Zespół Szkół w Zdunach ul. Łacnowa 26, 63-760 Zduny tel. 62 721 55 13 tel. 62 721 57 71 tel. 62 721 55 13

 

odwiedziło nas
  138550

osób


 

 


Aktualności 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej jest ważnym wydarzeniem dla uczniów klas pierwszych. Ma na celu promocję czytelnictwa, wyrabianie w uczniach nawyku czytania książek i korzystania z biblioteki. W piątek 18 marca 2016 r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Zdunach zostali włączeni w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Spotkanie rozpoczęła Pani Agnieszka Maniak nauczyciel bibliotekarz witając zebranych gości. Następnie uczniowie z kółka bibliotecznego przedstawili krótką inscenizację podczas, której zachęcali do jak najczęstszego korzystania z biblioteki i sięgania po książki, podkreślając niezaprzeczalne korzyści wynikające z czytania. Pojawiła się też Królowa Książka, która przedstawiła dzieciom swoje prośby. Uczniowie przeszli również egzamin na czytelnika. Przyszli czytelnicy wykazali się świetną znajomością bajek dla dzieci. Całość przeplatana była piosenkami. Po takim wprowadzeniu pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Następnie zostali pasowani na czytelnika biblioteki. Uwieńczeniem uroczystości było wręczenie pierwszoklasistom dyplomów pasowania na czytelnika oraz zakładek do książek, które zapewne umilą naszym czytelnikom niejedną chwilę z ciekawą lekturą. 

Gimnazjaliści w XI Edycja Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
Dnia 18 kwietnia w Gimnazjum odbyła się XI Olimpiada Ekologiczna  organizowana przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Krotoszynie.W konkursie wzięło udział  21 uczniów z klas II i III. Do finału zakwalifikowały się Dominika Szwacka z kl.III c , Zuzanna Olejniczak z klasy IIIc i Patrycja Tokarz z klasy IIc.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w olimpiadzie.

 

 

Apel w wykonaniu uczniów klas IIa i IId

W środę Wielkiego Tygodnia uczniowie klasy IIa i IId zaprosili swoich młodszych i starszych kolegów na apel wiosenno- świąteczny. Tematyka pierwszej części przedstawienia oscylowała wokół zwiastunów wiosny i zmian zachodzących w przyrodzie o tej porze roku. Druga część w humorystyczny sposób opowiadała historię wielkanocnego jajka, które nie chciało zostać pisanką. 

Zarówno jedna, jak i druga część przedstawienia cieszyła się dużym zainteresowaniem, a żywa gra młodych aktorów zasługiwała na gromkie brawa.

KLUB ROKU POWIATU KROTOSZYŃSKIEGO 2016r.

 

Pełna relacja pod adresem:
http://www.glokalna.pl/powiatowa-gala-sportu-pelna-relacja

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi w naszej szkole odbył się Konkurs na pisankę i ozdobę wielkanocną. Klasy I-III wykonały pisankę dowolną techniką. Pojawiły się pisanki ozdobione cekinami, serwetkami , skorupkami, bibułą. Prace wyróżniały się ogromną pomysłowością i starannością.Wśród pomysłów na ozdobę wielkanocną w klasach IV- VI także wyobraźnia i techniki zaskakiwały.Ze względu na wysoki poziom prac  komisja nie wyłoniła zwycięzców i postanowiła nagrodzić każdego uczestnika.

 

"Romeo i Julia”

            Piętnastego marca klasy I Gimnazjum wyjechały do kina „Przedwiośnie” do Krotoszyna na spektakl „Romeo i Julia”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Współczesny z Krakowa. Premiera sztuki miała miejsce w 2015 roku.

            Propozycja sceniczna spodobała się widzom, chociaż nie do końca intencje twórców zostały zrozumiane i właściwie zinterpretowane. Warto było jednak przedstawienie obejrzeć, chociażby ze względu na dostrzeżenie różnic między tekstem literackim a wizją sceniczną.

