Szkoła Podstawowa w Zdunach ul. Łacnowa 26, 63-760 Zduny tel. 62 721 55 13 tel. 62 721 57 71 tel. 62 721 55 13

 

odwiedziło nas
  116437

osób


„SZKOŁA DLA RODZICÓW”

Kontrola rodzicielska
 systemu Windows

 

Prace komputerowe
uczniów

 

Czy sprzęty elektroniczne mają negatywny wpływ na
rozwój naszych dzieci?

 


Aktualności 

W dniu 23.02.2017r. uczniowie klas I-III mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny pt.: "Serce Bałwanka".   

 

 

 

 

Dwa remisy Impulsu Zduny w rozgrywkach  A klasy w tenisie stołowym

                Drużyna UKS IMPULS Zduny zremisowała 9:9 w kolejny dwóch meczach rewanżowych A klasy kalisko-konińskiej prowadzonych przez Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Południowej Wielkopolski. W pierwszym meczu rozegranym w Zdunach z  Tarchalanką Tarchały i pojedynku wyjazdowym z UKS Gorzyce Małe. Poziom drużyn był bardzo wyrównany. Młodzi zdunowiacy, mimo iż są najmłodszą wiekiem drużyną nie ustępują doświadczonym starszym tenisistom.

W drużynie prowadzonej przez Eugeniusz Koczorowskiego grają: Wiktor Malec. Tomasz Kasprzak, Katarzyna Swora, Mateusz Staniewski i Krzysztof Matela. Najwięcej punktów dla Zdun tradycyjnie zdobył Wiktor Malec.  Działalność UKS IMPULS sponsoruje Gmina Zduny. 

Dwa brązowe medale dla tenisistów stołowych 

         W ostatnim turnieju eliminacyjnym z cyklu Grand Prix Południowej Wielkopolski żaków i kadetów rozegranym w Gizałkach wzięło udział 31 zawodników w tym 4 reprezentantów UKS IMPULS Zduny. Pierwsze miejsca opanowali ponownie gospodarze, a zdunowiacy wywalczyli tym razem dwa brązowe medale. Jeden najmłodszy zawodnik  Miłosz Kołodziejski, a drugi kadet Łukasz Fluder. Tuż obok podium na czwartym miejscu uplasowała się Kasia Roszczak, a Mikołaj Zydorczyk był piąty wśród żaków. Nasi zawodnicy po raz kolejny uplasowali się w czołówce i wszyscy zakwalifikowali się do Mistrzostw w swoich kategoriach wiekowych.

Kolejny sukces konkursowy w bieżącym roku szkolnym odnieśli uczniowie naszego zdunowskiego Gimnazjum, rozsławiając je na cały kraj.

Nasi koledzy - Wiktor Lachowski (klasa IIIb) i Ernest Zimmermann (klasa IIIc), przygotowani przez swojego nauczyciela historii mgr Zdzisława Malca, zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego n/t „Historia II Wojny Światowej – Kampania Wrześniowa”, zorganizowanego przez Centrum Edukacji Historycznej w Warszawie.

Wiktor Lachowski wywalczył tytuł laureata w kategorii TEST WIADOMOŚCI, natomiast Ernest Zimmermann zajął III miejsce w Polsce w kategorii PRACA FOTOGRAFICZNA.

Naszym kolegom i ich opiekunowi mgr Zdzisławowi Malcowi serdecznie gratulujemy oraz życzymy wielu dalszych sukcesów konkursowych.

19 lutego 2017 nasi uczniowie brali udział w konkursie Potyczki kulinarne – smakowita kanapka organizowanym przez Szkołę Podstawową w Baszkowie w ramach gminnego programu „Świat wartości”. Udział wzięło dwunastu uczniów szkoły podstawowej i sześć uczennic gimnazjum. Czuliśmy się jak w telewizji w programie „Master Chef”. Atmosfera była naprawdę niezwykła. To była wyśmienita i smakowita przygoda. Grupa uczennic z klas IV-VI tj.  Amelia Walczak, Karolina Lis i Agata Jędrzak, zdobyły pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy! Pozostali uczestnicy – wszyscy - zdobyli drugie miejsca, a jury cały czas podkreślało w czasie ogłaszania wyników, że jest to zadanie niewykonalne aby wyłonić zwycięzców i były to bardzo trudne decyzje. Wszystkim więc serdecznie gratulujemy!  

