Zespół Szkół w Zdunach ul. Łacnowa 26, 63-760 Zduny tel. 62 721 55 13 tel. 62 721 57 71 tel. 62 721 55 13

 

odwiedziło nas
  10502

osób


 


Aktualności 

II Grand Prix Południowej Wielkopolski żaków i kadetów

Ośmioro zawodników UKS Impuls wzięło udział w II GP w tenisie stołowym rozegranym 21listopada w Gołuchowie i aż 4 z nich znalazło się na pozycjach medalowych. Najlepiej tym razem wypadli startujący w  kadetach – wywalczyli dwa medale złote, jeden srebrny i brązowy. Wśród dziewcząt wszystkie medale przejęły zdunowianki: 1- Marcelina Faja, 2- Weronika Połczyńska, 3- Olga Zydorczyk. Dla Marceliny i Olgi jest to tym większy sukces, że startowały w wyższej kategorii wiekowej- ich rocznik to grupa młodziczek. Wśród chłopców zwyciężył Wiktor Malec Pozostali zawodnicy również mieli powody do radości- prawie wszyscy wrócili do domu z dyplomami, które były przyznawane za miejsca 1-6. Ich wyniki –żacy(do IV klasy SP): 4-Miłosz Kozłowski, 5- Kamil Szymański, 6- Kasia Roszczak debiutująca w zawodach.

II TURNIEJ LIGI SZKOLNEJ TENISA STOŁOWEGO „CHCĘ BYĆ MISTRZEM”

23 listopada  odbyło się drugie spotkanie z serii pięciu rozgrywek, które mają  wyłonić najlepszych zawodników  naszej szkoły.  Przy stołach spotkało się 18 uczniów Zespołu Szkół w Zdunach. Uczestnicy spędzają aktywnie czas i mają możliwość porównania swoich umiejętności. Wszyscy  gracze otrzymują słodycze i nagrody pocieszenia a zwycięzcy za miejsca I- III nagrody i dyplomy ufundowane przez Samorządy Uczniowskie szkoły oraz UKS IMPULS – organizatora rozgrywek przy współpracy z dyrekcją ZS Zduny. Tym razem na czołowych miejscach nieco zmian. W grupie dziewcząt Szkoły Podstawowej : 1-Faja Marcelina, 2- Olga Zydorczyk, 3- Kasia Roszczak, chłopcy:   1 -Łukasz Fluder , 2- Kamil Szymański, 3-Miłosz Kozłowski. Wśród gimnazjalistek czołówka: 1- Kasia  Swora, 2-Weronika Połczyńska, 3- Agnieszka Orpiszak  a w grupie  chłopców: 1- Wiktor Malec, 2-Krzysztof Matela, 3- Kacper Kołodziej. Szczegółowe wyniki oraz punktację po dwóch  turniejach  można obejrzeć w gablocie szkolnej. Na kolejny turniej  zapraszamy w grudniu. Turniej jest otwarty dla wszystkich uczniów szkoły
Wszyscy, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności  gry w tenisa mogą ćwiczyć podczas treningów, na lekcjach wf lub samodzielnie przy stole w holu sali gimnastycznej.

O gwarze wielkopolskiej po polsku …

            Pięć uczennic klas III Gimnazjum w Zdunach, które wykazały się najlepszą znajomością gwary wielkopolskiej podczas Dnia Specjalnego, rywalizowało ze sobą w ramach etapu szkolnego, który miał wyłonić uczestniczki VII Powiatowego Konkursu „GWARA WIELKOPOLSKA” dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego. Eliminacje szkolne zostały przeprowadzone 20 listopada. Po rozwiązaniu testu konkursowego wyłoniono zwyciężczynie, którymi są: Aleksandra Kubów, Anna Pruchnik i Zuzanna Zimmermann. Gratulujemy i będziemy trzymać kciuki 3 grudnia.