Rajd „Topienie Marzanny”

            Turyści z koła turystyczno – krajoznawczego przy Gimnazjum w Zdunach wybrali się w sobotę, 19 marca na trasę rajdu rowerowego, aby pożegnać zimę. Odwiedzili najpierw rezerwat przyrody „Buczynę Helenopol”, a następnie dotarli do tzw. kurhanów smoszewskich. Pochodzą one z II epoki brązu. Mają średnicę od 9 do 26 metrów. Jeden z nich został odkryty i zrekonstruowany, można też zobaczyć w nim leżącego woja. Następnie grupa pokonała trasę do Krotoszyna, gdzie na terenie strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego zlokalizowano metę rajdu. Tam też czekała na nieco zmarzniętych rowerzystów gorąca herbata i pyszna zupka. Po zakończeniu konkursów uczestnicy rajdu przez Chachalnię wrócili do Zdun. Pokonali około 27 kilometrów! 

Wieczornica       

„Bo na cóż życie bez miłości…”

W środę 16 marca, o godzinie 16.30 w naszej szkole odbyła się wieczornica, której myślą przewodnią była tematyka miłości. Młodzi artyści opowiedzieli o tym uczuciu za pomocą poezji, piosenek i tańca. Zaproszeni goście mogli obejrzeć i wysłuchać program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pod kierunkiem opiekunów. Przesłanie wieczornicy niech towarzyszy wszystkim – nie tylko zakochanym:

Pięć pucharów dla zdunowskich tenisistów.

W sobotę 12 marca 12 osobowa reprezentacja UKS IMPUL S Zduny pod opieką trenera Eugeniusza Koczorowskiego wzięła udział w Otwartych Mistrzostwach Koźmina Wlkp.  w Tenisie Stołowym. Zawody rozegrano w siedmiu kategoriach młodzieżowych oraz w grupie seniorów i weteranów. Młodzi zdunowiacy  pokazali dobrą formę i wywalczyli aż 5 pucharów. W grupie dziewcząt 2003-2005 najlepsza okazała się Marcelina Faja, a trzecia jej koleżanka klubowa Olga Zydorczyk. Podobnie w grupie rocznika 2000-2002 wygrała Kasia Swora,  a trzecia była Weronika Połczyńska. Wśród chłopców 2000-2002 zwyciężył Wiktor Malec. Wyniki pozostałej siódemki: 7- Mikołaj Zydorczyk (rocznik 2006 i młodsi), w grupie 2003-2005 chłopców 5-6 miejsce Łukasz Fluder , 9-12 Kamil Szymański ,13-16- Miłosz Kozłowski , w roczniku 2000-2002 7-8 miejsce Krzysztof Matela , 9-12 Mikołaj Fluder  i miejsce 5-6 Mateusz Staniewsk w roczniku 1999-1996. Organizatorzy przygotowali puchary i dyplomy dla najlepszych trzech zawodników w każdej kategorii.

W niedziele trójka zawodników zawitała ponownie do Koźmina tym razem na Mistrzostwa Wielkopolski LZS w tenisie stołowym. Tutaj również pokazali dobra forme. Niestety tym razem bez medali. Wiktor Malec i Weronika Połczyńska zajęli miejsca 5-6 a Marcelina Faja 9-12. 

Kolejny sukces

                10.03.2016r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie odbyła się  XVI Krotoszyńska Olimpiada Chemiczna im. prof. Jana Duczmala. Z naszej szkoły udział wzięli Dominika Szwacka uczennica klasy III  oraz Dawid Marcisz uczeń klasy II. Dominika zajęła pierwsze miejsce, a Dawid piąte, co też jest niemałym sukcesem mają na uwadze to, że  jest on  uczniem klasy II. Do olimpiady gimnazjalistów przygotowała pani Elżbieta Hejdysz.

                Gratulujemy sukcesu 

Chrzest Polski, który miał miejsce w 966 roku, otworzył Polsce drogę do niezależności i włączył do europejskiej społeczności chrześcijańskiej. Wydarzenie to było krokiem milowym w budowaniu polskiej tożsamości narodowej.

