Czytaj więcej

Aktualności 

  Copyright © 2014 ZS ZDUNY 

d>