„Złota Żaba”

            Trzynaścioro uczniów Gimnazjum w Zdunach wzięło udział w tegorocznej edycji Konkursu w Dziedzinie Literatury i Języka Polskiego „ZŁOTA ŻABA”. Organizatorem konkursu jest Fundacja Edukacji Społecznej EKOS  ze Swarzędza. Konkurs odbył się 18 listopada.
Zadania konkursowe wymagały logicznego i niestereotypowego  myślenia. Różniły się skalą trudności, wiele z nich było wielostopniowych. Najlepiej „wypadły”: Jagoda Siudy, Aleksandra Rotman, Wiktoria Maciaszek i Aleksandra Kasprolewicz.
Warunkiem uczestnictwa w etapie centralnym w Swarzędzu było zdobycie 80% punktów. Tego pułapu naszym uczniom nie udało się osiągnąć, ale za rok, kto wie?

13 listopada 2015r. chór gimnazjalny brał udział w przesłuchaniu chórów w ramach Akademii Chóralnej „Śpiewająca Polska”. W koncercie tym brały udział chóry z południowej wielkopolski.

                Wystąpiło ponad 1000 młodych wykonawców. Większość chórów zaprezentowało wysoki poziom artystyczny. Duże wrażenie wywołało także wspólne wykonanie pieśni „Po raz pierwszy widzę” Łukasza Bzowskiego. Regionalny koordynat to p. Jerzy Wojtaszek  podziękował wszystkim za udział i reprezentowanie swojego środowiska w koncercie. 

 

Z okazji zbliżających się Andrzejek klasa IIc uczestniczyła w zabawach na Paintballu w Miliczu. Podsumowaniem dnia było ognisko , pieczenie kiełbasek, wróżby Andrzejkowe na świeżym powietrzu i miła słodka przekąska.

 

 

 

 

Zarządzenie Dyrektora w sprawie zakupu obiadów

 

 

 

 

 

 

Projekty prezentacji z języka polskiego

 

Apel z okazji święta 11 LISTOPADA
11 listopada to dla każdego Polaka ważny dzień – co roku cała Polska świętuje odzyskanie niepodległości po 123 latach niewoli. Dzień ten stał się symbolem walki o niepodległość  i wiary w zwycięstwo.  9 listopada 2015 roku odbył się uroczysty apel dla klas IV-VI poświęcony 97 rocznicy odzyskania  przez Polskę niepodległości. Apel przygotowała klasa Vb pod kierunkiem wychowawcy Marii Matuszczak, występ uświetnił chór szkolny pod dyrekcją pana Adama Szczuraszka. Uczniowie przedstawili losy Polski od czasów rozbiorów do powstania niepodległej Ojczyzny. Pokazali trudną drogę Polaków do wolności,  historię zmagań z zaborcami oraz zrywy narodowowyzwoleńcze.   

10 listopada na Sali Zespołu Szkół w Zdunach rozegrany został Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Zdun z okazji Święta Niepodległości. W turnieju zorganizowanym przez Uczniowski klub Sportowy „IMPULS” wzięło udział 28 uczniów i uczennic z 4 gimnazjów powiatu krotoszyńskiego. Uroczystego rozpoczęcia dokonał  Burmistrz Zdun Tomasz Chudy życząc zawodnikom sukcesów. Zawody rozegrane zostały na 8 stołach, co zapewniło sprawny przebieg turnieju. Oprócz gier indywidualnych prowadzona była punktacja drużynowa szkół - dla szkoły punktowało 4 najlepszych zawodników. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwała prezes UKS UMPULS Alina Wilk oraz sędzia główny turnieju Eugeniusz Koczorowski. Uczestnikom kibicowali uczniowie ZS Zduny.

II Grand Prix Wielkopolski kadetów i kadetek w tenisie stołowym

14 października rozegrany został kolejny turniej z cyklu Grand Prix młodzieży rocznika 2001 i młodsi. Do Poznania zjechało 32 chłopców i 19 dziewcząt, którzy walczyli o jak najlepsze miejsca. Zawody zorganizowane przez WZTS Poznań prowadzili sędziowie PZTS.  Dwójka najlepszych wywalczyła awans do turnieju ogólnopolskiego. UKS IMPULS Zduny reprezentowali Wiktor Malec i Weronika Połczyńska. Nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze –Wiktor zajął 5 miejsce w Wielkopolsce, a Weronika 10. Gratulujemy!