W 1050 rocznicę gimnazjaliści pod opieką pp. H. Z. Malców wykonali bardzo ciekawą wystawę.

 

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W ZESPOLE SZKÓŁ W ZDUNACH

ZAPRASZA NA

ZAJĘCIA TANECZNE DLA DZIECI

zajęcia poprowadzi wielokrotna finalistka Mistrzostw Polski

Jagoda Szkudłapska

Spotkanie organizacyjne z rodzicami zainteresowanymi zajęciami tanecznymi dla dzieci odbędzie się 22.03.2016 r. o godzinie 16.00 w małej sali gimnastycznej.

Serdecznie zapraszamy!!!:)

Więcej informacji: 609723875 Jagoda Szkudłapska

XIV Olimpiada Wiedzy o Ziemi Zdunowskiej

 7 marca odbył się finał XIV Olimpiady Wiedzy o Ziemi Zdunowskiej pod patronatem Przewodniczącej Rady Miasta - Elżbiety Kurkiewicz. Wzięło w nim udział sześcioro uczestników wyłonionych z eliminacji, w których wystartowało 21 uczniów klas V- VI.
Jury w składzie: Elżbieta Kurkiewicz - Przewodnicząca Rady Miasta, Jolanta Szymanowska – dyrektor Zdunowskiego Ośrodka Kultury, Andrzej Hejdysz – dyrektor Zespołu Szkół w Zdunach, Maria Kryg i Grzegorz Kryg – nauczyciele historii sprawdzali wiedzę finalistów w zakresie znajomości historii miasta i okolic, współczesności Gminy Zduny, a także przyrody i geografii Ziemi Zdunowskiej.

Wyniki finału:

1. Hubert Wasielewski (klasa VIB)

2. Jakub Wiśniewski (klasa VB)

3. Wiktoria Geresdorf (klasa VC)

4. Wiktoria Klorek (klasa VC)

5. Weronika Marcisz (klasa VB)

6. Miłosz Motyka (klasa VC)

Fundatorem nagród jest Przewodnicząca Rady Miasta oraz ZOK.

Dwa srebra i brąz w Mistrzostwach Południowej Wielkopolski młodzików.

 Indywidualne Mistrzostwa Okręgu młodzików i młodziczek w tenisie stołowym rozegrane odbyły się 27 lutego w Gizałkach. W zawodach mogli brać zawodnicy i zawodniczki wyłonieni w turniejach eliminacyjnych z rocznika 2003 lub młodsi. Zawody rozegrane zostały najpierw indywidualnie a w dalszej części gry podwójne i mieszane. Czwórka zawodników reprezentująca UKS Impuls Zduny pokazała  niezłą formę i wszyscy wrócili do domu z medalami. Indywidualnie Marcelina Faja była 4, 5 Olga Zydorczyk, Łukasz Fluder również 5, a jego młodszy kolega Miłosz Kozłowski 10. Medale nasi zawodnicy zdobyli w grach  podwójnych. Srebro wywalczyły Marcelina Faja i Olga Zydorczyk wśród dziewcząt oraz Marcelina z Łukaszem w grach mieszanych. Chłopcy  Łukasz Fluder i Miłosz Kozłowski brąz za 3 miejsce. Olga z Miłoszem Kozłowskim zajęła 4 miejsce.

XXV Ogólnopolski Memoriał im. Bożeny Kurek w tenisie stołowym.

129 osób wzięło udział w jubileuszowym,  XXV Ogólnopolskim Memoriale Bożeny Kurek w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Zawody odbyły się w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach, a uczestnicy rywalizowali w ośmiu kategoriach wiekowych. Głównym organizatorem tenisowych zmagań był Terenowy Klub Olimpijczyka w Wysocku Wielkim.

Zawody w trzech kategoriach: młodzik, kadet i junior z podziałem na dziewczęta i chłopców rozegrano 26 marca. Wzięło w nich udział 11 zawodników z UKS IMPULS Zduny, z których 5 znalazła się w grupie nagrodzonych  pucharami i dyplomami za miejsca 1-3.