W sobotę  18 lutego 2017r.  nasza drużyna wzięła udział w  hufcowych  obchodach Dnia Myśli Braterskiej. Z tej okazji 124 DSH zorganizowała urodziny Roberta Baden-Powella,  od  którego wszystko się zaczęło. Wszystkie drużyny i gromady musiały ze sobą wziąć urodzinowe czapki. Po grze miejskiej podczas której musieliśmy wykazać się wiedzą z historii harcerstwa, sprawnością fizyczną oraz biegłym umysłem spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, która ledwie nas pomieściła. Pląsaliśmy, śpiewaliśmy piosenki, rywalizowaliśmy w różnych konkurencjach. Zabawa była super!

Karnawał to czas radości i zabawy. Klasa II A przygotowując się do zabawy karnawałowej zamieniła się w pracownię krawiecką. Uczniowie wcielili się w projektantów mody ekologicznej. Nożyczki poszły w ruch. Swoje projekty tworzyli z szarego papieru i gazet a ozdabiali kokardami i sznurkami. Nikomu nie brakowało inwencji twórczej a, co najważniejsze pomagali sobie i świetnie współpracowali.

 

15 lutego br. odbyło się kolejne już spotkanie Klubu Czytających Rodzin w Bibliotece Publicznej w Zdunach. To było wyjątkowo angażujące spotkanie. Każda rodzina przygotowywała swoje własne drzewo genealogiczne, ale w prezentacji zamiast zamieszczać dane członków rodziny,  wpisywaliśmy tytuły książek, które reprezentowały naszych bliskich, jako ich ulubione pozycje literackie. Zabawy było co niemiara… trudno było skończyć to spotkanie, bo wszyscy byli zaangażowani i już umówiliśmy się, że będziemy kontynuować na następnym spotkaniu tj. 15 marca. Czeka nas też prezentacja i omówienie każdej pracy. Może to być źródło ciekawych tytułów, z którymi warto się zapoznać, jeśli w naszej rodzinie jeszcze się nie pojawiły. Zapraszamy wszystkich serdecznie!    

Uczciliśmy rocznicę Powstania Wielkopolskiego

W dniu 14 lutego 2017 roku na godzinie wychowawczej odbył się uroczysty apel z okazji 98 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.  Uczniowie klas IIc, IIIc i IIIb gimnazjum zaprezentowali program ukazujący przebieg zrywu niepodległościowego na terytorium Wielkopolski. Przypomnieli najważniejsze postacie powstania, wyrecytowali patriotyczne wiersze, pokazali, jak Wielkopolska osiągała wolność. Całość uświetnił występ szkolnego chóru pod kierunkiem pana Adama Szczuraszka. Zaprezentowany montaż słowno – muzyczny  był wyrazem dumy i miłości  z przynależności do narodu polskiego. Gimnazjaliści z zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tej szczególnej lekcji historii.

Program artystyczny został przedstawiony również po południu podczas uroczystej wieczornicy, na którą zaproszono wielu znakomitych gości. 

ZAPROSZENIE

Dyrektor Zespołu Szkół w Zdunach
serdecznie zaprasza na Wieczornicę poświęconą
98  Rocznicy Powstania Wielkopolskiego,
która odbędzie się 14 lutego 2017r. o godzinie 1600
w sali gimnastycznej ZS w Zdunach.

                                 Z poważaniem

                           mgr Andrzej Hejdysz

W dniu 2 lutego 2017 r., świetlica szkolna zorganizowała wyjazd na lodowisko do Milicza. Celem wycieczki było doskonalenie techniki jazdy na łyżwach, propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia, integracja grupy świetlicowej oraz oczywiście dobra zabawa.
Uczniowie chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom, z ogromną determinacją starali się wygrać    z grawitacją na lodowisku. Prawie każdy zaliczył upadek i to nie jeden. Wszyscy bawili się znakomicie, ponieważ całe lodowisko było do naszej dyspozycji. 
Zmęczeni, ale wielce szczęśliwi, zrelaksowani i odprężeni wróciliśmy do domu ze świadomością, że wyjazd był bardzo udany i należy go w przyszłości koniecznie powtórzyć. 

11 uczniów naszej szkoły pod opieką p. Sylwii Wawrzynowicz,  drugi tydzień ferii zimowych spędziła na obozie narciarskim. To Było prawdziwe białe szaleństwo. Czarna Góra przywitała nas zimowym krajobrazem i świetnie przygotowanymi stokami. Po trzech dniach jazdy, każdy z nas „śmigał” na nartach i ciągle było nam mało. Po całym dniu odpoczywaliśmy i relaksowaliśmy nasze mięśnie w pensjonacie w Międzygórzu. Było super!!! Już zarezerwowaliśmy sobie miejsca na następny rok. Wam także polecamy jazdę na nartach. Spróbujcie!


Karnawałowy „Dance” pierwszoklasistów - 25 styczeń 2017r.