Szczegółowe wyniki można obejrzeć na stronie wzts.pl 

ZŁOTO I BRĄZ DLA TENISISTÓW ZDUNOWSKICH

 17 października tenisiści stołowi okręgu Południowej Wielkopolski wzięli udział w I Grand  Prix kadetów(uczniowie rocznika 2001 i młodsi) w sezonie 2014/2015. Turniej rozegrany na sali ZS Zduny zorganizowany został przez Uczniowski Klub Sportowy Impuls i Okręgowy Związek Tenisa Stołowego w Ostrowie Wlkp. Za miejsca 1-3 każdej kategorii organizatorzy przygotowali medale i nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy za miejsca 1-6. Zawodnicy ze Zdun: Wiktor i Marcelina wywalczyli złoto i  brąz, a Filip i Olga zajęli czwarte lokaty. W reprezentacji gospodarzy turnieju wystartowali ponadto jako najmłodsi zawodnicy: Szymański Kamil i Miłosz Kozłowski Najlepsi uczestnicy z 3 turniejów wezmą udział w turniejach mistrzowskich rozegranych na posumowanie sezonu.

Sponsorem działalności Klubu jest Gmina Zduny.

Kadeci
1.     Wiktor Malec – UKS IMPULS Zduny
2.
     Bartosz Glapa- UKS Chrobry Gizałki
3.
     Krzaczkowski Jakub -UKS Chrobry Gizałki
4.     Filip Kołodziej – UKS IMPULS Zduny

Kadetki
1-    Majka Majdecka - UKS Chrobry Gizałki
2-
    Ewa Mazurek – UKS Chrobry Gizałki
3-    Marcelina Faja – UKS Impuls Zduny
4-    Zydorczyk Olga - UKS Impuls Zduny  

Dzieci ze świetlicy szkolnej pod opieką p. M. Płonki i p. J. Roszak w dniu 07.11.2015 r. wybrały się na wycieczkę do Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu.

Laboratorium Wyobraźni jest pierwszym w Wielkopolsce centrum nauki, skierowanym do młodych ludzi, mającym na celu w nowatorski sposób rozbudzić ciekawość świata i rozwijać wyobraźnię. Dzieci odwiedziły trzy główne części Laboratorium Wyobraźni. Po powrocie do domu, wszyscy zgodnie stwierdzili, że to był świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, utrwalenie i pogłębienie wiedzy zdobytej w szkole.

 

Rośliny i zwierzęta polskich gór”

            Zainteresowani uczniowie Gimnazjum w Zdunach 13 listopada zmierzyli się z pytaniami konkursowymi Konkursu Przyrodniczego dla Uczniów Gimnazjów i Szkół Podstawowych pt. „Rośliny i zwierzęta polskich gór”. Organizatorem tego konkursu jest Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody SALAMANDRA z Poznania.
Pytania nie były zbyt proste. Kto wie jakiego koloru są kwiaty urdzika karpackiego? Gdzie w Polsce można zobaczyć chryzantemę Zawadzkiego? Co to jest wynurt? Z czym najbliżej spokrewniony jest siwerniak? To przykładowe zadania. Test składał się z 24 pytań. Najlepiej poradzili sobie z nimi Nina Woźniak z klasy I c oraz Jakub Kułaga z klasy I b. To oni będą reprezentowali Gimnazjum w Zdunach w etapie rejonowym konkursu. Gratulujemy! 