         Nagrodzone wyniki: kadeci: 1- Malec Wiktor, 3- Weronika Połczyńska, juniorzy: 2- Swora Katarzyna, 3-Mateusz Staniewski, młodzicy: 3- Marcelina Faja.

Ponadto w zawodach wzięli udział: Miłosz Kozłowski, Kamil Szymański, , Fluder Łukasz, Krzysztof Matela, , Fluder Mikołaj, Olga Zydorczyk. 

PLEBISCYT

KLUB ROKU   POWIATU KROTOSZYŃSKIEGO 2015

PLEBISCYT ZORGANIZOWANY ZOSTAŁ  PO RAZ PIERWSZY PRZEZ WIELKOPOLSKĄ GAZETĘ LOKALNĄ KROTOSZYN .

W GRUPIE 13 ZGŁOSZONYCH KLUBÓW ZNALAZŁ SIĘ UKS IMPULS ZDUNY

GŁOSOWANIE ZA POMOCĄ SMS  TRWA OD 1 LUTEGO DO 6 MARCA.

 DLA GŁOSUJĄCYCH ORGANIZATORZY PRZEWIDZIELI ATRAKCYJNE NAGRODY.

NA UKS IMPULS MOŻNA GŁOSOWAĆ WYSYŁAJĄC SMS O TREŚCI KLB.10

NA NUMERY:

KLB.10   NA NR 72051 JEDEN GŁOS KOSZT 2,46

KLB.10  NA NR 74567       5 GŁOSÓW JEDNYM SMS     KOSZT 4,62

KLB.10 NA NR 76567   10 GŁOSÓW JEDNYM SMS  KOSZT 7,38

LICZYMY NA WASZE GŁOSY!!!

Wielki sukces !!!

Dominika Szwacka laureatką WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO

Dominika Szwacka uczennica klasy III c została laureatką Wielkopolskiego Konkursu Historycznego w związku z tym, zostanie ona zwolniona z egzaminu gimnazjalnego z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie. Do konkursu Dominikę przygotował pan Zdzisław Malec.

Gratulujemy :-)

 

Spotkanie z Katarzyną Georgiou – poetką, animatorką kultury i warsztatów literacko – plastycznych „Strefa Bałaganu”

            Spotkanie odbyło się 1 marca 2016 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Zdunach. Wśród zaproszonych gości znalazła się również siedmioosobowa grupa uczniów z klasy III a Gimnazjum wraz z polonistką Z. Wiatrak.

            Podczas spotkania zebrani wysłuchali przepięknych recytacji wierszy i prozy poetyckiej z tomu „Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem” w wykonaniu autorki. Słowu mówionemu towarzyszyły wersje muzyczne utworów p. Georgiou. Atmosfera zasłuchania, skupienia, przeżywania w milczeniu – tak można określić nastrój spotkania, który fantastycznie potrafiła wprowadzić autorka. Na zakończenie gimnazjaliści wysłuchali specjalnie do nich skierowanej recytacji utworu poetyckiego.

            Otrzymaliśmy od autorki także specjalną dedykację: „Uczniom Gimnazjum w Zdunach z życzeniami doglądania wewnętrznego dziecka. Katarzyna Georgiou.” 

Rozgrywki  A klasy w tenisie stołowym

Zawodnicy UKS IMPULS Zduny rozegrali u siebie dwa kolejne mecze rozgrywek A klasy kalisko-konińskiej w tenisie stołowym. W pierwszym meczu z liderem tabeli UKS Daniszyn gospodarze przegrali 4:10. Mimo przegranej zawodnicy ze Zdun mogą mówić o sukcesie, gdyż jako jedyni w dotychczasowych grach urwali liderowi aż cztery punkty. Po 1,5 punktu wywalczyli Kasia Swora i Mateusz Staniewski i jeden Tomasz Kasprzak. W drużynie grał jako czwarty Krzysztof Matela . Tym razem zabrakło kontuzjowanego Wiktora Malca.