Ferie na sportowo i kulturalnie

Pierwszego lutego 39 uczniów Zespołu Szkół ( głównie Gimnazjum) pod opieką       p. M. Piotrowskiej, Z. Wiatrak oraz J. Szałaty wyjechało do Wrocławia. Największą atrakcją był udział w zajęciach sportowych na trampolinach w Akademii GOJUMP. Radości było wiele, a zajęcia wszystkim się podobały. Następnie uczestnicy wyjazdu przejechali do Centrum Handlowego „Korona”, gdzie uczestniczyli w projekcji filmu oraz skorzystali z poczęstunku.

Połowinki, połowinki …

            Uczniowie klas drugich zdunowskiego Gimnazjum 23 stycznia bawili się na tradycyjnym balu. W zabawie wzięli udział prawie wszyscy drugoklasiści. Zabawa trwała od godziny 16.00 do 21.00. Dzięki uprzejmości i pomocy mam bal urozmaiciły: pizza, napoje, słodycze i owoce. Uczestnicy byli zadowoleni, a wychowawcy mile zaskoczeni ich chęcią do pomocy w porządkowaniu sali i świetlicy.

 

MISTRZOSTWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BOWLINGU

Dnia 31 stycznia uczniowie wzięli udział w mistrzostwach szkoły podstawowej w bowlingu. Zawody odbyły się na kręgielni w Zdunach. W zawodach uczestniczyło 12 uczniów w tym 10 chłopców i 2 dziewczynki.

Każdy z uczestników wykonał dwie serie rzutów a suma wszystkich punktów brana była do końcowej klasyfikacji. Najlepsi uczniowie otrzymali puchary i pamiątkowe dyplomy.

Zawodnikom dziękujemy za udział i dobrą zabawę. 

Mistrzostwa Gimnazjum w Kręgle

Drugiego dnia ferii zimowych tj. 31 stycznia chętni uczniowie Gimnazjum w Zdunach wzięli udział w Mistrzostwach Gimnazjum w Kręgle. Tradycyjnie zawody odbyły się w Kręgielni Zduny, gdzie zawsze możemy liczyć na przychylność i darmowe udostępnienie torów dla Naszych uczniów.

Do rywalizacji przystąpiło 17 uczniów w tym 4 dziewczynki i 13 chłopców. Każdy z graczy miał do rozegrania dwie serie, suma wszystkich punktów brana była do klasyfikacji końcowej.

Turniej przebiegł w przyjemnej i sportowej atmosferze, na wszystkich zawodników czekało słodkie „co nieco” oraz gadżety. Najlepsi otrzymali puchary i drobne upominki. 

Ola laureatką!

Aleksandra Kasprolewicz – uczennica 3 klasy zdunowskiego gimnazjum w Zespole Szkół – pod okiem polonistki Ewy Strugały osiągnęła niesłychany sukces: została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Do rywalizacji z najlepszymi humanistami województwa wielkopolskiego stanęła 21 stycznia 2017 roku w Zespole Szkół nr 2 w Poznaniu. Do sukcesu Oli przyczyniła się również pani Marzena Kasprolewicz, ciocia uczennicy, która pomagała w przygotowaniach na poszczególne szczeble konkursu.

Konkurs składał się z 3 etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Na każdym szczeblu Ola musiała rozwiązywać testy zawierające zadania zamknięte i otwarte. Wśród zadań otwartych znalazły się dłuższe formy wypowiedzi, takie jak: rozprawka, charakterystyka, przemówienie, sprawozdanie, list. Na poszczególnych etapach rywalizacji należało wykazać się również znajomością treści wielu dodatkowych lektur.  Uczennica musiała sprawnie posługiwać się pojęciami z zakresu wiedzy o literaturze, języku i filmie. Konkurs wymagał od Oli umiejętności wykorzystywania kontekstów filozoficznych, kulturowych i religijnych. Trzecioklasistka pokonawszy bez problemów etap szkolny i rejonowy konkursu, znalazła się wśród prawie 300 najlepszych uczniów – polonistów w Wielkopolsce.

Wykres czytelnictwa w I okresie roku szkolnego 2016/2017

Uczniowie naszego gimnazjum  biorą udział w międzynarodowym projekcie ERIS.

Celem projektu jest zwiększenie zainteresowania uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych naukami matematyczno-przyrodniczymi oraz podjęciem kariery naukowej poprzez opracowanie, pilotażowe wdrożenie i upowszechnienie pakietów edukacyjnych i materiałów metodycznych pozwalających na wykorzystywanie wyników badań naukowych w praktyce szkolnej w 3 krajach europejskich: Polsce, Rumunii i Francji.