Opowiedz nam, moja Ojczyzno jak matka dzieciom ciekawym

o latach znaczonych blizną  o wiekach sławy i chwały…

            Ojczyźnie i odzyskaniu przez Nią niepodległości został poświęcony program słowno – muzyczny przygotowany przez młodzież Gimnazjum w Zdunach pod kierunkiem p. Zofii Wiatrak i p. Adama Szczuraszka. Uczniowie uczestniczyli w akademii szkolnej 9 listopada, natomiast 11 listopada program obejrzeli mieszkańcy i władze lokalne uczestniczący w obchodach miejsko – gminnych Święta Niepodległości.
Na montaż złożyły się pieśni i utwory poetyckie o tematyce patriotycznej, które pokazały losy Polski od czasu rozbiorów do powstania niepodległej Ojczyzny. Wiele z nich wzbudziło refleksje, a nawet głębokie wzruszenie zarówno u wykonawców jak i u gości. 

 

 

Przyjaciel SMOK
            Świat bajek i baśni jest dla najmłodszych widzów pełen tajemnic i różnych przygód, które pozwalają dzieciom choć na krótko przenieść się do niego i poznać nowych bohaterów oraz ich perypetie. W miniony czwartek najmłodsi uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mogli udać się w taką podróż, a to za sprawą wizyty aktorów Teatru Kaliskiego, którzy przedstawili widzom historię „Przyjaciela smoka”.

Spektakl opowiada o przyjaźni wielkiego smoka i królewicza z zielonego królestwa, który został podstępnie ograbiony przez złą wiedźmę i zamieniony w małego smoka. Zaradny przyjaciel smok zdobywa księgę czarów, należącą do wiedźmy i zrzuca zaklęcie z młodzieńca, po czym odsyłają czarownicę do innej bajki i wyczarowują królewnę.

Przedstawienie dostarczyło dzieciom nie tylko wiele uśmiechów, ale i pokazało, że w życiu warto być dobrym i uczciwym człowiekiem. 

Wyniki konkursu na prezentację multimedialną pt. "Książki, które polecam".

W poniedziałek 2 listopada 2015 r. r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego przez bibliotekę na prezentację multimedialną pt. "Książki, które polecam". Konkurs skierowany był dla uczniów gimnazjum kl. I - III. Zadaniem konkursowym było  zaprezentowanie polecanych książek i ich autorów w sposób interesujący i przyciągający uwagę wykorzystując do tego celu program Power Point. Autorzy najciekawszych prezentacji otrzymali  nagrody i pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcami konkursu zostali: Dominika Szwacka kl. 3c - miejsce I, Malwina Waldowska kl. 2b - miejsce II i Teodor Kryg i Dawid Marcisz z kl. 2b. Prezentacje będzie można  zobaczyć na stronie  internetowej szkoły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. 

Konkurs plastyczny "Mój ulubiony bohater książkowy" -  rozstrzygnięty.

W październiku został ogłoszony przez bibliotekę konkurs plastyczny, którego tematem był "Mój ulubiony bohater książkowy". Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas II - VI szkoły podstawowej. Celem konkursu było rozwijanie zdolności plastycznych oraz zainteresowań czytelniczych uczniów naszej szkoły. W konkursie oceniono 36 prac. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 30 października.  Właściciele najciekawszych prac otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Ulubionymi bohaterami naszych czytelników byli: Pinokio, Harry Potter, doktor Dolittle, Kubuś Puchatek, Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Martynka, pan Kleks, Kot w butach, Brzydkie kaczątko, Plastuś, Alicja
w krainie czarów i in. Najciekawsze prace zostały wywieszone w bibliotece.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie. Wykonane prace były niezwykle piękne.

Laureaci konkursu:

I miejsce Amelia Józyk kl. 2b i Agnieszka Grzeszczak kl. 4b

II miejsce Wojciech Peregrym kl. 3b

III miejsce Amelia Dutkiewicz kl. 3b

Wyróżnienia: Jagoda Grzegorzewska kl. 3a i Wiktoria Woźniak kl. 3a 

Aktualności 

  Copyright © 2014 ZS ZDUNY 

d>

 

l>dy>l>ml>d>

 

l>dy>l>