W kolejnym meczu drużyna Impulsu wystąpiła w pełnym składzie wraz z zawodnikami rezerwowymi: Katarzyna Swora, Malec Wiktor, Matela Krzysztof, Tomasz Wilk, Tomasz Kasprzak, Mateusz Staniewski i Weronika Połczyńska i pokonała LZS Siedlików aż 10:1. Gospodarze prowadzili od samego początku i nie dali szans przeciwnikom. Jedyny honorowy punkt dla gości wywalczył Marcin Łopata.  

III Grand Prix Południowej Wielkopolski żaków i kadetów

         40 zawodników z klubów tenisa stołowego z Ostrowa Wlkp., Ostrzeszowa, Gołuchowa, Taczanowa, Gizałek , Bożacina, Moskurni i Zdun wzięło udział w III GP w grupie żaków i kadetów rozegranym 20 lutego na sali Zespołu Szkół w Zdunach. Poziom zawodów był wysoki i przyjemnie było popatrzeć na umiejętności szczególnie najmłodszych żaków z rocznika 2005 i młodsi. Gospodarze turnieju –zawodnicy UKS IMPULS Zduny wywalczyli trzy medale: jeden srebrny i dwa brązowe. Szczególnie cieszy pierwszy medal Kamila Szymańskiego. Pozostali zawodnicy ze Zdun:żacy-Kasia Roszczak 7, 4- Miłosz Kozłowski, 8- Mikołaj Zydorczyk, kadeci-5-Marcelina Faja, 6-Olga Zydorczyk, 8-Łukasz Fluder, 11 Mikołaj Fluder. 

W dniu 19 lutego 2016 r. świetlica szkolna wybrała się do zakładu produkcji kebabu  Euro Dőner Kebab.

Po zakładzie oprowadzał nas pracownik firmy. Uczniowie poznali zasady obowiązujące podczas produkcji, rozpoczynając od właściwego ubioru, poprzez wszystkie etapy produkcji aż do uzyskania gotowego produktu firmy. Największym zainteresowaniem wobec ogromu wrażeń zawodowych cieszył się jednak szczodry poczęstunek . Kebab przygotowany w firmowej restauracji smakował każdemu bez wyjątku! Dziękujemy za możliwość poznania "od podszewki" działalności firmy.

W naszej szkole jak co roku odbył się konkurs z profilaktyki palenia papierosów  „Palisz – nie wybieram zdrowie” Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. W konkursie wzięło udział 25 uczniów z klas IV-VI . Po długich zmaganiach i kilku dogrywkach konkurs został rozstrzygnięty.

I miejsce zajęła- Laura Kaczmarek

II miejsce zajęła – Agata Jędrzak

III miejsce zajęli- Amelia Kruk i Jakub Wiśniewski

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Dnia 13 lutego uczniowie z klas IV i V wzięli  udział w Jubileuszowym Rajdzie Zimowym im .H. Ławniczaka organizowanym przez PTTK w Krotoszynie. Trasa rajdu prowadziła przez najciekawsze miejsca i atrakcje Zdun. Wszystko odbyło się pod  przewodnictwem p. Z. Wiatrak  która bardzo ciekawie opowiadała o zabytkach Zdun, a dzieci były bardzo zaskoczone tak dużą ilością ciekawych miejsc . Na mecie czyli w naszej szkole na uczestników rajdu czekał gorący posiłek oraz konkurs wiedzy o Zdunach, konkurs piosenki turystycznej i konkursy sprawnościowe.

W konkursie wiedzy o Zdunach nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca:

II miejsce Weronika Marcisz

III miejsce Hubert Koźma.

Gratulujemy!