Projekt składa się  z 2 części: fazy testowania i fazy upowszechniania.

Zgodnie z zaleceniem Minister Edukacji Narodowej, przedstawiam list skierowany do Państwa Rodziców

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 25 stycznia uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią  z p.Wioletą Robakowską zaprosili babcie i dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci pokazały się w strojach kolędników i składały najlepsze życzenia. Goście wysłuchali również koncertu najpiękniejszych kolęd śpiewanych przez dzieci. Na zakończenie spotkania każdy uczeń wręczył przygotowaną przez siebie laurkę i prezent. Spotkaniu towarzyszyły uśmiechy i wzruszenie. Rodzice przygotowali dla wszystkich poczęstunek.


Bal Gimnazjalny 2017r.
20 stycznia odbył się w naszej szkole kolejny Bal Gimnazjalny. Uczestniczyły w nim 4 klasy trzecie z wychowawcami : panią Bogumiła Bojewską -kl. IIIa, Hanna Malec-kl.IIIb , Moniką Miśkiewicz - Żyto-kl. IIIc i Elżbietą Hejdysz- kl.IIId oraz  gronem pedagogicznym.Całą imprezę otaczała aura świata podwodnego . Wszyscy uczniowie świetnie się bawili a miłe  wspomnienia pozostaną do końca życia.Przygotowaniem imprezy zajęli się rodzice za co serdecznie dziękujemy.

 

 

III TURNIEJ ZDUNOWSKIEJ LIGI TENISA STOŁOWEGO „CHCĘ BYĆ MISTRZEM”

            23 stycznia rozegrany został III Turniej Zdunowskiej Ligi Tenisa Stołowego  „Chcę byś Mistrzem”.  Turniej jest otwarty dla wszystkich grających w tenisa i prowadzony w pięciu  kategoriach: żak początkujący, żak, młodzik, kadet i junior, bez podziału na dziewczęta i chłopców. Tym razem w zawodach wystartowało 19 zawodników. Grupa żaków ponownie była najliczniejsza. Zawodnicy z grupy początkującej radzą sobie coraz lepiej przy stolach, a zawody jak zwykle są doskonałą okazją do sprawdzenia swych umiejętności. Najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe za miejsca I-III, a wszyscy uczestnicy słodycze i nagrody pocieszenia z rąk prowadzących rozgrywki : trenera  Eugeniusza Koczorowskiego  i prezes UKS IMPULS Alina Wilk. Po każdym turnieju prowadzona jest klasyfikacja punktowa, która zadecyduje o wyniku końcowym.  Kolejne zawody rozegrane zostaną za miesiąc. Organizatorem rozgrywek jest UKS IMPULS przy współpracy z dyrekcją ZS Zduny oraz Gminą Zduny.

A oto zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Żak początkujący: 1- Henryk Buniowski, 2-Ola Kaczmarek, 3-Anna Streubel

żacy:1- Miłosz Kołodziejski, 2 -Mikołaj Zydorczyk, 3- Roszczak Katarzyna

młodzicy: 1- Marcelina Faja, 2- Kamil Szymański, 3- Olga Zydorczyk

kadeci: 1- Fluder Łukasz

Juniorzy:1- Staniewski Mateusz, 2- Katarzyna Swora, 3-Mikołaj Fluder 

WYNIKI KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ - klasy V

I miejsce - Zuzanna Pfloegel

II miejsce -  Marcelina Kurzawa

III miejsce - Agnieszka Grzeszczak

WIGILIA W GIMNAZJUM

 

WIGILIA W GIMNAZJUM 2

 


WIGILIA W GIMNAZJUM 3

 

III Grand Prix Południowej Wielkopolski młodzików i juniorów

         14 stycznia 2017 na Sali Zespołu Szkół w Zdunach rozegrany został ostatni turniej eliminacyjny z cyklu GP w kategoriach młodzików i juniorów. Zawodnicy z klubów tenisa stołowego z Ostrowa Wlkp., Gołuchowa, Gizałek , Taczanowa, Bożacina i Zdun pokazali doskonałą formę, a rozgrywane mecze dostarczyły wielu emocji. Gospodarze turnieju –zawodnicy UKS IMPULS Zduny wywalczyli trzy medale: dwa srebrne  i jeden brązowy. Organizatorzy turnieju- OZTS Południowej Wlkp. i UKS IMPULS Zduny przygotowali dla zawodników dyplomy za miejsca 1-6 i medale dla najlepszej trójki w każdej kategorii oraz drobne upominki. Najlepsi spotkają się jeszcze raz w tym sezonie na turniejach mistrzowskich w swoich kategoriach. 

2 W środę 4 stycznia odbyło się kolejne spotkanie Klubu Czytających Rodzin. Każde dziecko mogło pochwalić się jakie niespodzianki znalazło pod choinką, w tym te książkowe, rodzice dzielili się swoimi wspomnieniami z dzieciństwa dotyczącymi książek oraz tym jakie znaczenie ma książka w ich rodzinnym życiu … o książkach można rozmawiać i rozmawiać. Każdy uczestnik wyszedł z nowymi pozycjami do czytania, które są inspiracją i nową przygodą w którą wyruszamy razem z dziećmi … Na koniec spotkania dostaliśmy od Pani Halinki inspirujące gwiazdki. Kolejne spotkanie Klubu ze względu na ferie zimowe 15 lutego (środa) o godz.  17. Już dziś gorąco zapraszamy!!!

Przedświąteczny Kiermasz Taniej Książki

W grudniu,jak co roku, przed Świętami Bożego Narodzenia biblioteka szkolna zorganizowała kiermasz książek. W ofercie znalazły siębajki, baśnie, wierszyki, legendy, kolorowanki, poradniki, literatura pięknaoraz słowniki i encyklopedie. Książki zostały dostarczone do szkoły przez Księgarnię i Hurtownię Taniej Książki z siedzibą w Tuliszkowie. Wszystkie pozycje były w bardzo atrakcyjnych cenach. Rodzice, uczniowie i nauczyciele mogli zakupić książki, które w okresie Świąt Bożego Narodzenia stanowiły idealny prezent pod choinkę.

 

 

 

Wigilia w gimnazjum - 22. 12.2016r.

 

 

 

 

Dyrektor Zespołu Szkół w Zdunach informuje, że 20 grudnia 2016r. odbędzie się spotkanie z rodzicami, na które zaprasza wszystkich Państwa.

   Dziennik elektroniczny jest bardzo dobrym narzędziem i pełni dużą rolę w procesie dydaktyczno- wychowawczym, ale nie zastąpi bezpośredniego kontaktu   z nauczycielem.

    W związku z tym, bardzo proszę o niezawodne przybycie i osobisty kontakt z wychowawcami i nauczycielami.

Harmonogram spotkań:

klasy I – III szkoła podstawowa godzina 1600

klasy IV – VI szkoła podstawowa godzina 1630

klasy I – III gimnazjum godzina 1700

                                                                                             Z poważaniem

                                                                                              Dyrektor Zespołu Szkół w Zdunach
                                                                                              mgr Andrzej Hejdysz

Szanowni Państwo!

Od 2 stycznia 2017 roku zmieniają się zasady funkcjonowania stołówki szkolnej. Na stronie internetowej szkoły w zakładce stołówka znajdą Państwo aktualny jadłospis oraz wysokość opłaty za obiady w danym miesiącu. Przypominamy, że należność za obiady musi być uregulowana do 15 dnia miesiąca, którego dotyczy spożywanie obiadów. W  przeciwnym razie będziemy musieli naliczyć ustawowe odsetki za zwłokę.  Opłaty za obiady można również regulować bezpośredni na konto szkoły. W przelewie podajemy imię, nazwisko osoby wpłacającej, a w uwagach imię ucznia, m-c którego dotyczy wpłata oraz czego dotyczy wpłata np. 
Wpłacający: Kowalski Jan, w uwagach  Marysia – 54,00 zł za obiady za m-c styczeń 2017.             
Poniżej podajemy nr konta :  
29 8410 1026 2003 0202 0800 0001

W przypadku niedopełnienia wpłaty, będziemy zmuszeni naliczyć odsetki. Jeżeli z jakiegoś powodu nie ma ucznia w szkole, należy ten fakt zgłosić osobiście lub telefonicznie u Pani Iwony Chmielarczyk bądź w sekretariacie szkoły wówczas możemy zastosować odpis i ewentualnie odliczyć obiad.

Istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania obiadów przez MGOPS. Wówczas należy złożyć wniosek z podaniem dochodów netto za m-c poprzedzający złożenie wniosku. Bliższych informacji udziela MGOPS.            

Wywiad z Dyrektorem ZS w Zdunach

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych uczniowie naszej szkoły przedstawili swoje propozycje, o co chcieliby zapytać dyrektora w związku z sytuacją osób niepełnosprawnych w naszej placówce. Następnie uczennice Samorządu Uczniowskiego (SU) w składzie: Marcelina Faja, Wiktoria Płóciennik i Wiktoria Klorek spotkały się z Panem Dyrektorem Andzrzejem Hejdyszem (AH) i przeprowadziły wywiad, który przedstawiamy poniżej:

(SU) Czy w naszej szkole są dzieci niepełnosprawne?