Gimnazjalne Walentynki.
Dnia 15 lutego w gimnazjum odbyły się Walentynki. W tym dniu młodzież wręczała kartki swoim kolegom, koleżankom i nauczycielom.
Każda klasa miała czerwone gadżet w postaci kokard czerwonych we włosach i muszek czerwonych przy koszulach. Wygrały klasy II b i I Id, które w stu procentach posiadały elementy czerwone. W konkursie na najładniejszą i najciekawsza minkę zwyciężyła klasa I a, II b, II a.Najciekawszym konkursem okazał się ten, w którym uczniowie mieli się odnaleźć według pasujących do siebie par filmowych, bajkowych, politycznych, sportowych czy muzycznych. 

Z ostatniej chwili …

            Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że Małgosia Szymczak zajęła czwarte miejsce w Wielkopolsce w konkursie „ Moja Wielkopolska”. W związku z tym w dn. 31.03 – 2.04 wraz z p. Z. Wiatrak wyjedzie na wycieczkę do Lądu nad Wartą, gdzie weźmie udział w warsztatach, zwiedzaniu okolic oraz w ścisłym finale konkursu. Gratulujemy Małgosi sukcesu!

Bal gimnazjalny

            5 lutego uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami i zaproszonymi nauczycielami spotkali się w złotej, pałacowej sali na balu gimnazjalnym. Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Joanna Próchnik. Oficjalnego otwarcia balu dokonał dyrektor Zespołu Szkół w Zdunach – mgr Andrzej Hejdysz. Następnie delegacje klas złożyły podziękowania swoim wychowawcom. Zabawę rozpoczęto, tradycyjnie już, polonezem, by następnie oddać się szampańskiej zabawie przy bardziej nowoczesnej muzyce. Oczywiście, był i czas na wykonanie pamiątkowych zdjęć: oficjalnych i tych bardziej prywatnych. Cóż by to był za bal bez poczęstunku? Posiłek serwowały wspaniałe kelnerki – mamy gimnazjalistów.

            Szkoda, że taki bal się zdarza raz ….. 

IV turniej ligi szkolnej „CHCĘ BYĆ MISTRZEM”

16 uczniów Zespołu Szkół w Zdunach spędziło aktywnie poniedziałkowe popołudnie 15 lutego i walczyło o kolejne punkty w lidze szkolnej tenisa stołowego. Pierwsze miejsca bez niespodzianek utrzymane przez liderów, niepokonanych od początku ligi. W grupie uczniów Szkoły Podstawowej dziewczęta: 1-Faja Marcelina, 2- Olga Zydorczyk, 3- Kasia Roszczak, chłopcy:   1 -Łukasz Fluder , 2 - Kamil Szymański, 3-Miłosz Kozłowski . Gimnazjalistki: 1- Kasia  Swora, 2-Weronika Połczyńska, a w grupie  chłopców: 1- Wiktor Malec, 2- Krzysztof Matela , 3-Mikołaj Fluder. Prowadzący turniej Alina Wilk i Eugeniusz Koczorowski wręczyli zwycięzcom dyplomy i nagrody rzeczowe tym razem ufundowane przez UKS IMPULS, a wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Szczegółowe wyniki można obejrzeć na gazetce szkolnej. Organizator UKS IMPULS zaprasza wszystkich grających w tenisa na kolejny, ostatni turniej w  marcu. Po V turnieju na podstawie punktacji wyłonieni zostaną zwycięzcy tegorocznej edycji ligi. Turniej jest otwarty dla wszystkich uczniów szkoły. Nagrody czekają!

 Szczegółowe wyniki oraz punktację po czterech  turniejach  można obejrzeć w gablocie szkolnej. Wszyscy, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności  gry w tenisa mogą ćwiczyć podczas treningów w poniedziałki, środy i piątki, na lekcjach wf lub samodzielnie przy stole w holu sali gimnastycznej.  

Rajd zimowy

            W sobotnie przedpołudnie, 13 lutego Zespół Szkół w Zdunach gościł na mecie uczestników jubileuszowego L Zimowego Rajdu Turystycznego im. H. Ławniczaka. Rajdowicze najpierw mieli przyjemność zwiedzenia najciekawszych atrakcji Zdun. Wędrowali pod przewodnictwem p. Z. Wiatrak i p. W. Szymczyka oraz wspierającego ich p. G. Kryga. Turyści spoza Zdun byli zaskoczeni bogactwem zabytków i historią naszego miasta.Na mecie w szkole na nieco zmarzniętych wędrowników czekali uczniowie – turyści z klasy Ia z p. H. Malec. Po ciepłym posiłku rozegrano konkurs krajoznawczy, sprawnościowy oraz piosenki turystycznej. Za udostępnienie pomieszczeń na metę rajdu szkoła otrzymała od Zarządu Oddziału PTTK w Krotoszynie wyposażenie do apteczek szkolnych. 

Jak się bawić, to się bawić …

            Klasy pierwsze Gimnazjum w Zdunach bawiły się szampańsko na balu karnawałowym, który odbył się 9 lutego 2016 roku. Zebrani a szczególnie dziewczyny podkreśliły uroczysty charakter balu ślicznymi kreacjami a nawet delikatnym makijażem. Należy podkreślić, że zabawa była udana, o czym świadczyły okrzyki: „Jeszcze, jeszcze…” 

 

 

 

„Moja Wielkopolska”

            11 lutego w Poznaniu odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska”. Rozgrywany od 2009 roku konkurs krajoznawczy dla młodzieży gimnazjalnej z terenu Wielkopolski organizowany jest przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, MDK nr 1 w Poznaniu, Zespół Szkół Odzieżowych im. Wł. Reymonta w Poznaniu oraz Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Poznaniu. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat historii, kultury oraz środowiska przyrodniczego regionu, a także pobudzanie zainteresowania „małą Ojczyzną’.

            W tegorocznej edycji konkursu Gimnazjum w Zdunach reprezentowali: Małgorzata Szymczak i Elian Strugała. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem p. Z. Wiatrak.

W poniedziałek 8 lutego odbyły się połowinki 4 klas drugich.  Podczas zabawy przeprowadzone zostało głosowanie na najciekawsze przebranie wieczoru. Laureatem tego konkursu została Wiktoria Maciaszek z klasy II d i Kacper Kaczmarek z klasy II a , natomiast wyróżnione zostały następujące osoby:
Julia Piechowiak, Jakub Błażutycz , Kacper Barańczak , Ernest Zimmermann , Arkadiusz Karolczak , Miłosz Mądroszkiewicz , Mateusz Wiatrak , Maciej Miszkiewicz , Mateusz Frąckowiak , Dominik Płuciennik , Damian Przeworski. Wszyscy znakomicie się bawili.  

 

 

Walentynki to może nie jest polska tradycja, ale motyw serca pojawia się tak często w naszej kulturze i języku, że może warto do niego nawiązać. Dzieci przygotowały z okazji Dnia Zakochanych szczególny wystrój w świetlicy szkolnej. Walentynki cieszą się coraz większą popularnością, także wśród dzieci. Maluchy z wielką radością wycinały i malowały  papierowe serca oraz rozwieszały aniołki

 

 

 

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy  to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas.

W dniu 09.02.2016r. świetlica szkolna zorganizowała balik  karnawałowy. Tego dnia w świetlicy pojawiały się kolorowe stroje. Dzieci przebrane były za  swoich ulubionych bohaterów nie tylko ze znanych bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wszyscy uczestnicy balu,  po małym poczęstunku, udali się do sali gimnastycznej, która w tym dniu stała się salą balową. Wystrój sali wprowadził wszystkich w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. 

Apel z okazji 97 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

„Żeby Polska była Polską” zabrzmiały słowa pieśni w zdunowskim Zespole Szkół. Tradycyjnie już na początku roku przypomniano wydarzenia z 1918 roku. Uczniowie klasy III b gimnazjum z pomocą pani Ewy Strugały w nietypowej scenerii przedstawili w poniedziałkowy poranek 8 lutego apel z okazji 97 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W pełnym skupieniu uczniowie szkoły wysłuchali recytacji wierszy powstańczych, których treść skoncentrowała się wokół wydarzeń poznańskich z 27 grudnia 1918 roku. Trzecioklasiści pokazali działania Ignacego Paderewskiego, zachowanie ludu wielkopolskiego, jego ofiarność i gotowość do działania, a także sukcesy odniesione w trakcie zrywu niepodległościowego. 