(Dyrektor ZS Andrzej Hejdysz) W naszej szkole są dzieci niepełnosprawne intelektualnie. Nie mamy w szkole dzieci niepełnosprawnych fizycznie.

(SU) Czy nasza szkoła jest przystosowana do osób niepełnosprawnych?

(AH) Osoby niepełnosprawne mają organizowaną pomoc psychologiczno-pedagogiczną i zajęcia integracyjne. Są klasy integracyjne, gdzie uczniowie mają specjalną pomoc nauczycieli tylko dla nich. Takie klasy mają na celu przygotowanie do życia w społeczeństwie.

(SU) Czy niepełnosprawni czują się dobrze w naszej szkole?

(AH) Osoby niepełnosprawne chyba dobrze się czują w naszej szkole, ponieważ rodzice tych osób nie skarżą się. Dzieci niepełnosprawne mają koleżanki i kolegów.

(SU) Czy gdyby w naszej szkole pojawiła  się osoba niesłysząca, to miałaby wsparcie osób, które posługują się językiem migowym?

(AH) Gdyby u nas w szkole pojawiła się osoba niesłysząca, to miała by wsparcie osoby, która posługuje się językiem migowym, bo szkoła ma za zadanie przygotować taką osobę do życia w społeczeństwie.

(SU) Czy ma pan w planach zrealizować udogodnienia dla osób niepełnosprawnych?

(AH) Gdyby pojawiła się osoba, która musi jeździć na wózku, to oczywiście skontaktowałbym się z odpowiednimi służbami i zamontował windę. A w planach mam zatrudnienie psychologa.

(SU) Dziękujemy za rozmowę.

(AH) Dziękuję.

Z MŁODYMI O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, obchodzony w grudniu, był okazją do poruszenia tematu niepełnosprawności wśród młodzieży naszego gimnazjum. Starsi uczniowie wykonali gazetkę tematyczną.  Wszyscy uczniowie wzięli udział w zajęciach, gdzie mieli okazję poznać niektóre oblicza niepełnosprawności, ich przyczyny. Część zajęć polegała na „ wejściu w rolę” osoby niepełnosprawnej, co pozwoliło lepiej zrozumieć funkcjonowanie takich osób wśród nas.

Młodzież miała także okazję obejrzeć filmiki edukacyjne dotyczące zachowania się, czy też postępowania w obcowaniu z osobami z niepełnosprawnością.  Uczniów poruszył również bardzo filmik dotyczący eksperymentu społecznego. Eksperyment ten polegał na sprawdzeniu, jak ludzie zachowują się w sytuacji, kiedy osoba niepełnosprawna potrzebuje pomocy. Film ten wywołał ciekawą dyskusję , zakończoną  ciekawymi przemyśleniami.

Ostatni dzień przed świętami upłynął w naszej szkole w atmosferze świątecznej. Dzień rozpoczął się jasełkami przygotowanymi przez klasę VIa oraz pana Adama Szczuraszka z grupą uczniów śpiewających kolędy, wprowadzając nas w nastrój świąt. W dalszej części dnia atmosfera świąteczna nie ustawała. Klasy odbyły wspólne wigilie, obdarowywały się prezentami i składały sobie świąteczne życzenia.Powstawały także drzewka ekologiczne.Na zakończenie dnia  klasy IV- VI  odśpiewały wspólnie kolędy. Nagrodzona została klasa Vc, która wykonała najlepiej kolędę i nagrodzono ją symbolicznymi aniołkami. 

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, na zajęciach plastycznych w świetlicy dzieci wykonały swoją wymarzoną choinkę. Wycięte z papieru drzewko każde dziecko mogło ozdobić według własnego pomysłu i dowolną techniką. Każdy  wykazał ogromne zaangażowanie i powstały przepiękne prace.

 

 

Konkurs na najładniejszą szopkę

W Zespole Szkół w Zdunach odbyły się 2 konkursy o tematyce bożonarodzeniowej. Uczniowie klas I-IV wykonywali dowolną ozdobę świąteczną. Starsze klasy V-  VI szopkę bożonarodzeniową.Wśród wielu pięknych prac jurry wyłoniło zwycięzców, pod uwagę brano przede wszystkim samodzielność wykonania ozdoby. Najładniejsze ozdoby świąteczne wykonali:Katarzyna Roszczak z klasy IVc zajmując 1 miejsce,II miejsce Józef Rak klasa IIIb. Przyznano dwa równorzędne III miejsca,które zdobyły uczennice: Amelia Józyk klasa IIIb i Laura Żyto klasa IVc. W kategorii szopki bożonarodzeniowej zdobywcami nagród zostali : Julia Kmieciak klasa VIa, Amelia Wasielewska klasa Vc- obie zdobyły I miejsce, II- Tobiasz Maćkowiak klasa VIc , III miejsce przypadło Zofii Kułaga z klasy Vc. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy Wesołych Świąt. 

Rozgrywki  A klasy w tenisie stołowym

         Zakończyła się pierwsza tura rozgrywek A klasy kalisko-konińskiej. W tegorocznych rozgrywkach prowadzonych przez Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Południowej Wielkopolski bierze udział 13 drużyn podzielonych na dwie grupy, które rozegrają ze sobą mecz i rewanż w roku 2017.

         W grudniu zawodnicy UKS IMPULS Zduny rozegrali ostatnie dwa mecze. W wyjazdowym meczu z drużyną Tarchalanka Tarchały po trudnym pojedynku pokonali gospodarzy aż 10:4. W drugim meczu rozegranym w Zdunach  młodzi zdunowiacy przegrali  z doświadczoną drużyną Żaki Taczanów, która zajmuje obecnie 3 lokatę w grupie. Początek meczu był bardzo wyrównany.  Po pierwszej serii i grach deblowych był remis 3:3. W kolejnych meczach goście zapewnili sobie zwycięstwo 10:6. Wśród zawodników z Taczanowa wystąpił zawodnik na wózku Andrzej Grygiel, aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski wśród zawodników niepełnosprawnych w swojej kategorii oraz Marek Biernat, trener  narodowej kadry paraolimpijskiej, która wróciła z Rio z 8 medalami.  Najwięcej punktów dla Zdun  -3,5 wywalczył Wiktor Malec, 0,5 Kasia Swora i 2 Krzysztof Matela .

Ostatecznie drużyna Impulsu występująca w składzie: Tomasz Kasprzak, Wiktor Malec, Katarzyna Swora, Krzysztof Matela i Mateusz Staniewski zajmuje 5 lokatę w grupie. Runda rewanżowa rozpocznie się w połowie stycznia.

II TURNIEJ ZDUNOWSKIEJ LIGI TENISA STOŁOWEGO „CHCĘ BYĆ MISTRZEM”

            16 grudnia  22 tenisistów wzięło udział w II Gwiazdkowym Turnieju Zdunowskiej Ligi Tenisa Stołowego  „Chcę byś Mistrzem”.  Turniej jest otwarty dla wszystkich grających w tenisa i prowadzony w czterech kategoriach wiekowych: żaków, młodzików, kadetów i juniorów, bez podziału na dziewczęta i chłopców. W turnieju gwiazdkowym wprowadzono dodatkową kategorię żak początkujący aby dać szansę najmłodszym tenisistom na zwycięstwo. Grupa żaków ponownie była najliczniejsza. Tym razem z okazji gwiazdki wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, słodycze i nagrody z rąk prowadzących rozgrywki : trenera  Eugeniusza Koczorowskiego  i prezes UKS IMPULS Alina Wilk. Udział w zawodach dostarczył wiele radości i satysfakcję z wyników i zdobytych nagród. Po każdym turnieju prowadzona jest klasyfikacja punktowa, która zadecyduje o wyniku końcowym.  Kolejne zawody rozegrane zostaną w styczniu i lutym. Organizatorem zawodów jest UKS IMPULS przy współpracy z dyrekcją ZS Zduny oraz Gminą Zduny.

A oto zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Żak początkujący: 1- Henryk Buniowski, 2-Nikodem Miękus, 3-Ola Kaczmarek

żacy:1- Miłosz Kołodziejski, 2 -Mikołaj Zydorczyk, 3- Roszczak Katarzyna

młodzicy: 1- Marcelina Faja, 2- Kamil Szymański, 3- Olga Zydorczyk

kadeci: 1- Fluder Łukasz, 2- Weronika Połczyńska, 3- Olga Żwawik

Juniorzy:1-Malec Wiktor, 2 -Matela Krzysztof , 3- Staniewski Mateusz

Szczegółowe wyniki oraz punktację można obejrzeć w gablocie sportowej.  Na kolejny turniej  zapraszamy w styczniu.

II GRAND PRIX POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI W KATEGORII ŻAKÓW/CZEK ORAZ KADETÓW/EK

         Kolejny turniej z cyklu GP rozegrany został 10 grudnia 2016 roku w Gizałkach. W zawodach wzięło udział 29 zawodników w tym 5 reprezentantów UKS IMPULS Zduny. Podium opanowali gospodarze czyli zawodnicy z Gizałek ale zdunowiacy zaprezentowali również dobry poziom. W najmłodszej grupie żaków  doskonale spisał się  Miłosz Kołodziejski, który pokonał starszych kolegów i wywalczył srebrny medal. Tuż obok podium na czwartym miejscu uplasował się Mikołaj Zydorczyk, a ich koleżanka Kasia Roszczak była piąta wśród żaczek. W grupie kadetów Weronika Połczyńska była czwarta, a  Łukasz Fluder piąty.