Przygoda śniegowego bałwanka

8 lutego 2016 r. kolejny już raz naszą szkołę odwiedzili aktorzy z Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu pt. i przedstawili inscenizację pt."Przygoda śniegowego bałwanka".
Spektakl opowiadał o perypetiach bałwanka, który wraz z upływem zimy dotkliwie odczuwał roztopy. Jego spotkania z gawronem, strachem na wróble, lekarzem, bocianem i zajączkiem wprowadzały najmłodszych widzów w problematykę przemijających pór roku i charakterystycznych dla nich zjawisk. Uczniowie mogli włączyć się do śpiewania znanych zimowych piosenek. Także chęć niesienia pomocy i współczucie dla chorego bałwanka stanowiły wartościową lekcję wychowawczą dla wszystkich dzieci.
Przedstawienie kolejny raz zostało nagrodzone licznymi brawami.

Podsumowanie akcji  "Podaruj książkę bibliotece"

Biblioteka szkolna dziękuje wszystkim osobom, które wzięły udział w akcji „Podaruj książkę bibliotece”. Dzięki waszej ofiarności udało się zebrać 213 książek przeznaczonych dla uczniów klas I-III, które wzbogacą księgozbiór naszej biblioteki.

Najwięcej książek przekazali uczniowie z:

klasy 2c – 60 książek

klasy 5b – 34 książek

klasy 6b – 26 książek

Główną nagrodę za największą ilość przekazanych książek zdobyła Oliwia Młynarz z klasy 2c, która podarowała bibliotece 41 książek. 

III Grand Prix Południowej Wielkopolski młodzików i juniorów.

Siódemka zawodników UKS Impuls wzięło udział w III GP w tenisie stołowym rozegranym 30 stycznia w Goluchowie i aż 3 z nich znalazła się na pozycjach medalowych. Najlepiej tym razem wypadł  Wiktor Malec, który  wywalczył złoty medal w grupie juniorów. Brązowe medale zdobyły: Kasia Swora wśród juniorek i Marcelina Faja w grupie młodziczek. Tuż za podium na czwartym miejscu znalazł się Łukasz Fluder. Wyniki pozostałych: Olga Zydorczyk zajęła 6 miejsce, a Weronika Połczyńska i Mateusz Staniewski miejsca 7-8. 

 

 

Walentynki to dzień, w którym chcemy dać coś wyjątkowego osobom, które kochamy. Nie musi być to kosztowny prezent. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest upominek, samodzielnie wykonamy. Taki walentynkowy drobiazg, ale przygotowany z serduszkiem. Upominki z sercem w roli głównej ,taki osobisty drobiazg jest zdecydowanie cenniejszy od tego zakupionego w sklepie. Własnoręcznie wykonany upominek jest powodem do dumy, zwłaszcza, gdy wywołuje zachwyt u obdarowanego. Wspólne przygotowanie drobnych prezentów ma także wymiar edukacyjny, nie tylko w rozwoju manualnym, ale i emocjonalnym, dlatego dzieci w świetlicy wzięły się do pracy i wykonały piękne drzewko walentynkowe. W końcu o uczuciach, miłości i przyjaźni, warto rozmawiać jak najwcześniej. A Walentynki to doskonały moment, by takie tematy poruszać.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – 10 stycznia 2016 r. 24 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. Podstawowym celem tej fundacji jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci  i działanie na rzecz poprawy  stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Każdego roku dzieci z kółka teatralno – tanecznego działającego przy świetlicy szkolnej pokazują swoje umiejętności na zdunowskim rynku.

 

 

 

Aktualności 

  Copyright © 2014 ZS ZDUNY 

d>

 

l>dy>l>ml>d>

 

l>dy>l>