         Najmłodsi tenisiści zaliczyli również II GP Wielkopolski rozegrany 18 grudnia w Poznaniu. Miłosz wystartował w najmłodszej kategorii skrzat obejmujący dzieci do drugiej klasy i zajął miejsce 6, natomiast  Mikołaj był 14 a Kasia 18 w grupie żaków województwie. 

Kolejny sukces odniosły siatkarki naszego Gimnazjum trenujące w UKS "Pionier" pod okiem panów Zdzisława i Andrzeja Malców.
Zespół dziewczyn wziął udział w V Świątecznym Międzywojewódzkim Turnieju Piłki Siatkowej Kadetek w Domaszowicach k/Opola.
Nasza drużyna zajęła w nim II miejsce, ulegając dopiero w finale zespołowi gospodyń "Młodzikowi" Domaszowice 0 - 2 (-23, -24). Koleżankom i ich trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy im podobnych sukcesów w turniejach w 2017 roku.

 

 

Świetlica szkolna zorganizowała w dniu 14.12.2016 r. przedświąteczne spotkanie dla rodziców oraz dla rodzin z „Klubu czytających rodzin”. Dzieci zaprezentowały swoje zdolności muzyczne grając na instrumentach: Marcin, Wiktoria, Ania i Antek zagrali nam piękne kolędy na skrzypcach natomiast Kuba przeniósł nas w świat magii grając piękne utwory na keyboardzie. Rozalia zaprezentowała swoje umiejętności taneczne. Celem naszym było przede wszystkim zrzeszenie Rodzin, które zwracają szczególną uwagę na to, aby ich pociechy od najmłodszych lat miały styczność z książką, oddając się codziennym rytuałom wspólnego czytania  i zabawy z literaturą. Kształtowanie tego typu podejścia do edukacji czytelniczej jest niezwykle istotne. Rodziny – mowa tu nie tylko o rodzicach i dzieciach, ale także dziadkach, ciociach, wujkach – spotkały się i wspólnie „pobawiły się” w czytanie. „Pobawić się” dlatego, iż był to czas  poświęcony nie tyle tradycyjnemu czytaniu, co szeroko pojętej aktywizacji wynikającej z różnorodności inspiracji jakie daje literatura dziecięca.

‘’ŚWIAT WARTOŚCI’’ Klub Czytających Rodzin

Drodzy Rodzice przedszkolaków i dzieci z klas I-III !!!

Serdecznie zapraszamy na drugie już  spotkanie Klubu Czytających Rodzin, które odbędzie się tym razem w świetlicy szkolnej Zespołu Szkół w Zdunach w środę 14 grudnia 2016  o godz. 17.00. Z okazji zbliżających się świąt przewidujemy krótki występ artystyczny naszych uczniów. Będzie także oczywiście głośne czytanie oraz zabawy dla dzieci.  Serdecznie zapraszamy!

CZAD I OGIEŃ - OBUDŹ CZUJNOŚĆ

KONKURS PLASTYCZNY

NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

DLA KLAS V-VI

 

Szopkę można wykonać dowolną techniką. Prace składamy do 16. 12. 2016r., u nauczycieli religii. Rozstrzygnięcie konkursu 22.12. 2016 r.

 

KONKURS

NA OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ

DLA KLAS I-IV

 

Szopkę można wykonać dowolną techniką. Prace składamy do 16. 12. 2016r., u nauczycieli religii. Rozstrzygnięcie konkursu 22.12. 2016 r.

 

Klasa Vb w „Gojump”we Wrocławiu

Dnia 08.12.2016 uczniowie klasy Vb pojechali na wycieczce do Wrocławia. Pierwszym punktem wycieczki  był film” Za niebieskimi drzwiami ”w   CIEMNA CITY. Kolejnym punktem był największy we Wrocławiu park trampolin „ Gojump”. Tutaj liczyła się dobra zabawa, aktywność fizyczna i integracja w grupie. Zabawa była przednia, wszyscy skakali na bardzo dużych trampolinach,  robili salta, wskakiwali do basenu z gąbkami, wrzucali się na ogromną miękką poduszkę. Zabawa była naprawdę super i  wszyscy byli bardzo zadowoleni.

Aktualności 

  Copyright © 2014 ZS ZDUNY 

d>

 

l>dy>l>ml>d>

 

l>dy>l> l>dy>l>